Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/166 anonim ***** válasza:
18%

Na először is: NEM kötöttem beléd.

Te nem akarod kijavítani a helyesírási hibáidat (sem), ezért beszélsz mellé. Pedig ez is egy támadási felület, én nem hagynám. Ez tehát egy segítség volt neked, ha kevesebb támadást szeretnél kapni a jövőben.

Egy primitív bunkónál meg mindegy, ezért nem javítgatom őket egyesével.


A harmadik mosdó csak olyan helyen használható, ahol eleve van 3. Van ilyen hely, ez például jó ötlet ott, ezért is harcolhatsz.

Ahol nincs, ott úgy kéne megoldani, hogy csak koedukált van. Tudom, ez nehéz. ÉS AKKOR mi van? Ezért kell harcolni. Nem csak panaszkodni.


Ami az irataidat illeti: sajnos szerintem sem elfogadható az, hogy egy női wc-ben vagy öltözőben valaki kukit ránt elő.

Fordítva sem.

Akkor sem, ha annak érzi magát.

Sajnos itt alkalmazkodni kell a többséghez, amelyik ezt NEM viseli el.


Mint mondtam: egyéni, vagy koedukált öltöző, wc a megoldás.

Ha te nem akarsz harcolni érte, csak az előnyét élvezni, akkor viszont várnod kell... és sokat. Vagy költözni oda, ahol ilyen van.

Ez van.

2021. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/166 anonim ***** válasza:
35%

Én nem vagyok ellene annak, hogy egy transz úgy öltözzön fel ahogy akar, azt írjon a személyijébe amit.

De az, hogy ez lenne a világon a legnagyobb probléma mert hogy a csapból is ez folyik az már nekem is az agyamra megy. Tömegek élnek létminimum alatt napról napra mégis másról se hallani mint melegek transzok egyenlő jogairól. Amúgy szerintem régóta egyenlőek, üldözve akkor lennének, ha titkolniuk kéne, hogy azok, amik. Itt ma ezt felvállalhatják tehát nem beszélhetünk semmilyen elnyomásról. Aki meg utálja őket amiért azok, amik, azt nem fogja tudni soha megváltoztatni törvény, se külön wc. Ilyen emebrek lesznek, akiknek ez nem fér bele, ezt is el kell fogadni.

2021. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/166 harminezer oxigén ***** válasza:
85%

Mint én is írtam, nem kötöttél belém, csak épp igen csak annak látszik az első kettő, kizárólag nekem címzett hozzászólásod. Te azon vagy fennakadva, hogy több száz szó legépelése után, még a "válasz elküldése" gombra kattintás előtt, nem veszek észre egy helyesírási hibát. Hidd el nem mindenki nyelvtantanár. Ahogy te is mondod, egy primitív bunkónál lényegtelen a helyesírás. Azok akik viszont nem ilyenek, azoknál egy-egy helyesírási hiba vagy elgépelés nem lesz mérvadó, mert a szöveg tartalmára fog fókuszálni, nem erre. Ezen most csak te lovagolsz. Szerintem akik csak olvassák az itteni párbeszédeket, észre sem vették azt az egy-két helyesírási hibát amiktől te vérszemet kaptál.


Csak hogy tudd, a WC-ben, aki a fülkét használja nem fogja még előtte, mindenki előtt kirántani azt a bizonyost, (se egy férfi, sem egy nő) felöltözve meg nem látszik, hogy mi van ott.

A te analógiád alapján (kukit ránt): [link] közölük mindenkinek a férfibe kellene menniük mivel, ahogy te fogalmaztál: kukit rántanak.

És nekik: [link] a nőibe, mivel nekik női szerveik vannak

Ezek csak szimpla google képkeresések a "pre op trans female/male" (műtét előtti transz...) kifejezésekre.

Erre megoldás lenne a 3. vagy koedukált mosdó


A koedukált mosdók, öltözők kapcsán megint mert, látom nem érted amit írok: Ha én, a mostani viszonyok közt, odamegyek bárhova, "hogy csináljatok harmadik mosdót vagy legyen a meglévő kettő koedukált" hamarabb vernek agyon, mint befejezném a mondandóm. Előbb a környezetet kell megteremteni ahhoz, hogy egyáltalán ilyen szóba kerüljön. Igen, sajnos most ilyen országban élünk, a kormányzati és kormánypárti média, propaganda ennyire ellenünk hangolta a lakosságot, egybemossák a melegeket és transzokat a pedofíliával, másodlagos emberként beszélnek rólunk. És igen, törvényeket hoznak ellenünk.



#82

Nem ez a világon a legnagyobb probléma, aki viszont érintett és ebben él annak viszont igenis lényeges, az életét rendkívüli módon megnehezítő dolog. Nem vagy érintett, ezért nem érzed esz "nagy" gondnak.

És nem, nem mi kezdtük el ezt idehaza, a kormány foglalkozott velünk a pandémia közepén (a rendkívüli jogrend "megszavazása" után közvetlenül nyújtották be és fogadták el a törvényt ami megtiltja a transzok számára az okmányok lecserélését, előtte húsz évig ez nem volt probléma nekik, meg lehetett csinálni. Szerinted ez fontos volt a járvány alatt? Most a járvány vége felé amikor a járványt átvészelőket kellene segíteni, a pedofil ellenes törvénycsomagba raktak bele meleg és transz ellenes passzusokat. Egybemosva a pedofíliát a homoszexualitással és transzneműséggel.


Ne akarjátok majd kiforgatni a szavaimat. A pedofil bűnözők elleni szigorításokkal teljesen egyetértek és szükségesnek is tarom azokat.

Az viszont csak szimplán homo- és transzfób dolog, hogy ezzel a törvénnyel együtt, ebbe csomagolva akarnak tető aláhozni, (orosz mintára) diszkriminatív a melegeket és transzokat megbélyegző, kirekesztő törvényeket. [link] olvassátok végig az egészet, ne csak a címet, erről szavaznak kedden.


Niki

2021. jún. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/166 anonim ***** válasza:
30%
Ez is ilyen új szó, hogy "transzfób" ami még egy éve se létezett de most már erre is fogalmat kell alkotni. Lesz majd biztos szőkefób, kövérfób, öregfób nekrófób hogy mindenki kirekesztve érezhesse magát.
2021. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/166 harminezer oxigén ***** válasza:
72%

Mielött megint hoznàd a szótàrat és nyelvtan könyvet, észrevettem egy-két hibàt én is. (Csak miattad, némelyik szàndékos, kitalàlod melyek azok?)


Niki

2021. jún. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/166 anonim ***** válasza:
0%
84 vagyok. Engem nem érdekel az elgépelés vagy helyesírás mert nem az dönti el, hogy igazad van-e vagy sem. De sorolhatsz hibákat nyugodtan, ha már a felvetésemre enm regáltál.
2021. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/166 anonim ***** válasza:
14%

A helyesírási hibákra, ha figyelmeztetnek, egyetlen jó megoldás létezik: elnézést kérsz. Nem neked áll feljebb, semmiféle indok nem jó erre.

Elég jó amúgy a helyesírásod. Ha elemezni szeretnéd, elég, ha megadod, hogy hány hibát követtél el most, és ebből hányadik a szándékos.

Én úgy vagyok ezzel, hogy értelmes embernek elég 1 vagy 2 figyelmeztetés, fölösleges erről többet írni.


A wc használata: sajnos, valamelyikbe be kell menni, nem durranhatsz szét.

De továbbra is azt látom, hogy te még csak véletlenül sem akarsz ezért tenni bármit is, oldják ezt meg neked.

Mondjam azt, hogy lélekben már igazi nő vagy?


A kormányról meg beszélni is felesleges: kellett nekik egy újabb ellenség, amelyik nem üt vissza.

Ahogy a te példád is mutatja.

2021. jún. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/166 anonim ***** válasza:
67%

87: ne kelljen már elnézést kérni azért, mert valakinek rossz a helyesírása. Szerinted ez valami emberi hiba? Téged megbántott vele? Mert akkor igazi nyelvtannáci vagy.

Inkább azt nézd, amiket állít, mert van azzal is bőségesen elég gond.


"De továbbra is azt látom, hogy te még csak véletlenül sem akarsz ezért tenni bármit is, oldják ezt meg neked.


Mondjam azt, hogy lélekben már igazi nő vagy?"


Ezen viszont hatalmasat röhögtem.

2021. jún. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/166 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Én jelenleg azon vagyok, hogy megteremtsem, létrejöjjön egy olyan tàrsadalmi környezet, amiben màr lehet ilyen dolgokról beszélni pl.3 wc. A mostani nem ilyen. Majd ha olyan lesz, hidd el szóba fog kerülni. A hàzat se a tetővel kezdik. Hidd el, teszek érte hogy jobb legyen. Az okmànyok kapcsàn, több mint egy éve pereskedek, 2-t meg is nyertem, most folyik a 3. Az összes jogi lehetőséget kiaknázom, próbàlom megértetni másokkal hogy mi is a transzneműség stb.

A nyelvtani vitát szerintem zárjuk le, mert értelmetlen. A szàndékos hibàk pedig az égbekiàltóak: nyitva hagyott zàrójel, T/3-mondat kezdés E/3-as befejezéssel, karakter elhagyàs. És tudom hogy segítségnek szántad, csak te is làthatod, elsőre màsnak hat.


#88

Az àllításaimmal mi a gondod?


#86

Melyik felvetésed

2021. jún. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/166 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Re nem adtam vàlaszt? Nehés az anonim vàlaszokat azonosítani.


Bocsánat a tört szövegért, most telefonról írok, félrenyomtam.


Niki

2021. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!