Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ebben a helyzetben lennétek...

Ha ebben a helyzetben lennétek, miről mondanátok le?

Figyelt kérdés

Szomszédom egyedülálló anyuka, 2 gyerekkel. Az egyik gyerek még pici, a másik pedig már felnőtt, de nem dolgozik és az anyja tartja el őt is. Ma beszélgettem és szerencsétlen asszonynak tönkrement az autója és 180.000 ft a javíttatás költsége. Ez jóval több, mint a havi fizetése és sajnos fizetésről fizetésre élnek, nincs tartalékuk, tehát a hónap végén az asszony számlája 0 forint. Néha próbálok nekik segíteni ebéddel, sütikkel, de én is szűkösen élek, nem tudok többet segíteni.

A baj csak annyi, hogy autóval jár dolgozni és a munkahelye megköveteli, hogy kocsival menjen, mert néha ide-oda küldik és kell az autó. Viszont nincs pénze megcsináltatni az autót, tehát busszal/taxival kell mennie innentől dolgozni, amitől már előre retteg, hogy rossz szemmel fogja a munkáltatója nézni. Busszal meg nem tudja vinni iskolába a picit, mert az még nem tud buszozni, főleg nem egyedül és nem meri egyedül elengedni a városban.

A munkájától viszont nem akar megválni, nem tudna hova menni. De az autója is ,,must-have" hozzá. A pici meg nem tud közelebbi iskolába menni, ami nem a város másik végén van. Azon gondolkodott már, hogy kiteszi a fiát inkább, hogy kevesebbet kelljen költekezni... De a fiú akkor hajléktalan lesz, nincs hova mennie. Teljes káosz van nála, úgy kisírta magát nekem, hogy jaj..

Felteszek egy szavazást, ki miről mondana le?



2021. dec. 14. 16:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
94%

A kicsi miért nem te közelebbi suliba járni?

Ha elmúlt 10, már Budapesten is mehetne egyedül

A munkahely nem fizetni ki a kocsi fenntartásának kis részét sem, de elvárja hogy használja? Ez nem oké, ha lehet, alkudozni kell, vagy lehetőség szerint lelépni. Bár gondolom ez már megtörtént volna, ha opció lenne.

A nagyfiú pedig dolgozzon valamit. Kirakni erős lenne, de ha nem hajlandó segíteni, akkor nincs más megoldás. Esetleg kollégiumba költözhetne, igényeljen szociális ösztöndíjat, diákhitel stb. Nem kerül csak úgy utcára.

Az apát is számításba lehetne venni.

A kocsiról pedig le kell mondani, ha a munkáltató nem járul hozzá anyagilag annak megtartásához.

2021. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
12, de úgy félti azt a lányt, mint ha egy háborús övezetben lennénk. Eléggé paranoiásan neveli. A munkahely nem fizet neki semmi pluszt.
2021. dec. 14. 18:26
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Ez kb olyan, mint amikor tönkrement a kazánunk és közölte a szerelő, hogy 40.000 forint az alkatrész. Amint elment rágugliztam és kiderült, hogy 6.000. Utána visszahívtam, hogy a jó édes anyját akarja hülyének nézni, ne engem.


Érdekes, kihívtam mást és beszereléssel mindennel együtt fizettem 15.000 forintot.

Pedig nem hónapról-hónapra élek, csak van eszem. A nőnek nincs. Ha palimadár, akkor meg is érdemli a sorsát.

2021. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem azért él így, mert rosszak a lehetőségei, hanem mert ő nem teszi meg ami szükséges. Ha te segítenéd, az ő életképtelensége nem múlna el, csak te benne lennél a szarban vele együtt. Szerintem ne pazarold az energiád rá, elolvastam mindent amit írtál.
2021. dec. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
94%
Megkérném a nagyobbat hogy dolgozzon ha tud, akár egyetem mellett és vagy segítsen be, vagy költözzön el. A pici gyerek meg ha iskolába jar akkor szerintem nem is olyan pici már, azt hittem valami 2-3 evesrol van szo. Elsobe en mar egyedul jártam iskolába busszal, dehogy vitt anyukam, szerintem siman mar ezt is meglehet oldani.
2021. dec. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
94%
12???? most olvasom.. es anyuka viszi iskolába? bar most mondod paranoiásan neveli, valoszinu akkor a fiu is igazat mond hogy az anyja kényszerítette egyetemre, ami ilyenkor sajnos meglátszik a jegyeken is, ha o tenyleg nem akart odamenni. kedves anyukának akkor elobb kellett volna gondolkodni, hogy majd mibol lesz pénz 3 tagú családot eltartani. de azert buszozgat a 6.os gyerekkel..szerintem ebbe ne folyj bele, hagyd oket, aki nem segit magán, az nem is akar jobb eletet.
2021. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Ahogy hallom, nagyon elszabadultak náluk az indulatok. Valamin nagyon összeveszett a picivel és szerintem szétverte a pici anyukát. Szokta nekem mondani, hogy egyik nap állon veri (nem a nagy, hanem a pici!), meg mellbe vágja, stb. Nagyon elcseszett család az egyszer biztos.
2021. dec. 14. 19:31
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Martinék?
2021. dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

37-esre:

Gondolhattuk volna, hogy nem csak egy fék miatt van családi világvége...

2021. dec. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
90%
Ohh megvannak Martinék.
2021. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!