Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Szilágyi...

Mit gondoltok a Szilágyi Liliána-féle ügyről?

Figyelt kérdés

Erről van szó: https://www.youtube.com/watch?v=0Fqa8O4Ywbs

Én maximálisan elítélek bárminemű erőszakot és támogatom, hogy beszéljen nyíltan erről a társadalom, viszont ma érdekes fordulatot vett a történet, ugyanis a testvére, Szilágyi Gerda tagadta Szilágyi Liliána vádjait, amelyek szerint az apjuk fizikálisan, lelkileg és szexuálisan is bántalmazta őket, valamint anyjukat.

A rendelkezésre álló információk alapján ti hogyan látjátok a sztorit?



2021. dec. 31. 19:46
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
48%
Azt se felejtsük el, hogy a család sok esetben összezár, "ne teregesse ki a családi szennyest" címen, ahogy azt rengeteg kommentben olvastam mindenhol. Amíg az az általános felfogás, nők körében is, hogy ne teregesse ki a szennyest, oldják meg a négy fal között, addig nagyon nehéz dolga van egy bántalmazottnak segítséget kapni. Ha valaki észrevesz bármit is, gyanít valamit, akkor se fog segíteni, oldják meg alapon. Rajtam nem látszottak fizikai jelek, ütés nyomok, de egyértelmű tünetei voltak a bántalmazásnak, elég volt közösségbe menjek ahol 2-nél több ember van, pláne ha még felnőtt is. És ki segített, vagyis ki kérdezett rá egyáltalán, hogy esetleg, talán nincs-e valami gond? A kutya se. Aztán ha még disszociál is, és fogalma sincs róla,hogy bántalmazva van, akkor még kevésbé van esélye, pláne egy mentális beteg bántalmazóval szemben.
2022. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
38%

41 azért a kiteregeti a szennyest meg a bulvársajtóhoz rohan között van egy fényévnyi távolság.

Szerintem az újságíró nagyon nagy rizikót vállalt és könnyen lehet, hogy rá fog fázni, aki leadta a műsort. Az ilyesmit azért először több oldalról körbe kéne járni. Persze most a nézettség az egekben van, nő a hírnév, stb.

2022. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
55%

a) A gazdag apától nem kaptak pénzt, merthogy gyermektartási ebben az esetben nem jár, úgyhogy elindult a bosszúhadjárat és még a szexuális erőszak hazugságától sem riad vissza a pénzéhes, lelketlen, más méltóságát tiszteletbe nem tartó liba.


b) Az agresszív apa verte az egész családot, az anya szégyellte bevallani ezt mások előtt is, titkolták, amíg lehetett, aztán valahogy megszabadultak a bántalmazó apától, de az egyik gyerek ott ragadt.


Én mindkét szituációt áttudom élni, az igazság valószínűleg a kettő között van valahol, de a szélsőségek is elképzelhetőek. Viszont egyesek úgy vonják le a következtetéseket, hogy semmit nem tudnak, kevés az infó ahhoz, hogy ítéletet hozzanak és csak azért állnak az egyik vagy másik álláspont mellé, mert politikailag/ideológiailag az a retorika érdekük. Maga a közösségi médiai reakció, amivel az emberek véleményt nyílvánítottak, undorító, bár mikor nem az? Hülye, buta emberek ítélkeznek beköpéses alapon.


Természetesen fontos, hogy beszéljünk nyilvánosság előtt is arról, hogy ezzel mit kell kezdeni stb... stb..., nem ezzel van a baj, ez hasznos. Viszont az alaptalan ítélkezést vagy pártfogást el kellene felejteni.


Számomra az ehhez hasonló képek:

[link]

Ahol sajnáltatja magát kifestett bőgös képekkel, legalább annyira visszataszítóak, mint a húgának a kieröltetett levele. Saját véleményem, hogy se ő nem szimpatikus, se az apja. A nyílvánosság előtt a tipikus #metoo-s felállást látom, tehát most vagy Szilágyi Lilána az áldozat, vagy az apja (köztes dolog nem is elképzelhető), és mivel egy bántalmazott nő-t áldozathibáztatni nagyobb bűn míg egy alaptalanul megvádolt férfit sajnálni nem trendi, ezért az agymosott birka had a rá ható, mainstream által propagált nyomás hatására Liliána mellé áll, de ez nem egy igazságos, vagy jogos döntés.

2022. jan. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim válasza:
35%

2016 óta nem történt bántalmazás és azelőtt sem történt feljelentés, vagy látlelet stb. Az apa a családnak elképesztő jómódot, a gyerekeknek kiemelt oktatást biztosított. A kisebbik lány tagadja az állításokat, hazudtolja a férjét elhagyó és depressziós lányát magával vivő anyját. Akik valószínüleg 2016 óta már nem kapnak annyi anyagi támogatást és ezért sértve érzik magukat. A lány, a rossz házassága miatt sértődött anyjától hallott történetekkel (mi történt születése előtt, s majd 3 éves korában...)ügyvédi és pszichológus gárdával a háta mögött, újságírói szárnycsapásokkal semmisíti meg

apja és kishúga, valamint az úszóedzői hírnevét, s jólétét. A bántalmazás súlyos vétség, ha nem is tudja bizonyítani, attól a család és az apa jóhíre már nem áll vissza. Viszont Liliana megkapja az áhított celeb figyelmet, s ha ír egy könyvet még pénz is járhat mellé.

2022. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
61%
Vegyétek már észre, mindenkit lepontoz a kérdező és a hívei aki olyan választ ír, ami nem az ő szájízük! :D Gusztustalan bagázs. A jóisten mentsen meg mindenkit az ilyenektől mint ez a Liliána, meg mint a kérdező és a bandája!
2022. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
70%
Ez a "gusztustalan bagázs" leuralta a közbeszédet, racionalítást nélkülöző, buta, érzelmi és indulatalapú, gondolkodásra képtelen emberek tömege, aki mantrázza a mainstream média és filmipar propagandája által szájukba rágott gondolatokat. Telex/444/hvg stb.. is nap mint nap nyomatja az érzékenyítő tartalmakat nekik, amik ugyanerre a koncepcióra épülnek, el ne felejtsék még véletlenül sem, hogy pl. ebben a szituációban mit KELL gondolni: áldozat a bántalmazott nő, elkövető a férfi és pont. Minden más a komfortzónájukon kívül esik és kognitív disszonancia tör rájuk, mint a jótanuló kislány, a bemagolt mantrákat ismételgetik, és mint a buta proli, a más véleményt nem tolerálják és érdemi válaszra sem méltatják, fel se fogják, el se olvassák. Nekik megírta a telex, hogy az a gondolkozás, amire évek óta érzékenyítik őket, az a jó gondolkozás, aki pedig mást mond, az a rossz.
2022. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
14%
Kislányként nyilván bánthatta, de Liliána felnőtt fizikumával simán ellen tudna szegülni, hiszen jóval erősebb, mint egy àtlag férfi. Valószínűleg az apjával pszichés alapon nem tudott szembeszálni.
2022. jan. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim válasza:
65%
Mi van, ha én a kérdezőt gyanúsítom meg zaklatással! Elítélitek?? Én vagyok az áldozat, ő meg a gonosz! Őt ne kérdezzétek, majd én elmondok mindent...
2022. jan. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim válasza:
61%

Írta az egyik hozzászóló hogy "nem így viselkedik egy abúzált személy".


Nos engem édesanyám mentálisan és fizikálisan is bántalmazott éveken át és amíg zajlott mert otthon éltem, nem sok ember mondta volna meg hogy baj van mikor rám néztek. Nagyon jól tudtam leplezni hisz nem szabadott hogy kiderüljön. Ebben nőttem fel, felnőtt koromig azt hittem ez a normális.

Most 28 évesen teregetném ki én is a szennyest úgymond ha tehetném mert pszichológusok és számtalan szakkönyv segített rádöbbenni arra hogy mi is történt velem igazából. (2 éve nem élek otthon).


Az hogy most állt ki a nyilvánosságra ezzel szerintem a fent leírtak miatt egyáltalán nem meglepő.

2022. jan. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
73%
Már az edzők is alátámasztják az amúgy is teljesen korrektnek tűnő Liliána verziót. Tudtak róla mi folyik csak nem tudták mennyire mély a probléma, így mondták a Fókuszban.
2022. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!