Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Támogatod a védettségi igazolv...

Támogatod a védettségi igazolvánnyal való kirekesztést?

Figyelt kérdés
Miért, miért nem?

2021. máj. 3. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/89 anonim ***** válasza:
0%

#60

Miért ne vállalnának? Ezt honnan szeditek?

2021. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/89 anonim ***** válasza:
53%

Több egészségügyi beavatkozásnál alá kell írni beleegyezési nyilatkozatot, így a te felelősséged is, nem tudnak mindent garantálni. Egy látásjavító lézeres szemműtétnél is van, ami nem rajtuk múlik, és lehet rosszabb az eredmény, a te felelősséged is páciensként, hogy vállalod-e ezt a kockázatot. Én úgy választottam oltástípust, hogy elolvastam az ismertetőket (egyébként nyilvánosan részletes ismertetők is elérhetők, pl. az Európai Gyógyszerügynökség weboldalán is megtaláltam angolul), utánajártam tapasztalatoknak családban, fórumokon, ismerősöknél, végiggondoltam, nekem milyen egészségügyi kockázatok vannak, és aminél felmerülhet probléma, azt kizártam, és végül ami maradt ezek alapján, amik nem tűntek rizikósnak, azok közül választottam a könnyebben elérhetőt, mert nem akarom szívatni azokat, akik tényleg csak egyfélét kaphatnak. Megjegyzem, én is beleeshettem volna ilyen csoportba.

Nem tudják mindenért vállalni a felelősséget a gyártók, lehetnek olyan tényezők, amikre nincs befolyásuk. Ezeket kell felmérni az egyénnek, akár a háziorvosa, kezelőorvosa segítségével.

2021. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/89 Tepfal ***** válasza:
70%
#62: Pontosan, nekem eddig minden (összesen 4) műtétemnél alá kellett írni, hogy saját felelősségemre vállalom, pedig az egyik olyan műtét volt, hogy vagy ez, vagy 10 éven belül kapa-kasza. Semmilyen orvosi beavatkozás nem kockázatmentes, ezt egy értelmes ember szerintem felfogja. Csak most lett mindenki hű de tudatos, hogy 0% kockázatot hajlandó vállalni (amilyen nem létezik semmilyen orvosi beavatkozásnál!), az nem zavarja, hogy az elmúlt 20-30-40 évben tömérdek orvosi beavatkozása volt, ugyanekkora, vagy akár nagyobb kockázattal.
2021. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/89 anonim ***** válasza:
22%
Támogatom, persze. Fidesz egyetlen értelmes döntése.
2021. máj. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/89 anonim ***** válasza:
79%
Jó, hát én sem vállaltam be mindegyik oltást, de én utánajártam, hogy melyiknek milyen kockázatai lehetnek, milyen esetben nem ajánlják, ennyi. Azoknak viszont tényleg szívás, akik egyiket sem kaphatják, nekik külön igazolás kell, amit ugyanúgy el kell fogadni, mint ezt a kártyát, meg akik csak egyiket kaphatják és nem jutnak hozzá.
2021. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/89 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon jó nézni ahogy a sok óltás ellenes idióta vergődik Facebookon a hír posztok alatt, hogy ez DISZKRIMINÁCIÓ!!

Igen az és teljesen jogosan

2021. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/89 anonim ***** válasza:
29%

#66

Szerintem amúgy kvára nem diszkrimináció :D ez egy szabály.. ennyi

2021. máj. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/89 anonim ***** válasza:
79%
67.Igen,egy diszkriminatív szabály.
2021. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/89 anonim ***** válasza:
35%
Ennyi erővel az is diszkriminatív szabály, hogy jegy nélkül nem utazhatok a buszon.
2021. máj. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/89 anonim ***** válasza:
0%
69.Oké.
2021. máj. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!