Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az emberek hogy...

Miért mondják az emberek hogy maradjanak otthona vírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy oké hogy vírus van de senkit sem korlátohatnak be hogy ki hova megy. Nyilván könnyebb elviselni egy házi karantént egy nagy 300 nm családi házban de még egy kisebb családi házban is a lényeg hogy kert van ahová kitudnak menni. Na de aki úgy mint mi is egy panellakásban lakunk ami hosszútávon embertelen mert nagyon kicsi nincsen friss levegő csak a vasbeton és még csak tanulni sem lehet távoktatásban mert nagyon sokat fúrnak. Persze ahogy én is kimegyek egy parkba vagy akárhová sétálni beülni valahová amíg lehet mert nem tudok meglenni heteket bezárva itthon nyilván amit fentebb írtam kertes házban könnyebb elviselni mint egy betondzsungelben pláne ha hónapokig fog tartani. Szóval az emberek legyenek egymással tekintettel és azokat se bántsák akik kimennek a szabadba és azokat sem akik házi karanténban vannak.
2020. márc. 21. 01:13
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez egy olyan témakör, ahol nincs köztes megoldás, - illetve nem vezet sehová a köztes megoldás, kudarc lesz belőle. Egyszerűsítsük le a dolgot! Itt van korunk vívmánya, a számítógép. A számítógép információs alapegysége a bit. A bit kétállású információs egység. Igen - nem, - 1, ill. 0. A számítógépnek hiába "adod meg", hogy 0,751, ha sarkosan kezeljük, bizonyos, hogy nem fog semmit végrehajtani, mert vagy van valami, vagy nincs! A vírussal való jelenlegi küzdelem is egy ilyen helyzet: vagy kollektívan fellépünk ellene úgy, hogy mindenki komolyan veszi a küzdelem rá eső részét, vagy elfelejthetjük a rövidtávú, hatékony kezelését, mert a "csinálgatjuk" nem elég ahhoz, hogy belátható időn belül eredményesek lehessünk! - Ha mindig 2-3-10000 öntörvényű idióta, akkor többszörösébe fog kerülni a védekezés és az időbeni elhúzódását még nem is említettem. Vagy normálisan csináljuk, egységesen, vagy itt fog "prüszkölni" folyamatosan a fél ország és halomra haláloznak el az emberek még 4000-ben is! Ezt kell rendbe tenni sok fejben! EZT kellene sok embernek felfognia végre! - Gazdaságról - szándékosan - nem is tettem említést!
2020. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:
Ok én ezt értem. De például kulfoldon mindenkinek adtak vagyis a 80%-nak adtak 2500 fontot. Na most ebben az országban ez elképzelhető. Az ember maradjon otthon oké. Lepjen ki akár a munkahelyéről vafy menjen el fizetetlen szabadságra szintén ok. De amikor vége ennek a járványnak és ott vagyunk hogy egy kenyeret nem tudunk venni vagy már akkor amikor még tart a járvány akkor elkezdünk éhezni és hiába fordul utána az ember bármilyen segítséghez ha most is ugyanolyan önzőek az emberek mint amikor nincs vírus. Veszélyhelyzetben egymást kéne segíteni és nem az hogy most elvenni másoktól hogy jaj nekem 10 millió sporólt pénzem én túlélem a másik meg haljon meg alapon. Nyújtsanak az emberek egymásnak akár anyagi oldalról is segítséget. Csak ez sem lehetséges ahogy az sem hogy ne menjen el az ember dolgozni.
2020. márc. 24. 10:00
 43/47 anonim ***** válasza:
Ha értenéd, akkor nem értetlenkednél feleslegesen ennyit. A jelek arra utalnak, hogy következetesen értetlen, önző ember lehetsz, - innentől kezdve érvelhet neked akármilyen ember, nincs értelme! További kellemes vitatkozást!
2020. márc. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
52%

Egy ismerősöm mondta, hogy ebben a járványban ki fog derülni, ki tartozik az értelmesebb réteghez... Akkor ezt nem nagyon értettem. De ez a kérdés megvilágítja, hogy kinek lesz nagyobb esélye a túlélésre.


Kérdező, te minden válaszban találnál valami hibát! Csak azzal jössz, hogy "én én én". Hidd el, másnak is baromi kényelmetlen ám otthon lenni. Mégis kibírjuk!

2020. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:
Ok akkor üljön otthon aki akar. Részemről ennyi. Mindenki csinálja azt amit akar amíg nincs bevezetve a kijárási tilalom. Viszlát.
2020. márc. 24. 18:24
 46/47 anonim ***** válasza:

A köztes megoldás az, hogy az ember csak annyit megy az utcára és emberek társaságába, amennyit feltétlenül muszáj. Senki nem mondta, hogy mindenki mondjon fel a munkahelyén és/vagy menjen kötelező szabadságra. Aki nem dolgozik, maradjon otthon, ahol megtehették, ott bevezették a home office lehetőségét, akinek muszáj dolgoznia menni, az pedig menjen továbbra is. Utóbbiak jellemzően azok, akik értünk dolgoznak valamilyen formában.

Én azt gondolom, hogy felelős konditermek már bezártak. Többen öltöznek, sportolnak, mozognak, izzadnak egy légtérben, tökéletes hely a vírus továbbításra. Egy-egy kihalt kávézóval, vagy sétával az ég világon nincsen semmi baj, ha tartod a tisztes távolságot az emberekkel.

Én egyébként rendkívüli fegyelmezettséget látok bármerre is járok és ez jó érzés. Az emberek türelmesen állnak sorban, betartva a két métert. Az értelmesek felfogják, hogy ezek az intézkedések értünk vannak és nem ellenünk.

A napi 9 órás munkám után eljártam heti kétszer egy tanfolyamra késő estig, heti kétszer pedig konditerembe edzeni. Sosem voltam otthon ülő és soha nem is leszek. Még is abból áll jelen pillanat az életem, hogy beülök az autóba, eljövök dolgozni, majd autóval haza és másnap reggelig ki sem teszem a lábam. Hétvégén a tömegben biztosan nem megyek vásárolni, ha kell valamit vennünk is munka után ugrik be valamelyikünk és azt is gyorsan letudja, nem nézelődik. 2 hete először tegnap el kellett mennem a postára, nagyjából ennyi az össz mozgásom, mozgásunk. Nem azért, mert pánikolok, hanem azért, mert tudom, hogyha betartjuk a játékszabályokat, "előbb menekülünk" egyrészt, másrészt pedig felmérem azt is, hogy én mások kényelméért dolgozom a közszolgáltatásban és bizony ahhoz, hogy ez zavartalanul működhessen, nekünk kiemelten fontos, hogy vigyázzunk az egészségünkre. Nektek pedig kiemelten fontosnak kéne lennie, hogy mi, akik másokért dolgozunk, vigyázni tudjunk az egészségünkre!

Szóval igen, az élet megy tovább, de ne legyünk önzőek!

2020. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Ebben a járványban az derül ki, hogy szerinted ki tartozik az értelmesebb réteghe,... Csak hogy pontosabban fogalmazzunk! Mert itt nem a másikat bírálod, hanem magad helyezed mindenki fölé és te bírálsz mindenkit.


Ez egyfajta önkinyilatkoztatás a részedről, hogy itt is csak bírálsz és nem megértesz és segítesz?

2020. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!