Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha ebben a helyzetben lennétek...

Ha ebben a helyzetben lennétek, miről mondanátok le?

Figyelt kérdés

Szomszédom egyedülálló anyuka, 2 gyerekkel. Az egyik gyerek még pici, a másik pedig már felnőtt, de nem dolgozik és az anyja tartja el őt is. Ma beszélgettem és szerencsétlen asszonynak tönkrement az autója és 180.000 ft a javíttatás költsége. Ez jóval több, mint a havi fizetése és sajnos fizetésről fizetésre élnek, nincs tartalékuk, tehát a hónap végén az asszony számlája 0 forint. Néha próbálok nekik segíteni ebéddel, sütikkel, de én is szűkösen élek, nem tudok többet segíteni.

A baj csak annyi, hogy autóval jár dolgozni és a munkahelye megköveteli, hogy kocsival menjen, mert néha ide-oda küldik és kell az autó. Viszont nincs pénze megcsináltatni az autót, tehát busszal/taxival kell mennie innentől dolgozni, amitől már előre retteg, hogy rossz szemmel fogja a munkáltatója nézni. Busszal meg nem tudja vinni iskolába a picit, mert az még nem tud buszozni, főleg nem egyedül és nem meri egyedül elengedni a városban.

A munkájától viszont nem akar megválni, nem tudna hova menni. De az autója is ,,must-have" hozzá. A pici meg nem tud közelebbi iskolába menni, ami nem a város másik végén van. Azon gondolkodott már, hogy kiteszi a fiát inkább, hogy kevesebbet kelljen költekezni... De a fiú akkor hajléktalan lesz, nincs hova mennie. Teljes káosz van nála, úgy kisírta magát nekem, hogy jaj..

Felteszek egy szavazást, ki miről mondana le?



2021. dec. 14. 16:35
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
78%
Martin story. Jo az ugy, ahogy van. A kisebbik nem normalis, mar reg segitseg kellett volna neki. A fiu meg mibdig ott van, ahol, bar nem tudom, mostanra nem-e kellene diplomaval rendelkeznie es elhuznia otthonrol. Az anya pedig idiota, felreteve, hogy mennyire stresszes. Sajat maganak rossz, amig a lanyat nem kezelteti. Az meg bonusz, hogy ennyit szerelo csak attol ker el, akitol megteheti, mert elhiszi. Apam nemreg hagyott ott 150 ezret, de vagy 10 dolgot kicsereltek a kocsiban, amik nemsokara bajosak lettek volna, szoval ha mar ott volt a kocsi, azokat is megcsinaltatta.
2021. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!