Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azoknak a pároknak, akiknek...

Azoknak a pároknak, akiknek nincs gyermekük( valami oknál kifolyólag), milyen örömük van az életben? Milyen tevékenységel kárpótolják ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
2022. márc. 3. 19:13
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/114 anonim ***** válasza:
32%

100! Nyertem egy üveg finn vodkát!


#100 nem idézem neked a Prokopf-memorandumot, tekerj vissza..


Zárszóként még egy példázat-féleség.. Ha már a deus ex machina elmaradt, meg magát a kérdezőt is elűztük :o). most jutott eszembe, de aztán ennyi, szerintem ebből már bőségesen mindenkinek elege van


Itt ülünk a mocsokban és a büdösben napok óta. Persze a nők sose büdösek itt sem [kösz postcovid]. :o) Próbálunk a kollégákkal valami maradandót alkotni. És ez nem szóvirág, csak mókás, a cél, hogy maradjon valami. Ja, és csak BVSC-t szabad hallgatni. Sok az üresjárat.., az ember irogat :o) Hajnalban körbekérdeztem, hogy mi az élet értelme? 42! Mondta a legfiatalabb és legtehetségesebb. Igaza van, persze.. Volt valami kaja is, nem ismerem, de nem is kóstolnám meg. De a végére itt kijött a matek: a gyerek. Nincs csodálatosabb dolog ennél. 100 kör nyaralásra sem cserélnénk el egy percet sem. Lehet ehhez máshol, távol kell lenni – én nem hiszem. Megvadult a világ, az értékek a kukában. Az életigenlés nem azt jelenti, hogy azon munkálkodunk, hogy végre történjen valami, amit post-olni lehet. Hanem megy a maga útján. A recept adott 2000 éve. Lehet praktikus prioritások mellett érvelni, de az alapvető gondolat mindenkinek ismerős, hiszen megszületett.

Szóval ülünk. És most jön a példázat, hasonlat, bocs. A kollégák legtöbbje ugyan azt a nyelvet beszéli, mint azok akik rommá lőtték a várost. Nins megegyezés, mint itt se a gyk-n, ebben az apró jelentéktelen kicsi kis threadfolyamban, bár fontos kérdésben. Mi is ugyan azt a nyelvet beszéljük. És mégis, mintha ég és föld birkózna viharok szélére sodródva.

Mindenki szekszelne, ennyi a közös pont. :o)

És mindenki azt szeretné, ha az ő golyói tűnnének a legnagyobbnak. Univerzális életvezetési probléma.

De a legnagyobbak Goloborodkoé! Még az űrből is látszanak. :oD

2022. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/114 anonim ***** válasza:
97%
Az a baj, hogy olyan nincs, hogy az ÉLET értelme. Mindenkinek van saját élete, aminek van (vagy nincs, mert nem kell, hogy legyen) értelme.
2022. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/114 Prokopf ***** válasza:
22%

#101, #102

De van értelme az életnek, miként értéke is. Az értékét minden egyén számára a majdan eljövendő halál tudata adja. Az értelmét pedig ennek ismeretében ő maga.

(A 42-esnek meg annyit, hogy olvasson továbbra is sci-fit, így fejlődhetne kérdezésműv

2022. márc. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/114 anonim ***** válasza:
85%
Saját magam volnék az élet értelme...hm inkabb csak saját életem értelme. Nem hiszem, ha semmit nem érekel akkor értelmetlen az életem.
2022. márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/114 anonim ***** válasza:
70%

Én inkább fordítva tenném fel a kérdést!

Mi olyan jó a gyerekvállalásban?

-Elmegy a fiatalságod,mire a gyerekeid kirepülnek megöregszel dolgokhoz,sportolás,kirándulás.

Persze lehet kirándulni nyugdíjas korban is,nem egyenlő az intenzív sporttal.50+osan már nem bírja úgy a terhelést.

-Baromi sok idő,már csak még annyira önálló lesz,hogy az iskolába egyedül elmehessen,olyan 12 év kb,addig mindenhová vinni kell.

-Semmi magánszféra addig még kamasz nem lesz,utána 30 éves korig együtt élni,mire saját lakásba tud költözni.

-Baromi sok pénz az oktatása,már ha normális jövőt akarsz neki.


-Átlag embernek a maga élete is nehéz,annyi fizetést sem adnak,amiből meg lehet élni,ha valaki családot akar,akkor az államnak kell másoktól elvenni,hogy egyáltalán alapvető dolgokat ki tudjanak fizetni(rezsi,kaja)

-Nem kiszámítható a jövő,lásd hiába dolgozol,jön egy járvány,tönkre tesz anyagilag,vagy politikusok egyet gondolnak,és háború van.


Az emberek többsége birka,ezt a rendszert éltetik a mai napig.

Amíg ilyen viszonyok maradnak,és így is szaporodnak az emberek,nem fog változni semmi.


Szerencsére nem kötelező még beállni a csordába.

2022. márc. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/114 anonim ***** válasza:
91%
A gyermek új értelmet ad az életnek, de ha nincs akkor is van értelme csak más. Akinek nincs, és nem akar, annak nem is hiányzik. Akinek van, és tudja milyen öröm , hálás h átélheti. Magamból kiindulva, így 34 évesen, örülök h van egy kisfiam, ő a legjobb dolog ami velem történt eddigi életem során. Ismerek olyanokat akik bőven 40 fölött vannak már, gyerek nélkül, ők is boldogok, és általában van egy házikedvencük akit gyerekükként szeretnek. Az ösztön ugyanúgy bennük van, én azt látom.
2022. márc. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/114 Prokopf ***** válasza:
29%

#106

Légy üdvözölve a felnőttek között!

2022. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/114 anonim ***** válasza:
25%

"Nem kiszámítható a jövő,lásd hiába dolgozol,jön egy járvány,tönkre tesz anyagilag,vagy politikusok egyet gondolnak,és háború van."

Ennek a világon semmi köze a gyerekvállaláshoz.


"Az emberek többsége birka,ezt a rendszert éltetik a mai napig.

Amíg ilyen viszonyok maradnak,és így is szaporodnak az emberek..."

Igen, a sok birka ember ahelyett, hogy hagyná kihalni a saját faját, inkább szaporodik. Hogy lehetnek ilyen birkák, nem? Meg hogy lehetnek ilyen birkák a birkák, hogy azok is szaporodnak, meg a hangyák, meg a vadlibák, ugye? Érdekes, hogy minden élőlény milyen birka... :D


"Szerencsére nem kötelező még beállni a csordába."

Ha az ilyen gondolkodásúakon múlna, már rég kihalt volna az emberiség. De miért lenne az jó?

2022. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/114 anonim ***** válasza:
74%

108


Az állatvilágban nincs pénz,ösztönszerűen élnek,és csak annyit vesznek el a környezetükből,ami szükséges.


Ellenben az ember saját maga tudatosan rombolja a környezetét.

A fogyasztói társadalomban azért kell szaporodni,hogy a felső tízezret eltartsd.

8 milliárdan vagyunk,kihalni hamarabb fog amiatt a faj,amit tesz a környezetével.

Sokkal hamarabb fog eljönni az a pillanat,minél többen leszünk.

Vannak állatfajok,amikből pár tucat él.Na azokat veszélyezteti ez,nem 8 milliárdos populációt.

A fajfenntartás alapvetően is véges,hiszen a naprendszerünk élettartama is az.

Így az élet egyedüli értelme az,hogy úgy élsz,ahogy neked jó.

2022. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/114 anonim ***** válasza:
37%

"az ember saját maga tudatosan rombolja a környezetét"

Legfeljebb részben. Nagyon sok mindennek nem vagyunk tudatában, nagyon sok mindennel nem vagyunk tisztában, hogy szennyezi-e a környezetet és hogy mennyire az egyéb alternatívákhoz képest. Most pl. nagyon nyomatják azt, hogy ne mosogass kézzel, meg ne papírt használj, hanem inkább számítógépet, pedig szerintem sokkal környezetterhelőbb azt a sok mosogatógépet meg számítógépet legyártani, mint nem legyártani...


"A fogyasztói társadalomban azért kell szaporodni,hogy a felső tízezret eltartsd."

:D Én még senkitől se hallottam olyat, hogy azért szült gyereket, hogy eltartsa a felső tízezret.

Viszont ott a méhkirálynő pl...


"az élet egyedüli értelme az,hogy úgy élsz,ahogy neked jó"

Szerinted. Más meg sokkal többet is lát ennél az életben.

2022. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!