Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ebben a helyzetben lennétek...

Ha ebben a helyzetben lennétek, miről mondanátok le?

Figyelt kérdés

Szomszédom egyedülálló anyuka, 2 gyerekkel. Az egyik gyerek még pici, a másik pedig már felnőtt, de nem dolgozik és az anyja tartja el őt is. Ma beszélgettem és szerencsétlen asszonynak tönkrement az autója és 180.000 ft a javíttatás költsége. Ez jóval több, mint a havi fizetése és sajnos fizetésről fizetésre élnek, nincs tartalékuk, tehát a hónap végén az asszony számlája 0 forint. Néha próbálok nekik segíteni ebéddel, sütikkel, de én is szűkösen élek, nem tudok többet segíteni.

A baj csak annyi, hogy autóval jár dolgozni és a munkahelye megköveteli, hogy kocsival menjen, mert néha ide-oda küldik és kell az autó. Viszont nincs pénze megcsináltatni az autót, tehát busszal/taxival kell mennie innentől dolgozni, amitől már előre retteg, hogy rossz szemmel fogja a munkáltatója nézni. Busszal meg nem tudja vinni iskolába a picit, mert az még nem tud buszozni, főleg nem egyedül és nem meri egyedül elengedni a városban.

A munkájától viszont nem akar megválni, nem tudna hova menni. De az autója is ,,must-have" hozzá. A pici meg nem tud közelebbi iskolába menni, ami nem a város másik végén van. Azon gondolkodott már, hogy kiteszi a fiát inkább, hogy kevesebbet kelljen költekezni... De a fiú akkor hajléktalan lesz, nincs hova mennie. Teljes káosz van nála, úgy kisírta magát nekem, hogy jaj..

Felteszek egy szavazást, ki miről mondana le?



2021. dec. 14. 16:35
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem a Honda Jazz fékbetétekre. (Pontos típust nem írtál.)

Tehát nagyjából:

A fékbetét készlet 4-6ezer Ft/garnitura.

A féktárcsa 6-9 ezer Ft/ 2 db

[link]


Itt meg 9.990 Ft-ér ki is cserélik tengelyenként,

azaz az összes munkadíj 20.000 Ft!!!

[link]


Igen messze van az említett 180ezertől!

2021. dec. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:
Na átcsöngettem gyorsan, mondtam neki, hogy ,,figyelj, gondold már át ezt, átverésnek tűnik. Lehet máshol feleannyiért megoldod" De sajnos nem volt támogató, mondta hogy nem tudja máshova vinni, nem is akar már vele így közlekedni mert veszélyes a kövi szerelőig is elmenni, meg amúgy is, a szerelő jobban ért hozzá, ha ennyi akkor ennyi, ne okoskodjak mert SOS kell neki az autó, beletörődik az árba, majd kölcsön kér valakitől egy százast, a csekkeket meg nem fizeti, hátha nem kapcsolják ki...
2021. dec. 14. 17:45
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

* A fékbetét az lemaradt

[link]

2021. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni csak azokon lehet, akik hagyják, hogy segítsenek nekik.

Szerintem itt az ideje, hogy befejezzed a kettyós család támogatását.

2021. dec. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd. A kisgyereket lehet sajnálni.
2021. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Ja meg mondta, hogy van valami ,,kereszt valami" amit ki kell cserélni és az 30 ezer forint és a munkadíj itt 20 ezer alapból a szervízben.
2021. dec. 14. 17:50
 27/41 A kérdező kommentje:
Erről a ,,kereszt valamiről" ami 30-ba fáj, tudsz nekem mondani valamit 21-es?
2021. dec. 14. 17:52
 28/41 anonim ***** válasza:
56%

Ha egy egyszerű autószerelő is megkeres pár óra alatt 180ezer Ft-ot azaz egy 1 havi minimálbért,

akkor belátom, hogy én vagyok a hülye, hogy tovább tanultam!

2021. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
70%
Nem a 21-es vagyok, nekem speciel fogalmam sincs mi lehet az a kereszt valami. Esetleg el van rohadva az egyik úgynevezett kereszttartó? Akkor ott más is el van, az meg nem ennyibe kerülne. Nem tudom mi lehet, gyanús nekem hogy kihasználják a hölgy nemtörődöm stílusát...
2021. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Én is teljesen elvagyok tévedve tőle. Pedig szívesen segítenék, de így...
2021. dec. 14. 18:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!