Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy gondolják, hogy kötelezőv...

Hogy gondolják, hogy kötelezővé teszik a maszkot?

Figyelt kérdés
A városomban tömegközlekedésen és üzletekben kötelező a maszk. Oké. Nézzük csak. Reggel munkába menet felteszem a buszon a maszkot, eddig oké. Amint leszállok és beérek a munkahelyemre, leveszem, mert csak nem fogok abban végigülni egy napot, mivel egyedül vagyok a helyiségben. És akkor mit csinálok a maszkkal? Megfogom, összehajtom, beteszem a táskámba. Ez idő alatt, a kezemről, táskámról, ruhámról, ha van, rákerülnek a bacik. Majd ezt a maszkot tegyem vissza az ARCOMRA, a SZÁMHOZ. Ebbe nem gondoltak bele? Vagy mit csináljak addig a maszkkal, fogjam egész nap a kisujjammal, hogy semmihez ne érjen hozzá? Eddig nem betegedtem meg, majd most fogok. Eszem megáll, hogy milyen hülyeségekre kényszerítenek minket... Megmondták, hogy egészséges embereknek csak nagyobb bajt okoz a maszk. Ti ezt hogy oldjátok meg?

2020. máj. 2. 11:51
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
61%
Es a penztàros amikor a pénzt fogja es visszaad az esetleges virusos kesztyüjevel akkor nem terjeszti voltaképp a virust?
2020. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
27%
23. Ez vírus nem baktérium! De sebaj képben vagy. Kérdező tényleg hisztizni kell egy világjárvány idején. Ez a legnagyobb bajod? Volt valami focista is aki szopogatta a mikrofonokat aztán nem győzött elnézést kérni szégyenében miután elkapta. Az meg aki sajnál 600ft-ot kb maszkért komolyan csak sajnálni tudom. Gondolom csokira, chipsre, sörre vagy cigire nem sajnálsz ennél sokkal többet. Mert azok rendkívül fontosak. Taps!
2020. máj. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként most a járványtól eltekintve, ha belegondol az ember, eddig is qrvára alapvetőnek kellett volna lennie tömeges, nyomorgós helyeken maszkot hordani. Az emberek kb 80%-a egy primitív állat szintjén van már egyébként is, nyilvánosan és gondolom otthon is össze-vissza tüsszögnek, köhögnek, taknyolnak, csuláznak. Nem csak korona utazhat át rám egy ilyen művelet során, hanem mondjuk TBC vagy egyéb ínyencségek is mondjuk a mellettem hörgő csövesről. Eleve a tömegközlekedéssel utazó emberek egy jó nagy százaléka láncdohányos, aki amint felszáll a buszra/vonatra, egyből elkezd jó hurutosan-tüdőrákosan köhögni, a kulturáltabbak még köpködni is, hátha nem látja senki. Ilyenkor sem csak a kátrány és egyéb cigis genny távozik, hanem minden egyéb kórokozó, ami mellékesen még ott volt. Kb áprilistól novemberig az allergiások taknya-nyála egybefolyik, ha fél négyzetméternyi növény mellett halad el a busz. Ők is lehetnek allergia mellett bármivel fertőzöttek akár tünetmentesen is, az ő köpetüket sem akarja normális ember a szervezetébe.
2020. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező te megérdemelnél egy Darwin díjjat. Tényleg ennyire életképtelen vagy? Komolyan a masz hordása a legnagyobb problémád? Úgy érzed attól, hogy hallgattál egy kis Müller Cecíliát mindjárt mikrobiológus lettél?
2020. máj. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
65%
"Az meg aki sajnál 600ft-ot kb maszkért komolyan csak sajnálni tudom" Én meg azt tudom sajnálni aki nem fogja fel hogy a durván túlárazott maszkok- ha normálisan hordja az ember- mekkora költséget jelentenek. Mondom úgy hogy hordom a maszkot. Nem kis költség.
2020. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Én felveszem,de csak ott ahol muszáj. Azon kívül nem hordom mert nem sok értelme van. Lehet, hogy ez a vírus itt lesz még köztünk akár évekig.


Plusz amikor olyan intézkedéseket hoznak amik ütik egymást akkor azért egy kis hang normál esetben mindenkiben meg kellene hogy szólaljon.


Pl a fürdők megnyithatnak ahol egymás szájában vannak az emberek, de fesztiválozni már nem lehet és a boltban is csak maszk és vásárlószám korlátozás mellett lehet menni.


Akkor miről beszélünk ?



Éttermek, szállást adó helyek szintén nyithatnak.



Aki ezt átlátja az magyarázza már el nekem legyen szíves.

2020. máj. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
52%

25. Nekem 3db van. Egy műanyag neszeszerben tartom őket. Bolt előtt felveszem utana leveszem és begyűröm a táskámba. Otthon beaztatom ultraoulos vízbe egy órára és kiakasztom száradni. Mire lehasználom a masik kettőt megszáradt. Én még 200ért vettem. Magyarán 600 forintot áldoztam az egeszségem vedelmében. Utolsó

Igen vannak nem logikus intezkedések ahol csak az anyagi érdek dominál. De azért nem vagyunk birkák ugye? Józan ésszel csak el tudod dönteni mi helyes és mi nem az egeszséged vedelmében. Ha az orvos is felveszi a maszkot műtethez akkor nyilván nem viccből teszi hanem azért mert számít! Így én is felteszem zárt helyen. A strandok meg lehet hogy megnyitnak de aki bem akar megbetegdni most lemond erről az élvezetről. Ha már itt tartunk. Az parkokat meg az erdőegy részét is lezárták a dohanybolt előtt meg állt a sor. No comment. :)

2020. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
69%

Mi számít helyesnek ? Amit én annak gondolok vagy amit mások mondanak.


Az a baj ezzel az egésszel, hogy egyáltalán nem hiteles ez az egész ahogy kezelik.

Egymást ütő intézkedések. Ha ez az egész nem lenne elég akkor nézz meg egy közvetítést az operatív törzsről.

Őszintén, hitelesnek tartja bárki azt az előadást ?

Mert én nem.


A másik ami hihetetlenül irritál az a " annyi munkahelyet hozunk létre, amennyit a vírus elpusztít."


Szuper. Mikor ? Hol ?

Az, hogy mi lesz azokkal akik MOST lettek munkanélküliek nem beszélnek.

Nem érdekli őket.


Látszat törődés van csak.Ha félre nézek akkor nem látom a rászorulókat, tehát nincsenek rászorulók.


Ez az egész viszont világosan rámutat egy dologra.

Az utolsó válaszoló kérdezte, hogy de azért nem vagyunk birkák ugye ?

De azok vagyunk és megcsak észre sem vesszük.

Azt gondoljuk szabadon élünk de nem.


Ma még kimész maszk nélkül, holnap már azt mondják csak maszkban mehetsz ki vagy büntetést kapsz.

Közben meg ugye jönnek az egymást ütő védelmi intézkedések.


Lehet velem van a baj, viszonylag fiatal vagyok, elfogadom, hogy jelenleg az életünkben van egy ellenszer nélküli vírus de nem olyan ami a világot kiirtaná.


Elég nehéz olyan embert találnom aki hasonlóan gondolkozik és ez elég elkeserítő.

Úgy gondolom, ha valami miatt korlátozzák az életünket akkor azt kristály tisztán meg kellene előbb magyarázni miért , nem csak elrendelni.


Ami ebben pedig számomra a szomorú, az az, hogy az emberek mindenféle szó nélkül végrehajtják.


Ha valaki szeretne erről beszélgetni akkor írjon nyugodtan, de veszekednél nem akarok senkivel emiatt.

Már nem.

2020. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki vagyok azon akadva, hogy akkor zártak be a munakhelyem. (Kultúrális intezmeny) amikor 32 beteg volt. Most hogy kb. 2300 beteg van videken újra nyitnak majdnem mindent. Két hónapja sokkolnak a rémhirekkel. Én biológus vqgyok így csak a fejemet fogtam Müller Cecília híózott tojásaitól meg a fertőtlenítős lábtörlőktől éa a vákumot kepző biciklisektől. Most meg mindez nem számít mehetünk a strandra. De!!! A maszk pont nem az a dolog ami felesleges. Persze túl van árazva. Járvány előtt 30 ft volt a patikában. Az elején 200 most meg 300. A speci ilyen olyan 100% os vedelmet ígerő meg több mint 5000 és egyszer használatos. Sajnos ez a járvány azok miatt terjed akik nem törődnek senkivel. Ha téged nem érdekel mert fiatal vagy gondolj a szeretteidre. Mert a nagymamád nem biztos hogy túlélné ha elkapná. Persze nem számít amig nem a tenismerősöd hal meg. Az államtól meg jó ha megtanulod fiatalon hogy nem várhatsz segítséget. Csak névelgesen van demokrácia. Nem az él túl aki erősebb hanem aki jobban tud alkalmazkodni. Háborúk is voltak. Akkor suerinted milyen munkalehetőség volt? Volt akinek szétlőtték a lakását. Meg élelemre cserelték az emberek mindenüket. Ez is egy spéci helyzet. Aki elvesztette az állását találja fel magát. Vannak lehetőségek még ha kevesebb is. Tök mindegy mit mondanak a tvben sosem volt igaz. Jobb ha most megtanulod mert ha nem sok csalódás fog érni.
2020. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
54%
Orbán azért ígérget mert be van szarva az elégetlenség miatt. Időt akar nyerni és reméli eltűnik a vírus. Semmilyen munkahelyet nem fog teremteni max közmunkát ehbérért.
2020. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!