Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan nő a mai világban a...

Van olyan nő a mai világban a 21.században akire a nők felnézhetnek amiért tesz a nőkért? Szerintetek valaha berobbanhat egy ilyen nő akit nem értenek félre? Van már ilyen?

Figyelt kérdés

Aki tisztába teszi a dolgokat és azzal kezdi, hogy nem a nők elnyomásáról van szó!?

(Szerintem teljesen félre van értelmezve ez az egész, mert rosszul lett tálalva.)


Egy nő, aki például elmondja mennyire fontos fél évente nőgyógyászhoz járni?

-Milyen női betegségek vannak?

-Miben szenved a nők több, mint fele akár?

-Akár népbetegség megelőzéséről, mert nem csak a nőkről van itt szó, hanem arról amiről nem beszélünk.

-Hogy a méhnyakrák elleni oltás semmit sem ér, mert sokan úgy is rákosak lettek, hogy megkapták?

-Elmondja mi az a 4 menstruációs szakasz?

-Melyik ciklusban mit kell enned nőként?

-Mik a menzesz mellékhatásai és mit kell ellene tenned?

-Miket a legjobb csinálni terhesség előtt, alatt, után? Hogy pl. ne adj tápszert a babának?

-És ki tudja mégennyi női dolog létezik!


De alapból kellene önismereti órát is tartani vagy test és lélek órát!

Mert nem kell a nőket beskatulyázni csupán meg kell tanulni hogyan kell kiismerni egymást.


Nem az elavult dolgokat kellene tanítani, mint pl.a menzesz hasi görcsökkel jár!

Nem a menzesz nem fáj!

Mikor jutunk el oda, hogy a felvilágosítás nem lesz tabu és nagyobb figyelmet kapnak a nők, mert a mi biológiánk egyszerűen más! Sokkal másabb! De már az élet stílusunk is.

Pl. mihamarabb gyantázni kell járni, mert hát mégis csak kellemesebb...

Test egészség óránál nem csak ezekre, hanem a higiénia fontosságára, hivatalos fogmosási technikára is gondolok...


Félre értés ne essék, nem vagyok feminista, de valljuk be, hogy nincs elég figyelem fordítva a nőkre.

Komolyan senki nem gondolja, hogy kellene nekünk havi 1-2 szabadnap a menzesz első 2 napján?

Ez amolyan titkos női dolog....szerintem egyik pasi sem tudja milyen durva vérzésről beszélünk, mert soha nem látják, ugyanis mi diszkréten intézzük ezt a dolgot.


2022. máj. 14. 23:50
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:

#39 nem, nem tudod kikről beszélek.

Körül néztél már ebben a kategóriában a kérdések közt?

Róluk beszélek...

Arról, (is) hogy a nőknek majdnem a fele PCOS-ben szenved és csak 30% tudja egyáltalán, hogy az van neki.

2022. máj. 15. 23:25
 42/45 anonim ***** válasza:

39

"Az akikről te beszélsz m, akik elájulnak pl vagy a fájdalomcsillapító se nagyon segít azok nagyon kevesen vannak. Egy átlag nő pedig ha bevesz egy vagy két fajdalomcsillapitót egy nap annak elmúlik a fájdalma. Akkor is bevenné ha nem menne dolgozni tehát nincs értelme otthon lenni ha úgyse fáj a hasa vagy csak egy picit fáj. Kis fájdalommal meg lehet dolgozni, a lakosság egy részének férfiakat is beleértve van valamilyen fájdalma teha hogy most éppen nekem menstruációs fájdalmam van senkit se fog meghatni, de nem is várom el. Mert másnak fej, ízület, hát fájdalma van. Akkor most álljon meg az élet mert mindenkinek fáj valamije? Akkor még ott van az a sok száz ezer nő aki fogamzásgátlót szed, nekik pedig nem fáj."


Hát nekem egy pár alkalommal pár percig görcsölt a hasam. Azt mondta orvos, hogy kifejezetten magas a fájdalomtűrő képességem. Azt hittem, beledöglök abba a pár perc görcsbe... Szerencse, hogy fekhettem. Plusz ömlik a vér az emberből, lehet izgulni, hogy átázik-e (velem pl. 25 évig nem fordult elő, hogy átázzak, aztán 40 éves korom körül óta RENDSZERESEN átázok).



"A nők 90%-a úgyse lenne otthon mert elmenne ide-oda haverokhoz, családhoz, esetleg kirándulni, tehát a pihenésre kapott szabadnap nem érné el a célját. Ellenőrizni meg úgyse lehet, nem lehet gps-t szerelni az emberekre higy ők valóban otthon vannak-e. Hétvégén dolgozóknak is rendszeresen hétvégente jönne meg, csak azért higy szabad hetvegejük legyen."


Egyszerűen nem értem ezeket a rosszindulatú feltételezéseket. Az a nő, akinek fáj a hasa az első egy-két napon, NEM fog elmenni kirándulni... Otthon fog pihenni és örül, hogy él.


Persze, majd úgy időzítik a vérzésüket, hogy ne kelljen hétvégén dolgozniuk. És ezt mégis hogy gondoltad? Magadból indulsz ki, hogy feltételezed, hogy mások csalnának? Egyébként neked ez miért is fájna? Valaki dolgozik három hétvégén, de egy hétvégén nem? Neked ez miért probléma?

2022. máj. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Utolsó neked is szól, higy én a szabadnapokrok beszélek. Te és a kérdező kérjetek orvosi igazolást.

Mellesleg az említett spanyol IS orvosi igazokáshoz köti a szabadságot tehát nem bemondásra. Pont a csalások megelőzése miatt.


És igen azt gondolom hogy nagyon sokan visszaélnének vele. Nem magamból indulok ki, én ki se vennem ezt a napot.


Arra meg egyikőtök se gondolt hogy a munkáltatók pont e miatt nem fognak nőket felvenni? Inkább felvennének férfiakat akik nem szólnak be véletlen időközönként hogy ja én ma nem jövök mert váratlanul megjött.. mert ugye sokszor nem lehet kiszamolninhogy mikor jön meg. De te hirtelen beszolsznhogy nem mész holnap dolgozni, de már nem tud szerezni helyetted senkit. Éppen ezért eleve nem is fognak nőket felvenni.

2022. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kell igazolás, mivel ahogy írtam, nem fáj a hasam.


Én biztos vagyok abban, hogy senki nem élne vissza vele. Max. jól megszívatná saját magát, mert random kapna egy nap szabit, aztán amikor meg kéne neki, akkor nem kapna.


És az emberek hajlamosak arra, hogy ha valamit SZABAD nekik, akkor már háromszor meggondolják, hogy tényleg akarnak-e élni is a lehetőséggel.


Ha meg a munkáltatók amiatt nem vennének fel nőket, mert havi 1 nap szabad lenne hiányozniuk, akkor meg magukra vessenek.

2022. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
54%

A második bekezdésed félreérthető volt azért írtam.


Kérdező akik ide írnak azért írnak mert bajuk van. Ezért írnak ki olyan sok kérdést hogy fáj a hasuk nagyon, pcos-ük vagy endometriózisa van. Azok akiknek nincs és nem fáj extremen azok nemirkálnak ide kérdéseket. Eznilyen egyszerű. Éppen ezért butaság lenne kijelenteni hogy a nők felének PCOS-e van csak azért mert ide sok ilyen beteg írkál. Magyarán a gyakori nem szabad általánosnak venni.

2022. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!