Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet családom, gyermekem...

Hogy lehet családom, gyermekem, ha rettenetesen félek a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Napi szinten olvasom, hogy a férje megölte/bántalmazta stb. a feleségét/barátnőjét/élettársát/exét stb. ... nem is sorolom!


Már-már paranoid módon pl. ül velem szemben egy férfi a buszon és azon gondolkodom, hogy vajon elmebeteg-e, vajon tett-e ilyet (esetleg nem derült ki) vagy készül-e tenni ilyet, talán még most maga sem tudja, de elborul az agya és fog.


Ha ismerkedem, tehát a közelemben van egy férfi, akkor ez hatványozottan igaz.

Párkapcsolat esetén, én nem az esküvőt tervezgetem, hanem hogy milyen önvédelmi eszközöket kell majd elrejtenem a lakásban, és hova.



Nem volt (lekopogom) ilyesmiben tapasztalatom, sem apum, sem senki nem bántott. (De mindig nagyon féltem!)


2023. júl. 6. 22:23
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%

Pszichológus.. mást erre nem lehet mondani, itt senki nem fogja tudni megszüntetni a félelmed ami valószínűleg mentális gond vagy valami trauma hordaléka, de mindenképpen mélyebb annál, hogy egy egyszerű tanáccsal semmisé lehessen tenni.


Üdv egy férfi.

2023. júl. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
90%

Van egy reteg akikkel nem szabad ismerkedni, mert ilyenek.

Neked azt a kozeget kell megtalalnod ahol jol erzed magad es biztonsagban is.

Kisebb varosokban nagyobb erre az eselyed ahol nagyobb a nyugi. Ha felsz szorongsz akkor jarj el edzeni, az novelni fogja az onbizalmat, a biztonsag erzeted is.

A lakasban eleg egy barmilyen uto a lenyeg hogy tudd hogy kell ütni, de ha lehet Ne erre koncentralj, meg bevonzod a bajt.

Ismetlem ne a balhesokkal ismerkedj, hanem azzal aki kivan bekulve magaval es a vilagggal is.

2023. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem az rendben, hogy készülsz egy ilyen helyzetre, pl.: tanulj meg egy önvédelmi sportot, de ne abból indulj ki, hogy csak a férfiak a rosszak, mert a hírekben csak ez megy. A nők lelki terroristák, így részben ok-okozati szinten érdemes nézni a helyzeteket.

Másrészt az asszertív kommunikáció sokat tud segíteni, hogy ne forduljon elő nagy probléma. (F40)

2023. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
29%

hát ez beteg.

először is egy pszichológus. nő.

2023. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
74%
Egyre több ilyen véleményt olvasni nőktől. Ilyenkor mindig elgondolkozom rajta, hogy vajon rólam hány nő gondolhatta már ezt az utcán szembejőve, vagy a boltban miközben fizettem a kasszánál, vagy akárhol.
2023. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Azt a réteget, akikkel nem szabad ismerkedni (rengeteg ilyen lett Budapesten) még utcai szemkontaktus szintjén is maximálisan kerülöm. Ha észreveszem, hogy egy ilyen néz például az utcán, direkt előre szegezem a tekintetem, hogy még véletlenül se kerüljünk szemkontaktusba!



Elsősorban olyanokra gondoltam, akikről amúgy nem néznéd ki.

2023. júl. 6. 22:44
 7/42 A kérdező kommentje:

A nők lelki terroristák, így részben ok-okozati szinten érdemes nézni a helyzeteket.



Erre ledermedtem

Nem, NINCS ok-okozati összefüggés! Néhány napja albertirsán a férfi megölte a feleségét és a gyermekét - szerinted a nő volt a hibás!

Te is elmebeteg vagy!!

2023. júl. 6. 22:48
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Tudatosnak lenni nagyon fontos, hogy észrevedd az árulkodó jeleket. A legtöbb családon belüli erőszak nem úgy történik hogy a semmiből egyszercsak a mintaférj megöli a feleségét, szóval ilyen szempontból biztonságban vagy ha megfontoltan választasz és tudatos vagy a párkapcsolatban.

A randizás vagy hétköznapi találkozások esetén legfeljebb elővigyázatos lehet az ember, itt jön jól az önvédelmi módok ismerete, illetve szintén a tudatosság.

De ha olyan szinten rettegsz ismerkedni ahogy leírtad, szerintem érdemes lenne szakember segítségét kérni mert ez idővel teljesen meg fog bénítani. Nem minden ember rossz és veszélyes, meg kell tanulni bízni is, ahogy megtanuljuk felismerni az intő jeleket is.

2023. júl. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
77%

"akikkel nem szabad ismerkedni (rengeteg ilyen lett Budapesten) még utcai szemkontaktus szintjén is maximálisan kerülöm. Ha észreveszem, hogy egy ilyen néz például az utcán, direkt előre szegezem a tekintetem"


Az a baj, hogy a legtöbb esetben egyáltalán nem megmondható valakiről, hogy baj van vele, főleg nem a tekintetéből vagy kinézetéből. Sokszor az van, amit írt más is, hogy vannak "árulkodó jelek" vagy olyan tulajdonságok amik, ha valakiben megvannak akkor lehet tudni, hogy egyből kerülendő személy, de sajnos így előre nehéz lesz tudni.


Azon pedig ne akadj fent kérdező, hogy valaki az áldozatot hibáztatja, mert általában pont olyan teszi akinek nem sok köze van ilyen esetekben például a női nemhez és süt belőle a gyűlölet. Persze elítélendő dolog az áldozathibáztatás, de szerintem aki erre képes az még csak annyit sem ér, hogy veszekedj vele vagy társalogj vele egy vita miatt.

2023. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
97%

-Önvédelmi sport tanulás

-Pszichológus

-Keress rá, a red flegek párkapcsolatban.

2023. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!