Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 27-28 évesek többségének, már...

27-28 évesek többségének, már van gyereke?

Figyelt kérdés

2023. márc. 25. 22:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
100%

40, igen pontosan ahogy mondod. Mi is így gondolkodunk. Ez is fura, hogy minket nem érdekel minek gyerek annak akinek van, de őket foglalkoztatja, hogy mi lesz velünk időskorunkban gyerek nélkül. Hàt neki nem mindegy hogy velünk mi lesz?😀 Foglalkozzon mindenki magával.

Nekem akkor szokott még elpattanni a cérna, amikor beszólnak a házamra, vagy vagyontárgyaimra, hogy persze könnyű, mert nincs gyerek. Nagyon könnyű, hogy az adót mindig csak befele fizetem, hogy nem kapok semmihez segítséget az államtól.

Mindenkire rábízom mit lehet ebből következtetésképp levonni.

Én nem irigylem senki gyerekét, ő se irigyelje az én dolgaimat, ne tegyen megjegyzést arra, ha meg tudok venni valamit amit ő nem, mert én azért 2x annyit dolgoztam meg (adókkal együtt), mint ő. Szóval én azt teszem be a tàrsadalomba, hogy dolgozok, hogy nekik legyen miből osztogatni a pénzt. Ilyen emberek is kellenek, mert nem mehet mindenki gyesre 3 pujával 10 évig, mert kiürül az Orbán kassza előbb utóbb😀

2023. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 Hans Pötterman ***** válasza:
22%
Csak azért van ez mert balfaszok vagytok gyerek mellett normális körülményeket teremteni🤷🏽‍♂️ miért hiszitek azt h az bármit is kizár ha van gyerek? Össze lehet ott ülni haverokkal ugyanúgy a gyerekek eljátszanak addig a sarokba, én is úgy nőttem fel és semmi kárát nem szenvedtem...
2023. márc. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 Hans Pötterman ***** válasza:
15%
Én nem ítélték el senkit a döntése miatt csak úgy látom hogy túl bonyolítjátok az egészet,nem kell ennek akkora kínt látni. És ez nem azt jelenti h elhanyagolnád a gyereket ha nem áldozod fel miatta az egész életed,mert nem kell. Össze lehet kötni a dolgokat úgy h jusson is maradjon is. Szerintem anyagilag se akkora borzalom mint aminek be van állítva.
2023. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
100%
Elég csak megnézni egykét őszinte vallomást anyukáktól vagy apukáktól, vagy a baba fórumot itt a gyakorin. Azért ne mondjuk màr azt, hogy a gyereknevelés csupa móka és kacagás és nagyon megéri 😀😀😀 hát attól függ kinek mi éri meg, nem vagyunk egyformák 😊
2023. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 Hans Pötterman ***** válasza:
39%
Most nyers leszek, de igen megéri, mégis ki a f@szom fogja a nyugdíjunkat kitermelni vénségünkre? Azért mindannyian nem lehetünk befektetők. Pont a gondkodó embereknek kellene szaporodni ahhoz hogy javuljon minden társadalmi szinten akiknek esetleg normális gyerekeik lesznek, akiktől "visszakapja a befektetést" amit az örege adott neki,erre csak a léhűtő semmirekellők potyognak egyik a másik után. Ennek így kéne lennie normális esetben, és nem önzősêg. Ahogyan mi is ápoltuk anyámmal a beteg öreganyámat,nem éreztük azt h fuuu rohadt köcsög öregasszony mitképzel,kutya kötelességemnek éreztem hogy igenis ez az élet rendje. Ebből kiindulva ha én is odajutok nem fogom magam szarul érezni,mert nem kell.
2023. márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
100%

45/ ezesetben te vagy az üdítő kivétel


Egyébként tőlem levonják a nyugdíj járulékot minden hónapban a fizetésemből….. Nem lenne baj ha nem lenne nyugdíjam majd, de akkor ne vonják le.

2023. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjad saját magadnak termeled. Ha a jelenleg aktív dolgozó emberek számán múlna a nyugdíj, akkor mindenkinek fix lenne, nem?


De ha te egész életedben alig-alig dolgoztál, akkor csak 30 ezer lesz a nyugdíjad.

Aki pedig mérnök volt ifjú korában, annak 200 ezer is lehet a nyugdíja.


Viszont ha maradunk az eredetinél, miszerint gyerek azért kell hogy a szülőnek legyen nyugdíja, akkor sajnos van egy rossz hírem: a legtöbb fiatal külföldre megy. Külföldi emberek nyugdíját termeli 🤭

2023. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 Hans Pötterman ***** válasza:
87%

"Viszont ha maradunk az eredetinél, miszerint gyerek azért kell hogy a szülőnek legyen nyugdíja, akkor sajnos van egy rossz hírem: A nyugdíjad saját magadnak termeled. Ha a jelenleg aktív dolgozó emberek számán múlna a nyugdíj, akkor mindenkinek fix lenne, nem?"


Nem,nem azért kell,hanem azért hogy ne legyen totális demográfiai crash,amibe ez is beletartozik . Fizethetjük mi marékszámra a nyugdíjjárulékokat,ha fogy az aktív dolgozó ember előbb utóbb államcsőd közeli,meg nem is csak közeli állapotokba kerülünk,a kutyát nem fogja érdekelni h mi mennyit fizettünk be nem fogunk kapni falhozvert lófäszt sem.


Azért mert külföldre mennek dolgozni sokan

Sajnos nem tudom érte hibáztatni őket.

2023. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
100%

Hans, szerintem mindhárman értelmes emberek vagyunk, és azt is megkockáztatom, hogy egy véleményen vagyunk. Meg tudunk egyezni abban, hogy aki szeretne gyereket, annak legyen, aki meg nem annak ne legyen. 😊 A világot persze nem mi fogjuk megváltoztatni, és el kell fogadni, hogy mindenkinek más mozgatórugói vannak az életben.

~Élni és élni hagyni~

2023. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 anonim ***** válasza:
19%
#38, ugyan miért lenne minden anyuka slampos?
2023. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!