Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bejelentés, karantén stb.nélkü...

Bejelentés, karantén stb.nélkül estünk át a COVID-on. Szégyelljük magunkat?

Figyelt kérdés

A férjemmel minimális tünetekkel, orrfolyással, és enyhe szagvesztéssel vészeltük át a koronavírust.

Egyik héten én, másik héten ő.Addig nem is igazán hittük, hogy koronások vagyunk, míg a 7 éves kislányunknál rá nem jöttünk, hogy semmilyen szagot nem érez.Neki ezen kívül semmilyen tünete sincs.

Nem kértünk tesztet, nem jelentettük a házi orvosnak. Pár nap szagtalanság után mindenki jól van.

Ez nagyon elítélendő? Más járt hasonlóan?



2020. dec. 12. 20:23
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%
Van akin tünetmentesen megy át, az is szégyellje magát?
2020. dec. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
64%

4-essel értek egyet...azzal is kiegészítve, hogy aki covid-os, az már akkor is fertőz, amikor még tünetmentes, tehát valószínű a 2-es, 3-mas már közel egy éve nem érintkezik az emberiséggel...vagy ha igen, akkor ők is elég felelőtlenek, mert akár a tünetek előtt több nappal lazán megfertőzhettek egy csomó embert...


nem maga a vírus a hiszti, hanem ez a része, amit itt hangoztattok. sajnos így megy ez itthon. én is tudok jópár munkahelyet, ahol ki van adva, hogy aki gyanúsnak érzi magát, az vagy dolgozik vagy elmegy szabadságra(ha van neki még), de semmi esetre se jelezze a háziorvosnak, mert az 100%, kiírja tesztre, és akkor a munkahelyet is vizsgálhatják. plusz ugye ott van az, hogy csak akkor jár a 100% táppénz, ha tudod igazolni, hogy munkahelyen kaptad el, ami meg nyilván lehetetlen...márpedig az emberek többsége karácsony előtt biztos nem fogja bevállalni a 60%-os táppénzt...úgyhogy meg lehet nyugodni, rengeteg ember dolgozott/dolgozik betegen, mert a főnök azt mondta.

2020. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%
nézd, szerintem cikibb minden orrfolyással tíz napra leprást játszani... ez csak hiszti, szerintem az emberek nagy része is úgy kapja el, hogy fogalma sincs róla, aztán megiszik egy neocitrant, ledől egy kicsit, majd éli tovább az életét...
2020. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
81%
Én is ismerek ilyen családot, szülők meg a két tizenéves lányuk, kb 4 nap alatt átment egész családon.
2020. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
48%

Attól, hogy az éttermekben, boltokban elsunnyogják, ti még nem mentesültök a felelősség alól. Ez az "orrfolyással már karanténba vonulsz?" rész azért ne haragudj, de nagyon pökhendi, a többi hozzászóló részéről is a "hiszti" meg egyéb kifejezések.

Egy világjárvány kozepén vagyunk, amit szerencsére a többség megúsz tünetmentesen vagy enyhe tünetekkel, de épp elegen betegszenek meg ahhoz, hogy beteljenek az intenzív ágyak, ezt kontrollálni kell. Nem tudjuk, hogy pontosan kinél lesznek durvább tünetek és ki ússza meg enyhe tünetekkel, de higgyétek el szörnyű látvány a covid intenzív. Lehet az az ember fog 2 nap múlva intenzívre kerülni, aki megfogja te utánad a bevásárló kosarat a boltban.

Én nem mondom, hogy szégyelld magad, nem az én dolgom kezelni a lelkiismeretedet, de maradjunk annyiban, hogy én maximálisan komolyan veszem az egészet és nagyon odafigyelek. Mert nekem ezt jelenti az egyéni felelősségvállalás.

2020. dec. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
36%
Háziorvosnak szólni kellett volna.
2020. dec. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
79%
Én sem teszteltettem magam, mert túl enyhéknek tartottam a tüneteket. Viszont végig itthon voltam.
2020. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
30%
Egy dologgal tehet jót az, aki beteg, mégpedig azzal, ha igyekszik "terjeszteni", hadd essen végre mindenki át rajt - ki így, ki úgy.
2020. dec. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%
nálunk is átment a családon, én otthon maradtam 10 napig, csak nem csináltam covid tesztet, mert biztos voltam benne, hogy az a családom miatt, csak tána mentem egyetemre, szerintetek ez baj?
2020. dec. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
47%

Abszolút nem kell szégyellned magad.


Rohadtul unalmas már így közel egy hisztizős év után ez az egész. Hiba volt itt bármit is bezárni, ha annyit mondtak volna, hogy aki beteg maradjon otthon, már rég túl lennénk rajta. Ha a média pedig nem kapta volna így fel akkor az embereknek fel sem tűnt volna.

2020. dec. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!