Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
 151/166 anonim ***** válasza:
82%

"Én meg 162 cm-sként 190 magas topmodell csajokat, akkor hozzunk már erre is törvényt."


Áruld már el nekem, hogy a 162 centiddel hol vagy kirekesztve. Keress magadnak topmodellt, nem tiltja a törvény. Sőt, el is veheted, és gyereket is szülhet neked. Azért ez már tényleg a legalja. Valakik életével komolyan játszik egy ilyen törvény, és te itt felhozol egy gyerekes indokot, hogy miért nincs csajod. Ki mondta, hogy 162 cm-rel nem kapsz 190 cm magas topmodellt? Csak ahhoz, tudod, mást is kéne nyújtani az előítéleten kívül.

2021. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/166 anonim ***** válasza:
78%
150. Niki azt csinál, amit akar. Joga van magát megvédeni egy érveléssel, és okos dolgokat is mond. Vagy fáj neked, hogy boldogan éli az életét?
2021. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/166 anonim ***** válasza:
100%

"Házasság előtt valóban szexeltem, de attól, hogy én nem vagyok bűntelen még nem kevésbé érvényes a Tanítás és az erkölcs. Legfeljebb hiteltelen lehetek az életvitelemmel, ettől még a kereszténységet ez nem minősíti, legfeljebb az adott keresztényt. Az is benne van a Bibliában, hogy mindannyian bűnösök vagyunk, nem tudom hallottál-e erről." De "keresztény állam"... Ahol, fogadjunk, nem is a keresztények, hanem más vallásuak vannak többségben.


😂😂😂 És te vagy az, aki elítéli a homoszexuálist meg a transzneműséget:

"Nem ti fogtok egy 2000 éves kultúrát megváltoztatni a még 10 éve se létező szánalmas kis mozgalmatokkal."


Gondolom, azt vágod, hogy így senki felett nem ítélkezhetsz.

2021. jún. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/166 anonim ***** válasza:
0%

151: én a topmodell csajt nem vehetem el, mert nem fog velem összejönni. Mondhatnám én is, hogy azért, mert diszkriminál a magasságom alapján, és részben még igazam is lenne. Büntessék meg tehát azért, mert utálja az alacsonyakat. A többi részről, hogy pl. nem vagyok Elon Musk szintű gazadag pali még nem is beszéltünk, azonnal kérek is magamra valami anyagi egyenlőségről szóló törvényt.

Az egyenlőség arról szól, hogy mindenkinek egyenlő jogai vannak.

Egy meleg nem házasodhat azonos neművel és nem fogadhatnak örökbe gyereket.

Ugyanígy egy heteró sem házasodhat azonos neművel és fogadhat vele örökbe gyereket.

Mindenkire egyenlő jogok vonatkoznak, nincs itt senki sem diszkriminálva.

152: először azt írta Niki, hogy biztos irigylem a boldogságát, utána meg azt, hogy depressziós, meg rosszul van. El kéne dönteni, hogy most melyik.

Amúgy nem tudom milyen boldogság fakad abból, hogy lánynak képzelem magam, és az egész további életem a nemátalakító műtétről meg a társadalmi elfogadásról szól.

2021. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/166 anonim ***** válasza:
81%

Idáig egyedülálló ember - HA megfelelt az igen szigorú feltételeknek - örökbe fogadhatott gyereket.

Most ezek a gyerekek maradnak állami gondozásban, mert kevés az örökbe fogadó.

Ez biztos, hogy rossz nekik.


Te meg, 154-es, képzeld el, hogy nunid és csöcsöd nő, és a boldogság netovábbja kellene hogy legyen, hogy férfiak fogdossák a csöcsöd, és nyomkodják befelé a farkukat a nunidba, meg a szádba.

Közben lélekben ugyanolyan férfi lennél, mint most.

Te persze nem foghatnál meg egy csöcsöt, vagy nunit sem, mert az ugye természetellenes, szerinted.

Mennyire lennél boldog?

2021. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/166 anonim ***** válasza:
0%

155: az egyedülálló hátrébb van rangsorolva, és ez még csak nem is azon múlik, hogy b*zi vagy sem az illető. Miért szerinted egy egyeülálló kapja meg inkább mint hogy normális két szülője legyen? Észnél vagy?

Amúgy én még el is tudom fogadni, hogy vannak transzneműek, csak ne akarják ezt normálisnak beállítani, meg magukhoz szabni a törvénykezést, főleg nem ovis gyerekeknek megtanítani, hogy mi az a drag queen meg a sok elmebaj dolgaikat. Nincs ebből gond.

2021. jún. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/166 anonim ***** válasza:
73%

"az egyedülálló hátrébb van rangsorolva"

Természetesen.

Mi ezzel a probléma?

De most már nem hátrébb van sorolva, hanem ki van lőve!

Na, EZ már gond!

2021. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/166 anonim ***** válasza:
100%

"én a topmodell csajt nem vehetem el, mert nem fog velem összejönni. Mondhatnám én is, hogy azért, mert diszkriminál a magasságom alapján, és részben még igazam is lenne. Büntessék meg tehát azért, mert utálja az alacsonyakat. A többi részről, hogy pl. nem vagyok Elon Musk szintű gazadag pali még nem is beszéltünk, azonnal kérek is magamra valami anyagi egyenlőségről szóló törvényt."

Megint előítéletes vagy, és általánosítasz. Honnan tudod, ha még egy ilyen nőnél sem próbálkoztál? Még mindig nem tart vissza senki ebben.


"először azt írta Niki, hogy biztos irigylem a boldogságát, utána meg azt, hogy depressziós, meg rosszul van."

Légyszi, idézd már vissza, hol írt a depresszióról, mert én nem találom.


"Amúgy nem tudom milyen boldogság fakad abból, hogy lánynak képzelem magam, és az egész további életem a nemátalakító műtétről meg a társadalmi elfogadásról szól."

Azt elhiszem, mivel nem vagy transz.


A jogos részedhez meg csak annyi, hogy nem értem, minek akarnál heteró létedre meleggel házasodni, és gyereket örökbefogadni vele. 🤨 Attól még, hogy te nem akarod, egy meleg igen.

2021. jún. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/166 harminezer oxigén ***** válasza:
82%

#156

"először azt írta Niki, hogy biztos irigylem a boldogságát, utána meg azt, hogy depressziós, meg rosszul van."


Egyébként, tényleg, mikor is írtam ilyet? A depressziót még a legelső hozzászólásomban (#59) említettem meg, hogy régebben, mikor még nem fogtam bele a tranzícióba, volt nekem is, de ez most már a múlt. Olyat sem írtam, hogy "irigyled a boldogságom" Annyit írtam, hogy te is olyan vagy akit zavar mások boldogsága. (#112) De úgy látom beletaláltam. Észrevehetted volna, itt nem sokra mész az alaptalan rágalmakkal, szóról szóra vissza lehet követni, hogy ki mit írt le. Persze csak akkor, ha nem törlik a hozzászólást, annak vállalhatatlan tartalma miatt.


És nem a magasságod, vagy a külsőd miatt nem tudsz becsajozni, hanem mert látják rajtad azt a "roppant megfogó és vonzó" személyiséged, gondolkodásmódod amit itt is tanúsítasz.

És nem a jogi egyenlőtlenség miatt nem vagy olyan gazdag és sikeres mint Elon Musk, hanem mert, vele ellentétben belőled valószínű hiányzik a kreativitás, elszántság, tudás.


Niki

2021. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/166 anonim ***** válasza:
0%

159: te sem a jogi egyenlőtlenség miatt vagy boldogtalan (met ilyen nincs is), hanem mert van egy betegséged, amivel nem vagy képes szembenézni. Kapnál hozzá segítséget, hogy normális legyél, de te felülsz az LGBT hazugságnak, hogy mindez normális és a táradalommal van a baj, akik nem adnak neked többletjogokat.

A gondolkodásmódommal semmi gond, megvan a magam köre régen, akik elfogadnak, ahogy vagyok. Házas vagyok 3 éve. Téged se azért röhögnek ki, mert ne lehetnél jó ember, hanem mert nem vagy képes tenni azért semmit, hogy beilleszkedj a társadalomba.

Én sem akarok törvényt arra, hogy topmodell nőm legyen vagy annyi pénzem, mint Elon Musknak (látom nem jött át az irónia), ezeket mind tudomásul kell venni, hogy bizonyos dolgok az életünkben nem elérhetőek.

És nem rikácsolni kell miatta meg hisztizni, hanem elfogadni és abból főzni, ami van.

2021. jún. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!