Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti egyetértetek azzal, hogy...

Ti egyetértetek azzal, hogy szükséges támogatni, a koronavírus miatt nehéz helyzetbe jutott embereket?

Figyelt kérdés

Az egy dolog hogy néhányakat elbocsájtottak. Leginkább turizmusban, vendéglátásban dolgozókat. De saját maguknak köszönhetik, hogy nincs megtakarításuk. Az nem magyarázat, hogy nem keresnek annyit hogy félre rakjanak. Sokan megkapják a fizetésüket, aztán 2 hétig ihaj-csuhaj, rongyrázás, meg hitel, hitel hátán. Sok ember nem képes előre gondolkodni, csak a mának él. Azt mikor gond van, akkor követelőznek hogy mentsék meg őket a közösből, meg könyöradományokból. Ez olyan, mint a devizahitelesek, meg mint rövidesen, a CSOK-osok lesznek. Vagy csak én látok ebben párhuzamot?

Tehát ki hogyan gondolja. Kell-e segíteni a koronavírus miatt, nehéz helyzetbe jutottakat?



2020. ápr. 27. 18:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/131 A kérdező kommentje:

19.40


Rendben van hogy egyesek nem fognak májkrémet, meg rizseshúst zabálni. Lehet téliszalámit, meg osztrigát is.

Meg lehet fizetéskor Jackie-t szlopálni. Csak mikor kopp van, akkor nem kell várni a közösből a segítséget, meg nem kell várni a számlák és a hiteltörlesztő elengedését.


Ha valaki havi 400-ból nem tud megtakarítani, annak jóval nagyobb lábon kell élnie, mint azt megengedhetné magának.

2020. ápr. 27. 20:38
 22/131 A kérdező kommentje:

20.35


De akkor te minek jössz ide karattyolni? A te szavad ér valamit azt hiszed?

2020. ápr. 27. 20:39
 23/131 anonim ***** válasza:
98%

"Na a gyári melósokról meg ne is beszéljünk. Azok aztán tényleg a társadalom legprimitívebbje. És ezt általánosítás nélkül mondom"


Én gyárban dolgozom, igaz laborvezetőként, de sokszor kapcsolatba vagyok ugye a sori munkásokkal is. Lehet, hogy egyszerűbbek, de mitől is lennének primitívek? Nekik is van családja, céljai, akar dolgozni, hisz ott van évek óta. Egyik ilyen munkatársamról például tudom, hogy azért nincs pénze, mert volt egy lakása, amit kiadott albérletbe, a bérlők nem fizették a számlákat, elárverezték, elvesztette az egészet, plusz még így is tartozik rengeteg pénzzel. Tény, hogy lehet egy okosabb ember nem hagyta volna ennyiben, de azért van, akit eléggé húz a sors.

2020. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/131 anonim ***** válasza:
98%
Te írtál ki kérdést már bocs, amiben fröcsögsz, meg belekötsz emberekbe azért, mert egy élete nincs senki vagy. Persze szemtől szembe ezt a szöveget nem mered előadni a környezetedben, mert mindenki leosztana😊
2020. ápr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/131 A kérdező kommentje:

20.42


Hát nem tudom hogy egy soron dolgozó vagy raktáros gyári melósnak milyen céljaik lehetnének, de nekem nem az jött le egyikről se, hogy nagy célokkal élnének. Megelégszenek annyival, hogy 3 műszakba robotolnak. Nem érdekli őket az egészségük, azt se nagyon tudják mi az. Beérik annyival, legyen tőtött cigi, olcsó pia, energia ital, facebook, meg Ájfón 0ft kezdőrészletre. Hétvégén "bebaszcsiznak" és úgy tengődnek, még 40+ évesen is. Természetesen fogkeféjük sincs, de sportkipufogó a 20 éves Swiftre az van. Na, mindegy ebbe most ne menjünk bele, ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.


Nekem is van kiadva lakásom, de a közüzemi számlákat én intézem, én adom fel. Egy albérlőre se bíznám ezt rá. Amint 1 hónapban nem fizet, kaucióból levonnám, következő hónapban se, akkor meg kipakolnám. A kollégád, meg a számlákat se ellenőrizte le, hogy be vannak-e fizetve. Közüzemi tartozások miatt, évekbe is beletelik, hogy a lakást elárverezzék. Tehát amit a kollégád csinált, az hosszú évek idiótizmusának az eredménye. De csak kell lennie még egy lakásának, ha az egyiket kiadta. Érdekes, hogy mindig csak a nem túl okos embereket húzza a sors.

2020. ápr. 27. 21:06
 26/131 A kérdező kommentje:

20.58


Jó lenne, ha nem a TE "környezetedből" indulnál ki.

2020. ápr. 27. 21:08
 27/131 A kérdező kommentje:
És nem fröcsögök, meg nem kötekszem, hanem próbálom megérteni mindenki álláspontját, aki értelmesen válaszol és válaszolni is rá, hogy miért értek ill. nem értek vele egyet.
2020. ápr. 27. 21:10
 28/131 anonim ***** válasza:
86%
Igen, mint mondtam, nem mindenki hagyta volna annyiban, de vannak gyengébb értelmi képességű emberek, meg naivak,akkor ők haljanak éhen? Abszolút nem tudok a logikáddal azonosulni, az élet nem fekete feher, hogy aki tanult, annak jó munkája van és sok penze, aki meg nem, az h.lye es csóró
2020. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/131 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
92%

Drága barátom, neked mindened van, lakásod, király munkád, meg miegymás... Mégis idejössz belekötni azokba, akik most rossz helyzetben vannak. Osztod itt az észt - ámbár úgy látszik, a sors kegyes volt eme tekintetben, mert azért abból elég csekély mennyiséget adott.


Ha elfogadsz egy tanácsot, befejezed ezt a stílust, mert egyszer még nagyon meg fognak érte verni. Ha szerencséd van, akkor nem a koronavírus idején, és ellátnak a kórházban.

2020. ápr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/131 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező !


Társadalomban élünk, természetes, hogy a hátrébb levőket támogatják illetve elvárt lenne a támogatás.


Aki jó társadalmi és anyagi helyzetben vannak azoknak sem kellene elfelejteni, hogy ha nem lennének gyári melósok meg eladók vagy pincerek, szakácsok ( ezt napestig sorolhatnám) akkor a számodra természetes és könnyen elérhető anyagi javak vagy szolgáltatások sem lennének.


Te nem csak egy kérdést írtál ki, hanem a véleményedet szeretted volna továbbadni.


Tény, hogy egy szalag végen álló melós nem fog annyit keresni mint egy építészmérnök, de ettől ugyan úgy hasznos része a társadalomnak.


Még gimiben mondta egyszer nekünk az egyik tanárunk, hogy mindegy mit dolgozunk addig ameddig tisztességes.


Elég nagy igazság véleményén szerint.

2020. ápr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!