Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
 161/166 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

#160

"te sem a jogi egyenlőtlenség miatt vagy boldogtalan (met ilyen nincs is)"

Dehogy nincs, és igen ez a legfőbb dolog ami jelenleg bosszúságot okoz az életemben. Csak néhány példa:

1, Neked jogod van a nemi identitásodnak, külsődnek megfelelő néven élned, arra kiállított okmányokkal, nekem nincs. (máris nincsen egyenlő jog)

2, Te összeházasodhattál azzal akivel boldog vagy, akivel akartál. Egy azonos nemű pár ezt nem teheti meg.

3, Ha életbe lép ez a törvény, te besétálhatsz majd főműsor időben egy tv-hez és fröcsöghetsz rám bármit, míg nekem nem lesz jogom megvédeni magam azonos média viszonyok között.


Nem betegségem van, hanem ebbe az állapotba születtem.

És én szembe tudok nézni vele, kértem és kaptam is hozzá segítséget. És én teszek azért hogy beilleszkedjek a társadalomba, csak épp a kormány, te és a hozzád hasonlók gátoltok ebben, nem akarjátok ezt megengedni.


A diszkrimináció és megbélyegzés mentes élet egyáltalán nem többletjog. Ha (te hoztad itt fel a magasságod) az alacsony embereket mosnák össze aljas bűnözőkkel pl. sorozatgyilkosokkal vagy, mint a mi esetünkben a pedofilokkal, akkor mit mondanál? Akkor is helyeselnéd, hogy két össze nem függő dolgot egy lapon, emlegessenek?. De te felülsz a szélsőséges, uszító propagandának és normálisnak tartod a tőled különbözők megbélyegzését, kirekesztését.


A gondolkodásmódoddal azért van gond mert, nem vagy képes különbséget tenni a jogegyenlőség és a többletjog között, a diszkrimináció és az egyenlő bánásmód között.


Azt meg, hogy ki a "jó ember" (itt pl. te vagy én) nagyon nem a mi dolgunk megítélni, eldönteni. Az csak a külső szemlélő(k) dolga. Kijelenteni, hogy jobb vagy valakinél igencsak egoista és nagyképű dolog.


Niki

2021. jún. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 162/166 anonim ***** válasza:
100%

"Kapnál hozzá segítséget, hogy normális legyél"

Na, EZ a gond, haver.

Itt egészen pontosan miféle segítségre gondolsz?

Mert ha valakinek a nemi identitása nem egyezik meg a testével, azon 2-féle módon lehet segíteni:

1: A testét alakítják át - EZT tiltották meg most!

2: A lelkét alakítják át - ez ma még NEM megoldható.


Tehát pontosan miféle segítségre gondoltál?

2021. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 163/166 anonim ***** válasza:
18%

"Te összeházasodhattál azzal akivel boldog vagy, akivel akartál. Egy azonos nemű pár ezt nem teheti meg."

Viszont élhetsz vele együtt bejegyzett élettársi kapcsolatban. Tehát lehetsz vele boldog, amit nem hogy nem akardályoz törvény, de egyenesen támogat. Ez viszont nektek nem elég.


"Ha életbe lép ez a törvény, te besétálhatsz majd főműsoridőben egy tv-hez és fröcsöghetsz rám bármit, míg nekem nem lesz jogom megvédeni magam azonos média viszonyok között."

De lesz jogod megvédeni: vannak polgári jogaid, beperelhetsz, egyrészt. Másrészt pedig a törvény csak arról szól, hogy 18 éves kor alatti gyerekeket ne traktáljatok a szemét propagandátokkal. Senki nem mondta, hogy melegek nem szerepelhetnek a tv-ben, hogy nem lehet őket meghívni vendégnek, hogy nem mondhatják el a véleményüket, ne mutathatnák be, hogy hogyan élnek, hogy mit godnolnak a világról.

Egyedül az életformát, szexuális beállítottságot tilos népszerűsíteni GYEREKEK számára. Meg elmesélni nekik, hogy te midet vágattad le, hogy kisfiúból kislány legyél.

Persze elhiszem, hogy neked kényelmesebb ezt is elnyomásként értelmezni, miközben egy gyermekvédelmi törvényről van szó, ami már nagyon régóta érett. És amit szintén magatoknak köszönhettek, ugyanúgy mint a névváltoztatás és az örökbefogadás elleni törvényt.


Az ép lélek hiánya ott érhető bennetek tetten, hogy még a szerencsétlen, ártatlan gyerekeink fejlődését és beáldoznátok csak azért, hogy egyenlőnek érezhessétek magatokat.

Persze miért is ne, hiszen nektek úgysem lehet... nem a magatokéval játszotok.


"Nem betegségem van, hanem ebbe az állapotba születtem."

Egy autista vagy down-kóros is abba születik, mégsem mondjuk, hogy egészséges és normális. Az, hogy a transzneműségre már nem betegségként tekint a többség az nem azért van, mert az orvostudomány fejlődött, hanem a propagandátok nyert teret. Pont ahogyan 1933-'45 között a német orvostudományi eredmények valahogy éppen a kancellár nézeteit igazolták vissza.

2021. jún. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 164/166 anonim ***** válasza:
82%

"van egy betegséged, amivel nem vagy képes szembenézni."

De, szembenéz vele, ellentétben veled, csak éppen nem betegségnek nevezi. A betegekségek károsítják az embert és a testét. Elmondod nekem, hogy a transzneműség miben károsít valakit fizikálisan? De még csak az elméjére se hat ki, más kérdés, hogy ő hogyan áll hozzá, hogyan fogadja el.


"te felülsz az LGBT hazugságnak, hogy mindez normális és a táradalommal van a baj, akik nem adnak neked többletjogokat."

Komolyan, először azt állítod, hogy nincs neked bajod az ilyen emberekkel, ha a gyereked ilyen lenne, nem lenne gond, de nem támogatnád, most meg az egész lmbt dolog szerinted hazugság? Döntsd már el, hogy miben hiszel. Ki mondta, hogy a társadalommal van baj? Tipikus érzékeny viselkedés. Ha valaki nem ért veled egyet, azt hiszed hülyének néz. Egoista.


"Házas vagyok 3 éve."

Valószínűleg boldog nem.


"Téged se azért röhögnek ki, mert ne lehetnél jó ember, hanem mert nem vagy képes tenni azért semmit, hogy beilleszkedj a társadalomba."

Előítélet megint.


"Én sem akarok törvényt arra, hogy topmodell nőm legyen vagy annyi pénzem, mint Elon Musknak (látom nem jött át az irónia), ezeket mind tudomásul kell venni, hogy bizonyos dolgok az életünkben nem elérhetőek."

Még inkább egy undorító dolognak tartom, hogy itt hisztizel a magasságod miatt, de amúgy nem érdekel. Másnak meg igenis az életét jelenti egy nemátalakító műtét vagy egy kisgyerek.



"És nem rikácsolni kell miatta meg hisztizni, hanem elfogadni és abból főzni, ami van."

Te elfogadtad, de másnak joga van feljebb törni és többet tenni azért, hogy valakik felfigyeljenek rá, ha akarja.


Tulajdonképpen nem értem a problémádat. Mondd már ki világosan, hogy elítéled-e az lmbt közösséget vagy sem, mert hogy bajod van velük, az biztos. Akkor nem lenne ilyen csapongó a véleményed. Összefoglalni így lehetne: "nincs bajom veletek, de kussoljatok, mert betegek vagytok." Wtf?


Ha meg azzal jössz, hogy bárki ezt le akarja nyomni a torkodon, elárulom, ha szerinted ez a dolog normális lenne, akkor észre sem vennéd. Ahogy azt a heteró párt sem, akik fényes nappal enyelegnek egy parkban. De nem ez az egyetlen olyan dolog, amit le akarnak nyomni az emberek torkán. A reklámokat se nézed végig, és dühöngsz, hogy már megint propagálják az egészségtelen kólát, vagy a különféle alkoholokat. A sampon és fogkrém reklámokra nem mondod, hogy hazugság, pedig olyan hajad és fogsorod soha az életben nem lesz egyetlen egy dologtól, mint a reklámban. És lehet, hogy pont azt a lövöldözős, véres, káromkodós jelenetet nem szeretném az ajánlóban látni, amikor egy kisgyerek is ül a tv előtt. Ezek le vannak sz*rva, de nehogy egy más embert békénhagyunk. "Mégis hogy képzeli, hogy az életével provokál másokat..." Egyszerűen csak él, mint te és a párod, még lehet, boldogabban.

2021. jún. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 165/166 anonim ***** válasza:
82%

"Viszont élhetsz vele együtt bejegyzett élettársi kapcsolatban. Tehát lehetsz vele boldog, amit nem hogy nem akardályoz törvény, de egyenesen támogat. Ez viszont nektek nem elég."

De azért jó, hogy ti össze tudtatok házasodni, más meg rohadjon meg, téged nem érdekel... Ez olyan, mintha egy király magyarázna egy szegénynek, hogy adtam egy maroknyi pénzt neked a nagy vagyonból, de neked ez se elég. Én az ilyen gonosz királyt lefejeztetném. És nem azért, mert nem osztogatja szét a pénzét. Azért, mert túl sokat képzel magáról.


"De lesz jogod megvédeni: vannak polgári jogaid, beperelhetsz, egyrészt."

Kíváncsi leszek, kinek az oldalán lesznek inkább a bírok, már ha egyáltalán foglalkoznak egy ilyen üggyel.


"Egyedül az életformát, szexuális beállítottságot tilos népszerűsíteni GYEREKEK számára."

És hogyha én otthon szülőként ezt megteszem azzal, hogy elmondom, vannak ilyen emberek, és ők is szerethetők, akkor mi lesz? Börtönbe zárnak és elveszik tőlem a gyereket, mert támogatom, hogy pl. 15 évesen tudja már, hogy meleg. El tudom képzelni...


"És amit szintén magatoknak köszönhettek, ugyanúgy mint a névváltoztatás és az örökbefogadás elleni törvényt."

Mivel? Azzal, hogy léteznek, könyörgöm... 🤦🏼‍♀️


"Az ép lélek hiánya ott érhető bennetek tetten, hogy még a szerencsétlen, ártatlan gyerekeink fejlődését és beáldoznátok csak azért, hogy egyenlőnek érezhessétek magatokat."

Tehát először betegségnek nevezed, aztán most már ez átnevelhető más valakibe is. Egy "betegség"? Te magad sem érted a szavaidat. Máskülönben miért baj az, ha egy gyerek elfogadó? Egyáltalán miért bántunk egy "beteget"?


"Az, hogy a transzneműségre már nem betegségként tekint a többség az nem azért van, mert az orvostudomány fejlődött, hanem a propagandátok nyert teret."

😂😂😂 Na ez jó, ezt se hallottam még. Szóval jobban tudnád ezt, mint egy diplomás ember. Vagy zavar, hogy egyre többen merik felvállalni magukat?

2021. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 166/166 harminezer oxigén ***** válasza:
81%

#163

"Viszont élhetsz vele együtt bejegyzett élettársi kapcsolatban. Tehát lehetsz vele boldog, amit nem hogy nem akardályoz törvény, de egyenesen támogat."


Itt bukik ki a jogi egyenlőtlenség: Te és a feleséged összeházasodhattatok, de akár a bejegyzett élettársi kapcsolatot is választhattátok volna. Nektek ez miért nem volt elég? Egy azonos nemű pár nem házasodhat, ők csak az élettársi kapcsolatot "választhatják". Nektek jogotok volt hozzá, amivel éltetek is. Sőt, még a jogilag elismert párkapcsolati formák közt is jogotok volt választani. Az azonos nemű párok nem élhetnek ezzel a joggal.


"De lesz jogod megvédeni: vannak polgári jogaid, beperelhetsz, egyrészt. Másrészt pedig a törvény csak arról szól, hogy 18 éves kor alatti gyerekeket ne traktáljatok a szemét propagandátokkal. Senki nem mondta, hogy melegek nem szerepelhetnek a tv-ben, hogy nem lehet őket meghívni vendégnek, hogy nem mondhatják el a véleményüket, ne mutathatnák be, hogy hogyan élnek, hogy mit godnolnak a világról."


A törvény szövege szerint tilos lesz bemutatni (hajnali 5 és este 10 között) olyan tartalmat amely a

"a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg”.

Azt viszont nem tisztázza, hogy mi számít "megjelenítésnek, népszerűsítésnek" erről majd egy hatósági szerv (NMHH) fog dönteni (ami szerint az rtl-en leadott család az család kampány videói is már beletartoznak, amikben csak a neten terjengő tévhiteket tisztáztak szakemberek és gyermeket nevelő azonos nemű párok, vagy elég csak a pár éve lehozott coca-cola plakátokra gondolni, ami után megbírságolták a céget).

Valószínű egy hazugságokkal, ferdítésekkel teli melegellenes riport nem fogja sérteni a népszerűsítést tiltó törvényt, de egy nyíltan meleg vagy transznemű személy a médiában, aki pusztán a ferdítéseket akarja tisztázni már igen.

Máris nincs azonos joga megjelenni a médiában. Igen utána polgári peres eljárásban kérhet sajtó helyreigazítást, kártérítést a sértett (feléve ha személyesen sértették meg) de akkor sem lesz joga, lehetősége ugyanakkora média figyelemre.


"gyermekvédelmi törvényről"

Ez nem gyermekvédelmi törvény. Ha külön törvényjavaslatot adtak volna be ez miatt a gyermekvédelemre hivatkozva és úgy szavazzák meg, akkor még hivatkozhatnának is úgy rá. De az is pusztán társadalmi uszítás lenne a homoszexuálisok és transzneműek ellen.

De nem ezt tették, a pedofil ellenes törvénybe csomagolták bele, (hozzáteszem utólag) szándékosan egybemosva két teljesen független dolgot. A törvény pedofil bűnelkövetőkre, gyermekmolesztálókra vonatkozó passzusaival én is egyet értek és támogatom, szerintem minden meleg és transz ugyan ezen a véleményen van.


"Persze miért is ne, hiszen nektek úgysem lehet..."

És megint a legnagyobb érved. Azokról a cisz hetero emberekről is ez a véleményed, akiknek természetes úton szintén nem lehet gyermeke? (a magyar lakosság kb 20% meddő [link]

Mellesleg egy egészséges (cisz nemű) meleg férfi képes teherbe ejteni egy nőt, ahogy egy egészséges (cisznemű) leszbikus nő is képes kihordani egy gyermeket. (létezik mesterséges megtermékenyítés is és valahol legális a béranyaság is)


#162

Csak egy megjegyzés: a jogi nem- és névváltoztatást tiltották be. A testi nemváltás még nincs betiltva, csak nehezebbé tették, és még inkább stigmatizáltak minket ez miatt. Eddig is nehéz volt olyan orvost találni aki foglalkozik pl. hormonterápiával, (sok orvos megkövetelte a jogi átírást a kezelés előtt) most bizonyára még kevesebb orvos fog foglalkozni vele idehaza, a nem tisztázott jogi helyzet miatt.


Niki

2021. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!