Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Változott az álláspontod a...

Változott az álláspontod a KORONAVÍRUSSAL kapcsolatban év eleje óta?

Figyelt kérdés

Mit gondoltál róla akkor, amikor ránk zúdult mindannyiunkra ez a világjárvány? Hogyan érezted magad akkor?


Ma mit gondolsz róla? Hogyan érzed a jelenlegi világban magad?



Milyen ma az életed?


Fő kérdés: Változott az álláspontod a KORONAVÍRUSSAL kapcsolatban év eleje óta?



2020. szept. 17. 02:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

Hatos, nem tudom elmondani, mennyire rohadtul tisztellek.

Az a legelszomorítóbb, hogy ha csak pedzegeted, hogy talán esetleg nem kellene a komplett modern világunkat lehúzni a wc-n azok miatt, akik a modern világunk nélkül negyven évesen meghaltak volna rákban, vagy már gyerekkorukban elvitte volna őket egy kanyaró, akkor egy utolsó büdös mocskos gyilkos vagy - vagy, ami még ennél is rosszabb - "vírustagadó laposföldhívő".

Azt még magamra tudnám venni, hogy egy gyilkos Mendele vagyok, én így gondolom, nálam a racionalitás lenyomja az érzelmeket, nem biztos, hogy igazam van, de így gondolom. De mikor csúsztatásokkal összemossák a véleményed azokéval, akik szerint a gyíkemberek chipet ültetnek belénk, amit az 5G-vel aktiválnak, meg akik szerint a maszk oxigénhiányt okoz, az vállalhatatlan.

2020. okt. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
68%
Elég sokat. Az elején fel sem fogtam mi van olyan hirtelen jött. Furcsáltam hogy 30 betegnél bezárt minden. Inkább örültem az ingyen cirkusznak a HO munkának meg a nyugalomnak kifejezetten jót tett. Az első 2 hét meglepetése után mikor még nem tudtuk mi lesz a munkánkkal nagyon jól éltem meg. Életem kifejezetten boldog időszaka volt. A nyár is eltelt úgy ahogy. Mióta viszont valós járvány van teljesen ki vagyok hogy 20 000nél több beteg van és az emberek többsége sz@rik bele az egészbe még egy maszkot sem képes normálisan felhúzni és a kormány sem hoz semmilyen védelmi intézkedést. Ugyan akkor folytatódik tovább a cirkusz a mediában amitől felfordul a gyomrom. Úgy érzem magam mintha nem is a valóságban élnék és mindenki megbolondult. Az ismerőseim ültek otthon a kijárási alatt. Étsd kaját is rendelték. Én beszéltem rá őlet hogy legalább sétálni menjenek le mert le fognak épülni. Most meg hogy már valós veszély is van. Jönnek mennek, maszk csak ahol kötelező. Várom, hogy felébredjek ebből a rémálomból. És mielőtt leszólna meg beszólna valaki. Nekem nem mindegy elkapom e. Mert egy infuenza már tönkrentette a tödőmet. Nem akarok visszamenni a kórházba. :(
2020. okt. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
77%

Tavasszal azt mondták, hogy akkor fertőz, ha valaki 1,5méternél közelebb van a fertőzötthöz és akkor is csak cseppfertőzéssel. Ha valaki megfertőződik, az esetek kb 80%-ában teljesen tünetmentes marad, azaz egy átlagos immunrendszer legyűri. Aki kimutatható tüneteket produkál, azok nagyrészénél is enyhék a tünetek. Életveszélyes állapotot krónikus betegeknél, legyengült immunrendszerű időseknél okozhat.

Aztán arról is volt szó, hogy az elhunytaknál a halál oka sosem kizárólag a koronavírus, hanem egyéb alapbetegségek is vannak, amire a korona csak rátesz.

Összességében életveszélyesség potenciálisan nem állt elő, tehát nagyon csodálkoztam az intézkedéseken. Picit olyan volt, mintha azért lenne tilos utcán dohányozni, mert ha éppen ott akkor a közvetlen közelben gázömlés történik, akkor robbanásveszély állhat elő. No a koronahalál valószínűsége is ehhez konvergál. HOgy elvben nem lehetetlen, mint a cigi és a spontán gázömlés együttállása, mert valóban életszerű, hogy előfordulhat, de szinte nagyobb az esélyünk lottóötöst nyerni, vagy repülővel lezuhanni, mint annak, hogy belehalunk a koronába.


Amit elhittem tavasszal, hogy fokozottan veszélyeztetett az idős korosztály, különösen, ha vannak betegségeik is. Pl édesapám szívbeteg, cukorbeteg, idős (80+) volt, eléggé gyenge fizikummal, tehát megettem minden olyat, amit akkor jónak tartottak. Hazajövés után mosakodás, fertőtlenítés, ruhacsere, puszi és ölelgetés nincs, kimozdulás neki csak úgy, hogy a kocsimmal és max ki a természetbe. A bevásárlásokat én intéztem stb stb stb. Ezutóbbi aztán törvény is lett, az idősáv miatt.


Aztán egy idő után alábbhagyott a téma, még mindig meg voltam lepve, hiszen maszkozás, távolságtartás, idősáv stb stb stb, ezek ismeretlen foghalmak voltak ennél súlyosabb járványok esetén is.


No lényeg, hogy kezdtünk visszatérni a kerékvágásba, amikor előjött ez a "szeptember 1-el jön a második hullám". No itt kezdett el hiteltelen és KOMOLYTALAN lenni a dolog. Mondom WATTAFAKK? Elment szabira és tudjuk mikor jön vissza??? Mivan??? No ezt követően meg ahogy beindult a propaganda, ahogy az egymásnak is ellentmondó intézkedés sora, a karhatalommal való visszaélés, a sok BULLSHIT süketelés, stb, gyakorlatilag kúvra unalmas már a dolog. Olyan, mintha képtelen lenne az emberiség elegendi egy olyan dolgot, amin már túl vagyunk. Strand, koncert, focimeccs, étterem. Nem fertőz. Üzlet, jármű, 11 után a szórakozóhely, na ott igen. És egyre bedurvultabb retorziók stb stb stb.


Szóval IGEN, VÁLTOZOTT A VÉLEMÉNYEM ÉS AZ ÁLLÁSPONTOM!!!!


Tavasszal komolyabban vettem, de nem tulajdonítottam akkora jelentőséget neki, amit elvárt volna a társadalmi fősodor. Most ősszel pedig kifejezetten A TERHEMRE van az egész. Ha valaki picit is értelmesebb egy naposcsibénél, az egyértelműen levágja, hogy ez nem az egészségünk megvédésől szól, sokkal inkább egy hatalmi fassméregetésről....

2020. okt. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
31%
33. Pataki Attila is ezt gondolta. Én sem vettem komolyan amíg el nem kapta pár ismerősöm 20-40 között semmilyen alapbetegséggel, fitten, energikusan élve. Oké nem haltak meg de 1 hónapra kiütötte őket. Van aki elvesztette a szaglását teljesen azóta sem tért vissza (4 hónap) van akit kórházba vittek és van akinek maradandó károsodást okozott. Aztán élhet így. :(
2020. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
51%

Tavasszal is tojtam az egészbe meg most is. Nyáron voltam külföldön tavasszal még túráztam mindenfele ahogy azt mindig csináltam.

Ne nagyon izgat az egész az oltást se adatom be pont ezért mert teszek rá. (de nemcsak én vagyok így pl.bőven 70+ nagyszüleim ugyanígy vannak a dologgal).

Maszkot is csak ott viselek ahol kötelező és biztos el kell oda mennem. Nem költöm ott a pénzem ahol ezzel csesztetnek feleslegesen. (De mondjuk boltba csak vagy tömegközl.-en ha csak tudom orr alá teszem és ha látom jönni az elkenőrt/rendőrt stb csak akkor veszem fel.)

2020. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
32%
Jó nagy f@szkalap vagy!
2020. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
68%
Köszönöm kifejtett, érvelő és igényes véleményed.
2020. okt. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
63%
Ezen mit kell kifejteni. Ha nem veszed fel rendesen a maszkot akkor ezzel az erővel a seggedre is húzhatnád pont annyit ér. Egy dolog hogy téged nem zavar ha megbetegszel. De tisztelhetnéd annyira az embertársidat hogy őket nem veszélyezteted. Mert más nem akarja elkapni. Gyomrom kifordul az ilyen önző emberektől. Akkora dolog felvenni? Nem. Akkor? Kereshetnél valami értelemesebb dolgot a lázadáshoz mert ez nem az.
2020. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
65%

Akkor is leszartam.

Maszkot rakok ha más is, s cső.

2020. okt. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
13%
Remélem jól megbüntetnek.
2020. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!