Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Szilágyi...

Mit gondoltok a Szilágyi Liliána-féle ügyről?

Figyelt kérdés

Erről van szó: https://www.youtube.com/watch?v=0Fqa8O4Ywbs

Én maximálisan elítélek bárminemű erőszakot és támogatom, hogy beszéljen nyíltan erről a társadalom, viszont ma érdekes fordulatot vett a történet, ugyanis a testvére, Szilágyi Gerda tagadta Szilágyi Liliána vádjait, amelyek szerint az apjuk fizikálisan, lelkileg és szexuálisan is bántalmazta őket, valamint anyjukat.

A rendelkezésre álló információk alapján ti hogyan látjátok a sztorit?



2021. dec. 31. 19:46
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
69%

20


Az nem tény, hogy hallottad az ő oldalát.


A kérdésed alapból kötekedés, tekintve hogy neked meggyőződésed hogy neki igaza van, aki pedig nem így gondolja, azzal vitatkozol, majd pedig tényként közlöd azokat amiket ő mond. Te sem ismersz minden elhangzott részletet, csak egy nőt, aki profi fotóshoz járkál meg interjúkat osztogat a nagy pszichés megterhelés alatt amit neki a 25 év abúzus okozott. Szegény.


Mindenesetre az teljesen világos, hogy fogalmad sincs hogy működik az emberi psziché, pláne nem azoknál akik ilyent átéltek akárcsak 1x is amit ő állít, nem még 25 éven át... És az is világos, hogy manipulálható vagy, ugyanis neked bőven elég 3 agyonretusált fotó valakiről hogy meggyőződj arról, hogy ő abuzált személyiség. Van, hogy egy pszichológus 2-3 év után deríti ki egy páciensről hogy ő erőszak áldozata volt, neked 3 instagram fénykép meg egy Elviszlek magammal interjú elég volt. Hát oké.

2021. dec. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 Dzsoki ***** válasza:
61%
Mondom,hogy promó.Címlapra akar kerülni. Bár valamilyen politikai célja is lehet. Ki ellen vagy mellett? Legalábbis gyanús az időzítés.
2021. dec. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

Nem veszem kész ténynek, amit Liliána állít, hanem ezek az információk állnak rendelkezésre.

Az emberi psziché… biztosan tisztában vagy vele, hogy mindenki más, máshogy reagál. A képek nekem is furák egyébként, a testvére nyilatkozata is. Nem foglaltam állást, hanem te próbálsz az élő fába is belekötni.

2021. dec. 31. 22:30
 24/60 anonim ***** válasza:
63%

23


Akkor olvasd el az összes hozzászólásod. Aki azon a véleményen van hogy hazudik, arra reagálsz, hogy szerinted miért nem hazudik, ergo mellette állsz.


Tisztában vagyok vele. Meg azzal is, hogy ilyet az ember sokszor egy életen át megtart magának az ember, pláne családon belüli erőszaknál. Van aki egész életében nem mondja el az anyjának, hogy az apja molesztálta. De szerencsére van nekünk egy Liliána, aki egy egész országnak elmondja. A kis megtört lelkem...


Ő elég érdekes módon reagál az erőszakra, december 9-én már posztol hogy bizony jön majd ám egy nagy titokról való leleplezés. Mi tartott eddig? Nem ért rá a fotós előbb? Nem volt időpont? Vagy a D. Tóth Kriszta csak akkor ért rá? Csak szólok, hogy elvileg ő nem egy babát jelentett be, hanem azt hogy 25 éven át fizikailag, lelkileg meg szexuálisan bántalmazták. De ugye december 9-én vétek lett volna ezt elmondani. December 9-én még csak annyit lehetett elmondani, hogy majd el fog mondani hamarosan valami nagy titkot. Alig átlátszó.

2021. dec. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
55%
Szilágyi Gerda levelét nem a lány írta. Az apa reakciója meg azt a képet erősítette bennem, amit Liliána próbált elmondani róla. Szerintem egy csomó mindent nem is mondott el az interjúban. Iszonyú megalázó lehet erről beszélni egy ország előtt. És látszik rajta, hogy sok mindent nem dolgozott még fel. Csak elindult egy úton. Sajnálom a húgát, azt olvastam a többi úszótól teljesen elszapálva edz.
2021. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:
Hagyjuk, feleslegesen nem fogom mégegyszer leírni, hogy mi alapján reagálok a válaszokra. Legalább háromszor leírtad már, hogy a képek, meg a psziché. Megértettük. Mit csináljunk? Leborulunk a tényként közölt tudásod előtt és, hogy ennyi ideig sikerült tanulmányoznod egy “random” úszó pszichéjét /25 évig/.
2021. dec. 31. 22:44
 27/60 anonim ***** válasza:
53%
Tényleg egyoldalú a dolog, mivel csak az ő szemszőgéből hallottuk a dolgokat, de mivel én is hasonlót éltem át nem éreztem őszintétlennek a lányt. Ezt csak megerősítette a papa undorító levele és a húga állítólagos irománya, ami totál úgy nézett ki, mintha egy dörzsölt jogász komponált volna meg.
2021. dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
60%
Jól van kérdező, igazad van. Tényleg az van hogy 25 évig erőszak áldozata volt. Megnyugodtál? Én maradok továbbra is a tényeknél, nem pedig 1 ember elmondására hagyatkozom. Na de ennél az ügynél, pláne a te közbenjárásoddal, már biztos vagyok benne, hogy igazat mond!
2021. dec. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
67%

Én csak annyit szeretnék mondani, hogy az ilyen hosszan tartó bántalmazás mindenkin más nyomot hagy. Nincs olyan hogy "akit éveken át vertek az ilyet nem csinál". Tapasztalatból mondom, hogy mindenkin máshogy jön ki a trauma, máshogy próbálja feldolgozni a történteket. Ha neki az, hogy elmondja a világnak hogy mi történt, azzal nincs semmi hihetetlen.


Gondoljatok bele: egy fiatal, sikeres, ismert lányról van szó, tenne nyomós ok nélkül ilyet a családjával? Akarná ekkora botrányba keverni az édesanyját, nagyszüleit, testvérét? Nem tudok elképzelni olyan okot, ami miatt ilyen vádakkal illetné az apját, hacsak nem igaz. Nyilván tudta, hogy sok meg nem értéssel és szidással fog szembesülni, és neki sem lesz ez kellemes vagy könnyű, nem hiszem hogy hobbiból csinálná. Az már csak extra, hogy korábban is volt az apjának erőszakos ügye ami miatt megrovásban részesült, valamint a levele is rossz érzéseket kelt bennem. Nem hiszem hogy Liliána története hihetetlen lenne.


Mindenesetre szörnyű ügy, és úgy gondolom a teljes igazságot sosem fogjuk megtudni.

2022. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
88%

Nem voltam válaszokat, csak az első oldalról.


Szóval a családon belüli erőszak sajnos létező dolog. Egy barátnőm látott is dolgokat, amikor ifjúságsegítő szakon tanult és akkor is, amikor kis mellékesért tanított valakiket (annál a családnál volt fojtogatás is).

Az is tény, hogy az ember(ek zömének) pszichéje úgy működik, hogy nem képes (időben) segítséget kérni és nem képes lelépni. Részben félelem miatt, részben pont, hogy erős kötődés alakul ki. A gyerekek pedig magukat érzik ilyenkor hibásnak, egyre jobban és jobban meg szeretnének felelni otthon és azt hiszik (legalábbis eleinte), hogy a szülő ilyen viselkedése normális. Ennek az egésznek nyugodtan utánanézhet, utánaolvashat, aki szkeptikus.


Az a baj, hogy Liliána már nem fogja tudni bizonyítani a dolgokat, vagyis nehezen. Nincs most rajta vagy az anyukáján fojtogatásnyom, verésnyom.



[Egyébként DTK-val az Elviszlek magammal baromi jó műsor. Engem színészek kevésbé érdekelnek és azt se tudom, kik ők, de sportolókkal, pszichológusokkal stb elég sok ilyen interjút megnéztem.]

2022. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!