Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ezen tényezők alapján...

Miért ezen tényezők alapján mérik az ember értékét a mai társadalomban? (Többi lent.)

Figyelt kérdés

Feltűnő, hogy manapság már szinte csak az számít, hogy ki mit tett le az asztalra, milyen végzettsége és munkahelye van.

Mert megfigyeltem, hogy azt az embert, aki például csak érettségivel rendelkezik, és nincs munkája, semmibe veszik, megvetik, lenézik.


2021. júl. 27. 10:02
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat is.


60%-ban találtak rokkantnak a legutóbbi, 2015-ös vizsgálat alapján, de 80-tól adnak csak rokkantságit.


10:30

Szerintem az határozza meg az embert, hogy mennyire jólelkű. Például, hogy felvesz-e egy sérült madarat a földről, és megmenti-e.

2021. júl. 27. 10:35
 22/55 A kérdező kommentje:

A belenevelik a munkaközpontúságot az emberbe, már gyerekkora óta ezt látja, tanulja.

Szerintem ez egy hibás elv, rosszul működik a világ. (Vagy, ha én működöm rosszul, az sem érdekel, nem tudom elfogadni az efféle "normákat".)

2021. júl. 27. 10:37
 23/55 A kérdező kommentje:
-A / Belenevelik**
2021. júl. 27. 10:39
 24/55 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem értlek!

Ha valamilyen számomra ismeretlen okból szükségét érzed annak, hogy idegeneknek magyarázkodj, akkor megmondod,

"Hogy betegség miatt nem dolgozom, 60% rokkant vagyok!"

A továbbiakat nem kell részletezned, lépj tovább!

2021. júl. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

22-re:

Évmilliók óta ezt nevelik bele az emberekbe. Mert az élethez szükséges dolgok előállításához dolgozni kell. Ha te nem dolgozol, de eszel, ruházkodsz, házban laksz stb., akkor helyetted valaki más munkája kell ehhez.

2021. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

10:40

Igazad van.


10:44

Kedves Goldmund!

Gondolom, az a "73" születési évszám akar lenni a felhasználónevednél. Tehát biztos van már egy jó adag tapasztalatod az élettel kapcsolatosan. Azt kell, hogy mondjam, ebben a tekintetben egyetértek veled.

2021. júl. 27. 10:51
 27/55 A kérdező kommentje:
(Én egyébként 28 éves vagyok.)
2021. júl. 27. 10:52
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

1. Azért fontos a munka, mert valamiből élni kell...most gondolom a szüleid pénzén élsz. A másik, hogy ha mindenki úgy gondolkodna, mint te, hát...szépen néznénk ki. Nem lenne kaja, nem lenne egészségügyi ellátás stb.


2. Nyilván fontos, hogy valakinek milyen a lelke. De mondd, Te mit tettél a világért mondjuk az elmúlt fél évben?

2021. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 A kérdező kommentje:

10:53

Gondozom az idős, súlyosan beteg, haldokló nagyapámat.

2021. júl. 27. 11:01
 30/55 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ezt én is megcsináltam 12 éven keresztül apukammal együtt, mikor anyukám ennyi éven át daganatos beteg volt, aztán sajnos 4 és fél éve, hogy meghalt 56 évesen. De közben tanultam, lediplomáztam, volt egy sz.r ugródeszka munkahelyem, amit otthagytam, aztán megkaptam álmaim munkáját, közben párkapcsolatom is lett.


Persze, te beteg vagy, könnyű erre fogni mindent. Jársz pszichológushoz, vagy pszichiáterhez is? Mióta vagy beteg? Mit teszel azért, hogy jobb legyen az életed?

2021. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!