Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ebben a helyzetben lennétek...

Ha ebben a helyzetben lennétek, miről mondanátok le?

Figyelt kérdés

Szomszédom egyedülálló anyuka, 2 gyerekkel. Az egyik gyerek még pici, a másik pedig már felnőtt, de nem dolgozik és az anyja tartja el őt is. Ma beszélgettem és szerencsétlen asszonynak tönkrement az autója és 180.000 ft a javíttatás költsége. Ez jóval több, mint a havi fizetése és sajnos fizetésről fizetésre élnek, nincs tartalékuk, tehát a hónap végén az asszony számlája 0 forint. Néha próbálok nekik segíteni ebéddel, sütikkel, de én is szűkösen élek, nem tudok többet segíteni.

A baj csak annyi, hogy autóval jár dolgozni és a munkahelye megköveteli, hogy kocsival menjen, mert néha ide-oda küldik és kell az autó. Viszont nincs pénze megcsináltatni az autót, tehát busszal/taxival kell mennie innentől dolgozni, amitől már előre retteg, hogy rossz szemmel fogja a munkáltatója nézni. Busszal meg nem tudja vinni iskolába a picit, mert az még nem tud buszozni, főleg nem egyedül és nem meri egyedül elengedni a városban.

A munkájától viszont nem akar megválni, nem tudna hova menni. De az autója is ,,must-have" hozzá. A pici meg nem tud közelebbi iskolába menni, ami nem a város másik végén van. Azon gondolkodott már, hogy kiteszi a fiát inkább, hogy kevesebbet kelljen költekezni... De a fiú akkor hajléktalan lesz, nincs hova mennie. Teljes káosz van nála, úgy kisírta magát nekem, hogy jaj..

Felteszek egy szavazást, ki miről mondana le?



2021. dec. 14. 16:35
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Félreértés ne essék, csak azért kérdem, mert azért munkadíjon elég sokat lehet spórolni. A 180 ezer forintból és szűkös anyagi helyzetből arra következtetek, hogy valami kis értékű autó valami nagyobb hibával. Komolyan érdekel mi a pontos hiba, lehet hogy csak egy egynapos vagy csak pár órás meló, de az összegmáris a feléere redukálódik, ha levonjuk a munkadíjat. Ha a közelben van, én, mivel szeretek is szerelni, na meg nem mellesleg tudok is, szívesen segítek, persze csak ha tudok. (ha az alkatrész ára megvan)
2021. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos fejér megye az messze van.
2021. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%

"180.000 ft a javíttatás költsége."


Akkor keressen egy kevésbé rabló szerelőt, mert egy fékcsere nem kerül ennyibe! Még akkor se, ha a tárcsát is sikerült tönkre vágnia.

2021. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Egyetemista a fia, azért nem dolgozik, mert nem bírná állítása szerint egyetem mellett. Beszéltem vele, de elég kattos srác, kellemetlen vele beszélni. Full-time streamer akar lenni 2-3 nézővel, ha kijut egyetemről, de közben meg egyetemre jár, mert az anyja ,,lelki-terrorral" (jelentsen ez bármit is) rávette, hogy kötelező egy nagyon nehéz szakot elvégeznie. De az a vicces, hogy tanulni nem tanul, hanem csak melegedni jár be, anyja szerint puskázással is épp csak kettes, évek óta van már egyetemen és tudása zéró, nem veszik fel sehova gyakornoknak, hiába próbálkoznak. Mást meg nem hajlandó elvállalni.
2021. dec. 14. 17:23
 15/41 anonim ***** válasza:
100%
Ezen gondolkodom én is. Még ha az összes betétet, tárcsát, ha hátul dobfékes, akkor dobot cserélni kell, akkor is nagyon sok a 180 ezer.
2021. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
Esetleg csöngessek át hozzájuk, mondjam neki, hogy lehet átvágják és nézesse meg máshol?
2021. dec. 14. 17:25
 17/41 anonim ***** válasza:
11%
Akkor segítsed továbbra is a kattos lustaságot.
2021. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
8%
#17, is.
2021. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, szerintem max 4 óra lecserélni a 4 keréknél mindent. És akkor benne van egy-két berohadt, nehezen lazuló csavar. De legyünk kedvesek és adjunk 6 órát a szerelőnek. 5 ezer forintos órabérrel ez 30 ezer.

Ha 40 ezret számolunk az alkatrészre, akkor szerintem sokat is mondunk. Ez csak 70 ezer. Ha cserélni kell a féknyergekett is valamilyen oknál fogva akkor max, de nagyon max még 40 ezer és még akkor is csak 110-nél járunk. Mindent a lehető legdrágább lehetőséggel számolva.

2021. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
Bontott alkatrészekről nem is beszélve.
2021. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!