Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/166 anonim ***** válasza:
15%

71:

Ha 2000 évig túlél általa és képes egységbe szervezni egy egész kontinenst, akkor eléggé hajlok arra, hogy működik. De a 20 évet megért melegjogi vergődés gondolom ugyanilyen alapon hitelesebb, ugye?..

A tekintélyelv valóban nem érv, de nem is érvnek hoztam, hanem "Niki" válszára összehasonlításképp, ha már ő érzi megerőszakolva magát egy olyan nálánál sokkal ősibb értékrend által, amelynek épp a szétrombolásán ügyködik.

A kereszténység soha nem terjesztette erőszakkal a vallást. A keresztes hadjáratok (mert a hozzád hasonló okosak ugye ezt szokták felhozni) a Szentföld visszsafoglalásáért ment, nem hitterjesztésért. Az iszlám abban az időben katonailag rendkívül erős volt, a teljes mai spanyol félszigetet uralma alá hajtotta. A kereszténységnek meg kellett védenie magát, hogy ezer évvel később a hozzád hasonló foglamtlan sarjak szabadon gyalázhassák.

Bizony! Buta vagy nagyon.

2021. jún. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/166 anonim ***** válasza:
82%

"hajlok arra, hogy működik."

A kínzókamra is elég jól működik.

Csak ma már nem etikus használni.


"De a 20 évet megért melegjogi vergődés"

Hmmmm.

Jézus csak 3 évig tanított.

Cseréljük csak ki a szavakat:

"De a 3 évet megért jézusi vergődés"

Szóval?

Ez sem érv.


"sokkal ősibb értékrend"

Ez megint csak nem érv, hogy milyen ősi.


"A kereszténység soha nem terjesztette erőszakkal a vallást."

Ez meg simán nem igaz. Nem csak a hadjáratokra gondolok. A kereszténység szép szóval ÉS erőszakkal is terjesztette magát, és sokszor egyszerre mindkettővel.


Maradjunk annyiban, hogy ahol embereket akarsz elnyomni, az ma már általában nem működik.

Akkor sem, ha ősi, jól bevált, 2000 éves, stb. stb. eszmék nevében.

Ja, és továbbra sem válaszoltál arra, hogy a kereszténység MIÉRT utasítja el ezeket? Csak?

2021. jún. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/166 anonim ***** válasza:
10%
75-ös te magad vagy az érv a gumihasználatra
2021. jún. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/166 harminezer oxigén ***** válasza:
81%

Sziasztok!


#70

Ez komoly? Egy helyesírási hibába belekötni egy vita során? Na mind egy.

A Wc-k és öltözők kapcsán egyet értek veled, ez lenne a legjobb megoldás. Csakhogy idehaza ennek több ellenzője van mint támogatója. Bárki felveti ezt mint ötletet, elég sok támadó megjegyzést fog kapni pl.: "azt csak a perverz kukkolók akarják" "engem ne kukkoljanak már perverz pasik" "A kislányommal egy helyen ne öltözzön már egy pasi" és hasonlók. Itt a gyakorin is sok transz témájú kérdés alatt dobálóznak azzal, hogy harmadik wc-t meg hasonlókat követelünk ami szerintük őrültség. Amerikában lehet hogy működik ez, idehaza ezt még sokáig ellenezni fogják.


#68

A #69 jól leírta, attól hogy valami 2000 éve létezik, az még nem jelent semmit. A hindu vallás is több ezer éves, az iszlám vallás is legalább egyidős a kereszténységgel, ezek létjogosultságáról mit gondolsz? Vagy ott van a már eltűnt maja és azték vallás, elég sokáig jól működött ott az, embereket áldoztak fel csak hogy legyen eső.


Akkor egy kis történelem, a kereszténység lehet hogy 2000 éves, a magyarság viszont csak 1000 éve keresztény. A honfoglaló őseink pogányok voltak, és csak Szent István (Vajk) óta keresztények a magyarok, és nem önszántukból vették fel a vallást, hanem amiatt, hogy a nyugati keresztény államok békén hagyjanak minket.


"Amikor egy ismeretlen emberrel az ő baján együtt érzel... ...ez az empátia"

Te igen csak együtt érzően, empatikusan viszonyulsz hozzám és a transzneműekhez: Betegségnek nevezed, ellene vagy mindennek amit magunkért teszünk, elítélsz minket, igencsak empatikus vagy akkor mikor megaláznak egy igazolvány miatt, szép kis együtt érzés. Vagy ez neked csak akkor számít, ha az ismeretlen a te értékrendedet képviseli?


"a kereszténység homoszexualitást utasítja el, nem pedig magát a homoszexuális illetve transz embert"

Te engem mégis elutasítasz csak mert transznemű vagyok. Lényegében azt akarják a keresztények (te is), hogy egy homoszexuális vagy transz tagadja meg önmagát, a személyiségét alapvetően meghatározó tulajdonságát: 'nem baj ha meleg vagy, csak ne viselkedj melegként' 'nem baj ha transz vagy, csak ne hormonozz és ne műttesd magad'. Elvárjátok hogy, a keresztényi értékek szerint éljünk, még ha az boldogtalanságot is okoz nekünk. Egy melegnek egy szintén meleg társ szerelme (és igen a vele közös együttlét) okoz boldogságot, egy transznak az ha személyiségével ön azonos testben élhet. Ti a boldog életet akarjátok megtagadni tőlünk.


"amelynek épp a szétrombolásán ügyködik."

Látom nem voltál képes értelmezni az előző válaszom. Nem akarom szétrombolni a vallásod, nem akarom, hogy tagadd meg azt. Én csak azt akarom hogy hagyjál békén, ne szólj bele az életembe, ne akard megszabni, hogy miként éljek. Ne akard rám erőszakolni a nézeteidet. Azzal nem rombolom a kereszténységet, hogy én nem vagyok keresztény. Te nyugodtan éld keresztényi elvek szerint az életed, neveld úgy a gyermekeidet, légy boldog.

Békés együtt élés, te élsz a saját nézeteid szerint, én meg a sajátom szerint.


"A kereszténység soha nem terjesztette erőszakkal a vallást."

Ezt mond az eretnekség miatt máglyára vetetteknek, a boszorkányüldözés áldozatainak.



Üdv

Niki

2021. jún. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/166 harminezer oxigén ***** válasza:
82%

Előző válaszomban általánosítva írtam a keresztény emberekről és a kereszténységről. Nem minden keresztény viselkedik, vagy vélekedik így. És nem minden keresztényről gondolom ezt.


Akiket ezzel megsértettem azoktól elnézést kérek.


Niki

2021. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/166 anonim ***** válasza:
15%

"mind egy."

Mind egy?

Azért lenne érdemes erre figyelned, mert különben egy újabb támadási felületet adsz magad ellen.

Senki sem foglalkozik szívesen egy műveletlen emberrel.


Amivel pedig nekem gondom van, az az, hogy a férfi/női öltözőben az emberek nem szívesen látnak olyan embert, akinek a nemi szerve nagyon különbözik az övétől. Az ilyen max. egy koedukált öltözőben elfogadott.


Ezért kellene olyan öltözőket biztosítani, amiről írtam: csak annak lenne közös, aki amúgy is elfogadóbb.

És lehetőleg ne azt keresd, hogy ezt miért NEM lehet megvalósítani, ez senkit nem érdekel, és nem is viszi előre az ügyet.

Mint mondtam: HA érdekel a téma, AKKOR ezen dolgozz!


Ha meg csak panaszkodni akarsz, akkor menj át egy női fórumra. De sajnos a nők ott férfiként - méghozzá nyavalygó férfiként - fognak kezelni téged, tehát egyszerűen kiherélnek majd.

2021. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/166 harminezer oxigén ***** válasza:
82%

#76


Ha visszaolvasod az összes, a kérdés alatt található hozzászólást és magát a kérdést is, sokban találsz helyesírási hibát, elgépelést. Mégis, te valahogy csak az én írásomban megtalálhatót szúrod ki. Köszönöm a kitüntetett figyelmet a részedről.

Ez nem plusz támadási felület, ez szőrszál hasogatás. Ha minden hozzászólásom tele lenne helyesírási hibával pl.: mondatonként legalább egy, (nem pedig egy több száz szavas szövegben 1-2) akkor még igazat is adnék neked. Ezen a fórumon volt, hogy már csak az miatt belém kötöttek mert, minden hozzászólásom aláírom. Szerinted ez mennyire számít művelt viselkedésnek?

Hidd el aki zsigerből ellenem van és támadni akar, az talál magának rá okot. Aki csak szimplán kötekedni akar, az ehhez hasonlókba fog belekötni.


A harmadik WC kapcsán: Ez egy olyan érzékeny pont lett a transzneműekkel kapcsolatban (persze szándékosan felnagyítva tálalják ezt is), hogy nagyon sokan pont az ilyen kezdeményezések miatt is támadnak minket. Amikor már ott tartunk, hogy a melegeket és transzokat nem mossák egybe a pedofilokkal, amikor egy azonos nemű pár háborítatlanul végig mehet az utcán kézen fogva, na majd akkor lehet idehaza ilyeneken gondolkodni.


Üdv

Niki

2021. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/166 anonim ***** válasza:
60%

Én nem szoktam ezt figyelni, felőlem mehetnek.

A helyesírási hibákat pedig szoktam javítani - de olyan sudribunkóknak, akik neked írtak, felesleges, ők csak őrjöngeni fognak miatta. Rólad úgy gondolom, hogy képes vagy megérteni, amit írtam.

Viszont az írásaidból most már arra következtetek, hogy te se akarsz semmit változtatni, nem érdekelnek a kompromisszumok, csak panaszkodni jöttél ide.

És persze ezek után meg fogod állapítani, hogy mindenki más rossz, és a világ még nem érett meg arra, hogy titeket befogadjon.

Holott ez rajtad is múlik, nagyon is.

2021. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/166 anonim ***** válasza:
11%
Mert, nyugaton liberalizmus van, azért nem betegség!
2021. jún. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/166 harminezer oxigén ***** válasza:
84%

Szia!


Tökéletesen értem, hogy mit akarsz mondani. Azt viszont te nem érted, az hogy csak az én hozzászólásaim kapcsán hozod fel a helyesírást, igencsak azt a látszatot kelti, hogy neked nem a helyesírással van bajod, hanem a személyemmel.


Hidd el, a kompromisszumos megoldásokra igenis nyitott vagyok, ilyen pl.: a harmadik, koedukált mosdó, öltöző lehetősége. (ha van rá lehetőség, pont ezen okból, akkor a mozgássérült WC-t használom, mivel az koedukált) Sajnos a minket támadók nem nyitottak a kompromisszumra. Mint írtam is, minden kompromisszumos megoldásra (ami az ő kényelmüket, lelki békéjüket is szolgálná) visszautasítóan reagálnak. Pl. ilyen dolog az irataim lecserélése is, mindenkinek sokkalta egyszerűbb lenne, ha nem derülne ki rólam ez mikor igazolványt használok.

Ahhoz, hogy ezekhez hasonló dolgok, úgymond napirendre kerüljenek hazánkban, még el kell jutnia a társadalomnak odáig, hogy nem megvetendő, elítélendő, büntetendő valaminek tekintsenek minket. Ebben nekem is nagy szerepem van, tudom jól. Jelenleg az a legtöbb amit tehetek, hogy ezt a társadalmi szemlélet váltást támogatom, és próbálok részt venni benne. Még ha csak annyival is, hogy itt és ehhez hasonló platformokon, őszintén, saját tapasztalatból leírom a velünk kapcsolatos dolgokat. Megpróbálva tisztázni a tévhiteket, ferdítéseket, hazugságokat. Hidd el, nem egyszerű (elég csak végigolvasnod a topic-ot).


És nem, nem gondolom hogy mindenki más rossz lenne. Most hogy már tisztáztuk ezt, (azt hogy, miért csak belém kötöttél bele a nyelvtan miatt) téged sem tartalak rossznak, nyitott vagy, te is változást akarsz ezen a téren, csak más nézőpontból látjuk az egész témát. Azt is tudom, hogy sokan vélekednek, hozzád hasonlóan, csak épp a ti és a mi hangunk nem igazán halható. Hidd el nagyon örülnék, ha több hozzád hasonló ember lenne az országban.


Niki

2021. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!