Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy gondolják, hogy kötelezőv...

Hogy gondolják, hogy kötelezővé teszik a maszkot?

Figyelt kérdés
A városomban tömegközlekedésen és üzletekben kötelező a maszk. Oké. Nézzük csak. Reggel munkába menet felteszem a buszon a maszkot, eddig oké. Amint leszállok és beérek a munkahelyemre, leveszem, mert csak nem fogok abban végigülni egy napot, mivel egyedül vagyok a helyiségben. És akkor mit csinálok a maszkkal? Megfogom, összehajtom, beteszem a táskámba. Ez idő alatt, a kezemről, táskámról, ruhámról, ha van, rákerülnek a bacik. Majd ezt a maszkot tegyem vissza az ARCOMRA, a SZÁMHOZ. Ebbe nem gondoltak bele? Vagy mit csináljak addig a maszkkal, fogjam egész nap a kisujjammal, hogy semmihez ne érjen hozzá? Eddig nem betegedtem meg, majd most fogok. Eszem megáll, hogy milyen hülyeségekre kényszerítenek minket... Megmondták, hogy egészséges embereknek csak nagyobb bajt okoz a maszk. Ti ezt hogy oldjátok meg?

2020. máj. 2. 11:51
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
75%

Mellesleg senmi nem tudja SAJÁT MAGÁT megfertözni, mert ahhoz már eleve fertözöttnek kellene lenned, hogy a maszkról hozzád kerülhesssen, akkor meg már eleve mindegy!


Az meg, hogy "Eddig nem betegedtem meg, majd most fogok" akkora hülyeség, hogy el sem lehet mondani. Képzeld el, MINDENKI, aki megbetegedett, ELÖTTE NEM VOLT BETEG!

2020. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
48%

Most komolyan ilyen életképtelen vagy?

Én már 1 hónapja maszkot hordok, és még mindig élek. Így szoktam:

1. eset: 2 maszkot hordok, egyet munkába menet, egyet hazafele.

2. eset: 1 maszkot hordok, kézfertőtlenítek, utána óvatosan leveszem, csak a gumis részénél fogom meg, nem hajtogatok semmit sehová, beleteszem a gumis részénél fogva egy zacskóba. Utána amikor felveszem, szintén csak a gumis réazét fogom meg. Nem nehéz.

2020. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
35%
Baromság. Tényleg nincs értelme. Még kinek van pénze mindig újat venni 500 forintért? Ha kötelező is akkor úgyis ugyanazt fogja használni mindenki. Azt is csak azért mert kötelező. Ez a kormány szellemi fogyatékos. De a magyarok is hogy ilyeneket megtűrnek itt.
2020. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%

#16 Ha nem akarsz maszkot venni, egy sálat is az arcod elé tekerhetsz, az is felfogja a köhögésedet, tüsszentésed. Kimosod otthon.


Miért olyan nehéz ezt felfogni?

2020. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
37%
75% Hagyjad, a negyven százalékosok és társaik tipikusan olyan nyomorultak, akik azt hiszik okosabbak a szakembereknél. De a tudásfája blog és hasonlók mennek náluk meg az idióta konteók.
2020. máj. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
46%

Jelentsétek már a kérdést, mert csak provokálni akar, ez az a gyökér lesz ismét, aki felteszi a járvány=hiszti provokálásokat.

De itt ahogy előadja a duzzogó sértett kisgyereket....

2020. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
51%

Semmi értelme az egésznek. Csak sokan be lettek paráztatva ezzel a vírussal.

Egyik kedvencem amikor a bolti dolgozók írják fb-on kommentekben, hogy a sok birka már megint megrohanja a boltjukat meg össze vissza vásárolnak mindent.

Abba nem gondolnak ugye bele ha a sok "birka" nem volna akkor nekik sem lenne munkájuk.


Szóval maszk.

Utálom, úgy ahogyan van. Szemüvegesként ráadásul még bosszantóbb, hogy kilégzéskor még a lencse is párásodik.

De hát ugye nem engednek be se a boltba se a tömegközlekedésre fel.

Vettem egy olyan fajtát aminek van 2 darab légző szelepe is, ami belégzéskor zár, kilégzéskor pedig nyit, így a levegő szabadon távozik.

Mivel nincs megszabva a maszk típusa így nem köthet bele senki, de legalább ugyan annyit ér mintha nem is lenne rajtam kilégzéskor.

2020. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
54%

Mar bocs, de egy vilagjarvany idejen nehogy mar az legyen a legnagyobb bajod, hogy nem tudod hova tenni a maszkot, mikor a legegyszerubb beletenni egy boritekba vagy muanyag zacskoba, amig nem hasznalod. A sima kek orvosi maszk valoban nem ved meg teged (bar a fertozes eselyet valamivel csokkenti, de tenyleg nem tulzottan), viszont masokat igen, es nem lehetsz biztos abban, hogy nem hordozod a virust tunetek nelkul. Egyebkent ha valamiert kulonosen veszelyeztetett vagy, tudsz olyan maszkot is szerezni, rendelni, ami teged is megved. Keress ra: respirator face mask.

Szerintem ennyit igenis meg kell tenni masokert, meg akkor is, ha te ezer szazalekig biztos vagy abban, hogy nem kaphattad el sehol a virust (valojaban ebben nem lehetsz biztos, ha kijarsz a hazbol). Masreszt lehet, hogy te tenyleg nem hordozod, de sok lehet a tunetmentes fertozott, akiknek viszont fontos lenne maszkot viselni, es oket is osztonzi a maszkhordasra, ha minel tobben betartjak a szabalyt.

2020. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
72%
Ha a maszk a többieket védi, akkor ha mindenki hordja, akkor téged is véd. Csak inkább tudni kéne rendesen használni. Annak mi értelme van, hogy a boltban, a maszkos emberke egyszercsak megfogja az ORRÁNÁL, lehúzza az állára, majd egy perc múlva visszateszi?! Utána meg benyúlt és vesz zsemlét...semmi értelme így.
2020. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
49%

Én sem értem amugy. A bacik csak a maszkra telepednek rà? A gumira meg màshova, ruhàra, hajra nem?

Igy a maszkot kell neylonban tàrolni es attol rettegni csak, hogy összegyüjtötte a bacikat?

De pl nyugodtam ki be köthetem a cipöfüzöm?

2020. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!