Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bejelentés, karantén stb.nélkü...

Bejelentés, karantén stb.nélkül estünk át a COVID-on. Szégyelljük magunkat?

Figyelt kérdés

A férjemmel minimális tünetekkel, orrfolyással, és enyhe szagvesztéssel vészeltük át a koronavírust.

Egyik héten én, másik héten ő.Addig nem is igazán hittük, hogy koronások vagyunk, míg a 7 éves kislányunknál rá nem jöttünk, hogy semmilyen szagot nem érez.Neki ezen kívül semmilyen tünete sincs.

Nem kértünk tesztet, nem jelentettük a házi orvosnak. Pár nap szagtalanság után mindenki jól van.

Ez nagyon elítélendő? Más járt hasonlóan?



2020. dec. 12. 20:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy elítélendő! Semmi nem történt volna, hozzánk a pozitív tesztek utáni 5. napon értek ki karantént ellenőeizni, sokakhoz abszolút nem. Nem is ismerek lassan olyat, aki ne kapta volna el az ismerőseim közül.
2020. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
34%
Ha titeket egyáltalán nem zavar hogy nem kizárt hogy átadtátok valakinek aki esetleg átadta az idős rokonának aki lélegeztetőre került vagy meg is halt, akkor erre nem lehet mit mondani 👏🤷‍♀️
2020. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
37%
Gondolom az se számít, hogy hány embert fertőztetek még el. Nem dicsekednék itt a helyedben ezzel.
2020. dec. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
66%
Dehogy szégyelljétek! Sok ember nem is tudja, hogy átesett rajta. És azt is garantálom, hogy van pár olyan betegség is, amikről jelenleg fogalma sincs senkinek, ezért senkit nem is érdekel. Csak egy csöppet már túl lett lihegve ez a mostani.
2020. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem dicsekszem. Te egy enyhe orrfolyással karanténba szoktál vonulni?

Már két héttel az első tünet után, és napokkal a teljes tünetmentesség után jöttünk rá, hogy ez mi is volt. Igen, a gyereket jelenthettük volna. És akkor két hét karantén mindenkinek.

2020. dec. 12. 20:33
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

Teszt hiányában az is lehet hogy sima influenza vagy megfázás volt, vagy bármi... A covid előtt mind éreztünk hasonló tüneteket télvíz idején.


Az az idős ember akihez meg valahogy odakerült esetleg a vírus 1000 másik helyről összeszedhette. Plusz egyszer ígyis úgyis át kell esnie rajta.

2020. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
30%

Ha teljesen elment a szaglásotok/ízlelésetek, akkor 100% covid19 volt (tapasztalatból mondom, voltam már többször influenzás is és idén covidos).


A saját lelkiismeretedre van bízva, hogy ezt szégyelned kell-e. Potenciálisan valóban átadhattátok másnak, viszont én olyanokról is tudok, ahol éttermekben(!) a főnökök nem engedték a covid19-cel fertőzötteknek, hogy orvosi vizsgálatnak vetessék alá magukat, ugyanis akkor az éttermeknek is be kellett volna záratnia magukat karanténba. Szóval dolgoztatták őket tovább maszkban.


Én így külsőleg titeket valahol a bűnös és a kegyetlen pokolfajzat közé sorollak. Valamilyen tudomásotok volt a vírus jelenlétéről, de nem fáradtatok el teszteltetni magatokat.

Valaki nekem is efféle módon adhatta át és én, habár nem is voltam életveszélyben, de elég gyatra szarul voltam a vírus miatt. De az is lehet, hogy valakiket pont ti sodortatok életveszélybe.


Ez a súlya a dolgoknak, ha te ezt figyelmen kívűl hagynád, te dolgod.

2020. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%

Azért ahhoz az embernek nem kell jelentenie magát, hogy ne fertőzzön meg másokat. Én márciusban voltam beteg amikor még kórházban kezelték abetegeket és akkor még a külföldről érkezőkön volt a fókusz, én nem voltam külföldön de a munkám során sok emberrel találkoztam... Én kórházba nem akartam kerülni így hazamentem és otthon kibekkeltem 2 hetet, hogy csak nem covid, mert nem voltam olyan beteg. Aztán később 20asként strokeot kaptam, de ez egy külön történet...


Szerintem abban nincs semmi amíg az ember nem jelenti magát a statisztikában és vigyáz másokra.

2020. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
47%
Miben segít az, ha szégyelled magad?
2020. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
29%
Meghalt miattatok 3 ember. Jó éjszakát!
2020. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!