Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dugják ki az emberek az...

Miért dugják ki az emberek az orrukat a maszkból?

Figyelt kérdés

De lehet benne levegőt kapni! Nekem sebészi, ruha és szelepes maszkom is van. Soha nem fulladtam benne. Pedig az én orrom is volt bedugulva.

10 percet nem bírnak benne ki a buszon? Mit tennének a nővérek helyében akik 8-12 órán át viselik?



2020. szept. 5. 20:13
 51/92 anonim ***** válasza:
28%

Itt mindenki a fizikai viselésröl beszél.


A betegség terjedéséröl nem....

..kicsit kidugom az orromat... azalatt nem terjesztheted, vagy kaphatod el a betegséget ?


Itt az én véleményem szerint felelötlenségröl van szó.

2020. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
64%

"Drágaság, a járványküszöb hazánkban 15 600 beteg/hét. Hol volt itt ennyi ember?"


Nem kell felülni Gődény hazugságainak.


Ebben a cikkben olvasható a cáfolat (meg még jópár, tőle származó hazugságé) jogi, tudományos forrásokkal alátámasztva: [link]

2020. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
27%
Mert értelmetlen, hasztalan. Nincs vírus. Nincs fertőzés. :)
2020. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
78%
Aki akarja hordja aki meg nem az ne... ha annyira véd a amszk, akkor aki felveszi, annak a beszívott levegőjét is szűri aztán szevasz.
2020. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó! Az emberek többsége nem olyat hord amivel védik saját magukat, hanem sebészmaszkot vagy mosható textilmaszkot ami csak arra jó hogy a többieket védje. Így kevesebb eséllyel (nyilván nem 100%-os) fertőzöl meg valakit ha esetleg TE beteg vagy.

Nem inkább azt akartad mondani higy aki akarja védeni magát az hordjon olyat ami véd is ahelyett higy mindenkinek kelljen? Ennek lenne értelme, kivéve hogy akkor mégtöbb beteg ember lenne beteg és még több ember kerülne bea kórházba.

2020. szept. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
71%
Én nem szoktam felhúzni az orromra, mondhat bárki bármit. Nem vagyok maszkellenes, sőt szükségesnek tartom, de nálam elég erős pánikolás/szorongás van jelen és ha rendesen felveszem, folyamatosan úgy érzem, hogy nem kapok levegőt, megfulladok stb. Valamelyik nap egy rendezvényen is le kellett húznom az orromról, mert úgy éreztem mindjárt elájulok. Valószínűleg ez mentális probléma és nem feltétlenül fizikai, de attól még nem akarok elájulni. Ha csak beszaladok a boltba vagy ilyesmi, próbálom minél tovább rendesen hordani, de hosszabb ideig nem tudom úgy tartani sajnos.
2020. szept. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:
39%

56


Próbáld meg a plexi pajzsot.Láttam olyant is akin az volt.A szájat,orrot az is eltakarja.Ezért a boltokba beengednek ha olyan van rajtad.

2020. szept. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 anonim ***** válasza:
91%
:D Komolyan kipróbálom fűkaszához használt pajzsot feldobom és besétálok a tescoba :D :D
2020. szept. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
82%

"De lehet benne levegőt kapni!"


Jó neked!

Én először FFP2-t viseltem, most sebészit, de nemsokára kapunk a melóhelyen ismét FFP2-t, akkor megint azt fogom.


Ha nyugodtan ülök (és nem lendületes gyalogláson, lépcsőzésen, járműhöz futáson vagyok túl) és NEM is beszélek, na akkor kapok benne levegőt. Bár néha akkor is érzem, hogy nem olyan egyszerű, talán a diszkomfort érzet a jó szó rá.


Átszállásokkor nem veszem le, lustaságból, meg főleg akkor, ha végre sikerült úgy beigazgatnom, hogy ne párásodjon a szemüvegem. Na akkor rendesen fulladozni szoktam. Az FFP2-n eleve nehezen megy át a levegő, a sebészi meg rátapad az orromra és brutál nehéz levegőt venni úgy.

Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem 2km/h-val vánszorgok, hanem lendületesen megyek, mozgólépcső helyett csaknem mindig lépcsőzök, mert ennyi mozgás kell és rendszeres mozgás ellenére is gyengék az izmaim, 0 az állóképességem.


Én várom a téli, eleve elhasznált, fülledt, fullasztó levegős időszakot nomeg azt is, amikor az embernek a hidegtől folydogál az orra...



Alapból amúgy "szívesen" viselem annyiból, hogy akadályozza a terjedést. Valamennyire biztosan, legalább egy kicsit. DE. Akkor hordjuk rendes influenzaszezonban is (nem, nem mindenki kap oltást, nem mindenki kaphat és nem mindenkinél hat eléggé), náthaszezonban is, hörghurutos járványos időszakban is.


És akkor most kapcsolódom ahhoz, hogy nekem a nem létező szaporodószervem kivan attól, hogy egy 3, ismétlem HÁROM %-os halálozású betegségből, ami nem is igazán járvány (talán most kezd az lenni) ekkora hajcihőt csapunk.


Az egyik oldalon ahány embert igyekszünk megmenteni a szenvedéstől, a haláltól, annyi szenved és hal meg a másik oldalon a gazdasági hatások miatt. Ébresztő!!


Egy idősnek, egy rákosnak pedig egy nátha vagy egy Calici is veszélyes. Sőt, adott esetben az utcára menetel is, mert elesik, combnyakcsonttörés. Idősek neveltek, tudnék mesélni milyen érzés volt az utolsó időkben akár egy nem fogadott hívás egy ismeretlen vonalas számról...

Rájuk ELEVE vigyázniuk kell a hozzátartozóknak.


Amúgy:

A maszkot egyszer kellene feltenni, induláskor és nem igazgatni (szemüvegeseknek mission impossible). Max a kihordási idejéig hordani, nem hónapokig az egyszer hordhatósat.

A tömegközlekedésen nem szabadna újságot, mobiltelefont, regényt, e-Book-ot összefogdosni.

Érkezés után azonnal kézfertőtlenítőzés.


Különben szerény véleményem szerint nem túlzottan sokat ér a maszk.

2020. szept. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem miért lett leszavazva 57, látom embereken azt a pajzs szerű dolgot, biztos sokkal kényelmesebb mint a maszk. Nem a vastag szivacsosra gondolok mert az tényleg furán néz ki, van már normálisabb is. Akinek nem tetszik nyilván nem teszi fel, de ez is egy lehetőség.
2020. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!