Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Oltottként lenézed e az...

Oltottként lenézed e az oltatlanokat?

Figyelt kérdés

2021. máj. 7. 08:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
37%

“ Nem is értem milyen jogon szavazhat ha szarik a társadalomra..”


Nem tudom, hallottál-e a demokráciáról, tudod, ahol azért szavazhatnak az emberek, hogy a többség döntsön. Nem pedig a hangos arrogáns kisebbség.

Amiről te beszélsz az a demokratúra.

2021. máj. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
16%

“ Nem lehetne őket valahova a Hortobágyra kideportálni?”


Ha 40% oltottságnál zsarolni kell az embereket, akkor szerintem egyszerűbb, ha ti mentek.

Gondolom a deportáltakat azért dolgozni engednéd, hogy legyen adópénz a segílyedre.


Egyébként nem rossz ötlet, lenne egy hely a világon, ahol nem kéne nézegetni a pelenkázott fosós képeteket. 😄

2021. máj. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
48%

#53


A felnőtt lakosság kb 60%a be van oltva. 2 millio 18 alatti még nem oltható, ezert 45% korul az átoltottság. Nyájimmunitáshoz 70, egyesek szerint 90% kellene foleg az uj mutacioknal.

2021. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
46%
54: korábban még 60% volt, pontosabban a 2/3-ada az embereknek. Szerintem sokaknak ez a baja vele. A folyamatosan változó “sziklaszilárd” tények.
2021. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
72%
#55 a szakpolitikai irányokat a tudomány alapján lőtték be, a tudomány pedig nem a tényekről, hanem a transzparens folyamatról szól. Változnak a korulmenyek, erkeznek az adatok mashonnan, dupla-tripla mutációk jelennek meg, szoval valtozik a helyzet, es ehhez alkalmazkodnak a szakmai donteshozók is. Ezt gondolom az átlagember is fel tudja fogni, csak az oltástagadóknak szokott gondot okozni minden ami logikus, rendszerszintű gondolkodást igényelne.
2021. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
33%

Gondolom egy műszaki diplomával rendelkezőnek megvan ez a rendszerszintű gondolkodás.

Másképp nem lett volna képes egy diplomát összehozni. A szakmában dolgozni pláne nem.

Ennek ellenére nagyon sok mérnök és informatikus ismerősöm van aki “oltástagadó”. (Bár ez a kifejezés is nettó marhaság, mert senki sem tagadja az oltást, helye az megtagadó, vagy ellenző lenne)


Én inkább azt gondolom, hogy a szakmunkás szint az, amikor azt mondjuk, hogy az “okosok” egyszer kitalálták, mi meg elhisszük. Így van ez pl. a villanyszerelésnél. A mérnökök és intézetek kitalálták a szabványokat, előírásokat, a szakmunkásnak csak ismerni kell a szabványt és alkalmazni. Ettől még nem látja a dolgokat rendszerszinten, de lehet jó szerelő a saját szegmensében.


A mérnöki szint az, amikor az ember látja is, hogy az egyes szabványok mögött mi van. Tudja, hogy hol keresse a megfelelő információkat.



Itt a fórumon azt látom, hogy a rendszerszintű gondolkodás bezárul annyival, hogy “kövessük a parancsot”.

2021. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
59%

Jól mondja 56-os, ez így igaz sajnos oltástagadókra!👍

A rendszerszintű, logikus gondolkodás totál hiányzik.

Félelmetes!

2021. máj. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
0%
#57 a legtöbb mérnök épp hogy iszonyat szűklátókörű, csökönyös hólyag. Mondom ezt mérnökként. Egyaltalan nem hasznalnek referenciapontként egy technikai tudást adó, poroszos-seggelős rendszerből származó diplomát.
2021. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
100%
59 maximum a te környezetedben. Én is tapasztaltam ilyet bizonyos helyen. Már nem vagyok ott rég. Mindenki a saját helyén ragad meg.
2021. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
45%

#60 Gondolom azért írtad, hogy mindenki a saját helyén ragad meg, mert te vagy körülvéve oltástagadó ökrökkel.

Mérnököket már csak akkor alkalmazok, amikor olyan megbízásokat kap a cégem, ami igényel technikai jellegű szakértelmet. Ha stratégiai és rendszerszintű gondolkodásra van szükség, akkor egész más kaliberű emberekkel kell együtt dolgozni, ezért mondtam, hogy nem használnám őket referenciapontként egy társadalmi kérdésben.

2021. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!