Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják az emberek hogy...

Miért mondják az emberek hogy maradjanak otthona vírus miatt?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy oké hogy vírus van de senkit sem korlátohatnak be hogy ki hova megy. Nyilván könnyebb elviselni egy házi karantént egy nagy 300 nm családi házban de még egy kisebb családi házban is a lényeg hogy kert van ahová kitudnak menni. Na de aki úgy mint mi is egy panellakásban lakunk ami hosszútávon embertelen mert nagyon kicsi nincsen friss levegő csak a vasbeton és még csak tanulni sem lehet távoktatásban mert nagyon sokat fúrnak. Persze ahogy én is kimegyek egy parkba vagy akárhová sétálni beülni valahová amíg lehet mert nem tudok meglenni heteket bezárva itthon nyilván amit fentebb írtam kertes házban könnyebb elviselni mint egy betondzsungelben pláne ha hónapokig fog tartani. Szóval az emberek legyenek egymással tekintettel és azokat se bántsák akik kimennek a szabadba és azokat sem akik házi karanténban vannak.
2020. márc. 21. 01:13
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
0%
#30, igen szomorú, hogy #27, aki azonos a #28 válaszolóval ilyen sötét gyökér.
2020. márc. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
10%

"de javaslom koltozz panelba es meglatod hogy mennyire lehet otthon maradni"


Ehhez meg mi köze a többieknek, hogy mennyire élhetetlen az a betonkocka amiben te laksz.

Ezt még azelőtt kellett volna végiggondolni, mielőtt megveszi az ember drága pénzért.

Te választottad, hogy abban éljél, ne másokat hibáztassál.

Azért a 40-50 millióért vehettél volna családi házat is, de arra meg azt nyafogtátok, hogy az nem jó mert ott pl. füvet kell nyírni.


De hamarosan megoldódik a problémád, mert napokon belül kijárási tilalom lesz, hogy ne tudjanak pattogni az ilyen potenciális vírushordozók, akik nem értenek a szép szóból.

2020. márc. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
0%

Miért kéne panelba költözzek?!:D

Amiért neked volt annyi eszed, hogy odamenj, azért másra ezt ne erőltesd rá.


De hajrá hajrá, járj minden nap sétálni (lehetőleg ejts útba minimum 2 kávézót is!), aztán majd a kórházból nem nagyon fognak kiengedni levegőzgetni. Te döntésed.

2020. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:
Kinek volt esze? A szüleim csóróak már így születtem hogy 1 szobás lakásban laktunk 10 éves koromig 4-en. Aztán költöztünk egy nagyobb 50 nm panellakásba és ehhez kéepst akik 150 nm családi házban laknak kerttel és stb. ha én családi házban laknék persze hogy otthon maradnék hül..e lennék elmenni a kényelemből hogyha megtehetem és a vírust sem kapom el viszont aki egy 50 nm kis lyukban lakik ráaádsul nem egyedül nem lát kertet meg semmit annak rosszabb mint egy börtöncellában. Amúgy érdekes az hogy ilyenkor sincsenek az emnerek egymással megértéssel a legtöbb mmegy az önzőség a nagyképűség megint az van minit mindig szegény haljon meg a gazdag meg éljen.
2020. márc. 23. 18:52
 35/47 anonim ***** válasza:
48%

kérdező, itt senki nem azt mondja, hogy nem lenne rossz a helyzet, sőt, azt is megértem, hogy van akinek rosszabb.

Ettől függetlenül (és akkor ez a lényeg), ha nem muszáj (!!) ne menj ki. Igen, kényelmetlen. Szüleim és a testvérem, egy labradorral együtt osztják meg maguk közt a talán 60 nms lakást. Igen, mindenki a másik agyára megy. És még így is tudomásul veszik, hogy nem most kell mászkálni felesleges helyre. Apám nem dolgozik, mert beteg (szerencsére nem covid), de ha nem lenne, bizony, be kellene járnia, mert katona. Anyám is csak múlt hét óta tud otthonról dolgozni, testvéremet kirúgták. Engem is kirúgtak, mindenkinek xar a szitu, de ha mondjuk nyár előtt vissza szeretnénk állni akár csak félig normális szituba, akkor inkább most legyenek minél többen otthon.


És akkor a kedvencem: A saját életeddel azt csinálsz amit akarsz, másokét viszont ne veszélyeztesd hobbiból.

2020. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Rendben van. És ha ez hónapokig tart. Ülsz egy 10nm szobában egésznap eszik az ember elhizik mert mást nem tud csinálni pláne akinek hiper szuper számítógépe sincs ami vinne egy jó pár játékot a neten meg folyamatosan a koroanívrus hírek mennek meg a tévében. Szerinted melyik ember bírja ki? Őszintén. Legalább akit említettél van ott kutya. Én az ülésen kívűl itthon meg az alváson kívűl mással nem lehet lefoglalnom magam nincs játékgépem csak olyan ami a netet viszi és kb. ennyi. 1 óra múlva már fájnak a szemeim nem még 24 órát otthon lenni. Egyidő múlva meg az emebr aludni sem fog tudni mert nem lesz ffáradt az otthonléttől és nem a vírusban fog meghalni az ember hanem a begolyózástól a semmitevésől az ingerszegény életmódtól ugyanis erre az agy nem tud átállni. Nézd meg másokat. Átmennek baráthoz meg ide meg oda senki sem ül otthon. Nyilván nem az utcán kell kóborolni meg emberek között lenni de jelenleg a kávézókban is olyan kevés ember van hogy nincsenek egymás mellett az emberek. ha valaki a kellő higéniát betartva én fertőtlenítem a kezemet szájmaszk és stb és nem megyek emberek közé de itthonról muszály kimozdulni akár edzőterembe mert járok már egy jó ideje edzeni muszály mozogni mert ha vége ennek mondjuk 3-4 hónap múlva vagy nem tudom mikor úgy tönkremegy az embernek az egészsége és legyengül az immunrendszere. Higgyétek el én már voltam itthon egyszer régen amikor nagyon beteg voltam vagy 2 hónapot pár évvel ezelőtt és nagyon nehezen lehetett kibírni de akkor beteg voltam. Nem tudom melyik a fontosabb kellő fertőtlenítéseket betartva kimozdulni de nem az utcára hanem kell egy cél például edzőterem vagy otthon ülni és egésznap enni meg ülni aztán nemcsak elhízik az ember de az egészsége is tönkremegy.
2020. márc. 23. 19:21
 37/47 anonim ***** válasza:
48%

Nyílván kimegy az ember 10 percre a friss levegőre, vagy, ha olyan helyen lakik ahol senki nincsen, akkor tovább, sőt, ha teheti, autóval megy megyesszebbre. Ha nem találkozik sok emberrel (és per pill már 5 is sok), egészségére.


De akkor itt vagyok, cukros, aki, mint már mondtam, nem mehetek ki, csak ha kaját akarok venni, vagy gyógyszert kiáltani kB. Tudod, miből állnak a napjaim?

Napi talán 2 óra elmegy az online sulival, oké, amúgy olvasok, edzek (mert azt itthon is lehet), elkezdtem latint tanulni (kell hozzá egy db ingyenes pdf könyv amit akar telefonra le lehet tölteni, egy db füzet meg egy db toll. Szoktam kötni, régi ruhákból tanulok kézzel varrni, meditálok, zenéket keresek, sütők, haverokkal beszélek neten, nagyszüleimmel, szüleimmel beszélek, néha filmezek. Össz friss levegő amit kaptam az elmúlt pár napban az volt, hogy elmentem, bevásároltam másfél-két hétre elegendő gyümölcsőt, mert minden más van, amúgy meg az ablakokpárkányomon ültem, és néztem ki a fejemből. Mert, hogy per pill szobát bérlek, nem nagyon tudok máshova menni.


Ismétlem: nem mondom, hogy hű, de buli lenne, de ne szórakozz már mások egészségével, mert kávézóban akarsz ücsörögni.

2020. márc. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Ok akkor mégegyszer leírom. Kávézóba csak akkor mentem el mikor itthon fúrtak nem nálam hanem valamelyik laksába de akkor azt hallja a többi lakó is és nem értettem hogy mit mond a tanár. Nem volt szinte senki a kávézóban tehát nem ültek ott emberek. Itthon én nem tudok edzeni mert ha leteszem a földre a súlyzókat akkor azt hallja szintén az alattam lévő. Panelban alváson és netezésen kívűl mst nem lehet csinálni de a netet hamar megunja az ember. Aztán mit csinál az ember? Aludni nyilván nem lehet nappal és ha már minden ki lett takarítva akkor nézi a falat. Ennyi a panellét. Nyilván ez az otthonlét azoknak szól legfőképp akik családi házban laknak van pénzük és nincsen dolguk se munka szempontjából hogy elmenjenek dolgozni vagy akármi. Aki ezt nem tudja kivitelezni azt sajnos nem tudja megoldani. De így is vannak olyanok akik otthon ülnek egésznap és kevesebb ember van kint tehát nem találkoznak egymással. És az hogy én nem találkozok más emberekkel nem érintkezek fertőtlenítek úgy gondolom hogy eljárhatok mivel nem vagyok börtönben.
2020. márc. 23. 21:07
 39/47 anonim ***** válasza:
24%

Kávézó vagy kondi, ebben a kontextusban nem számít.


Fogadjunk, hogy 10 nm panelban tudok mást is csinálni a kockuláson kívül? Eddig simán megoldottam itthon az edzést, az, higy nincs súlyzó, nem jelent semmit.


Van interneted? Haverodnak van internete? Telefonja, laptopja? Hajrá, hívd fel.


Volt olyan dolog, amihez már megvetted anno a cuccokat, hogy megjavítod, azóta tojtál rá? Hajrá, csináld meg.


Kifogásokat mindig könnyű találni. Külföldön élek, most lettem munkanélküli, elhiszed, mennyire tennék én most bármit hogy normálisan élhessem az életem? Elhiheted, nem szeretek egész nap a 4 fal között lenni, de kénytelen vagyok felnőttként viselkedni és lenyelni a békát.


Az, hogy hisztizel, az csak arra jó, hogy tovább tartson a szar helyzet, akkor meg az lesz a bajod.

2020. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:
Haver nincs. Facebookozni nem szoktam nem szeretem az online beszélgetéseket sem nagyon telefonálni úgy szintén nem nagyon szoktam. Nekem soha nem volt közösségi társasági életem viszont sosem szerettem hosszútávon egy helyben lenni. Ha nekem úgy van kedvem lemegyek a boltba vagy elmegyek konditerembe vagy akárhova. Nyilván nem megyek ki ilyenkor az utcára és sétálok céltalanul de az hogy ki mivel tölti a napját mindenki önmaga döntse el. Nyilván az otthonülés főként az idősekre vonatkozik leginkább nekik tényleg nem lenne mi dolguk de mondják ne menjenek ki aztán délelőtt teli van velük a piac meg minden. Abszolút nem tartják be pedig nagyobb százalékban rájuk veszélyes és nem egy fiatal üljön otthon aki életerős és lenne dolga is hanem az időseket kéne otthon tartani keveset érintekzni sőt egyáltalán nem érintkezni emberekkel fertőtleníteni és így ellehet kerülni a vírust. De az nagyon egészségtelen hogyha valaki bepánikol egésznap ki sem mozdul eszi a sok egészségtelen kaját amit felhalmozott és nézi egésznap a neten és a tévében a koronavírusról szóló napi 24 órájában szóló híreket. Mert ez is kikészíti az embert és rámegy az egészségre. Ne mindig azt kell nézni hogy melyik a legkönnyebb vagy legnhezebb hanem kell köztes megoldás is.
2020. márc. 23. 21:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!