Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet családom, gyermekem...

Hogy lehet családom, gyermekem, ha rettenetesen félek a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Napi szinten olvasom, hogy a férje megölte/bántalmazta stb. a feleségét/barátnőjét/élettársát/exét stb. ... nem is sorolom!


Már-már paranoid módon pl. ül velem szemben egy férfi a buszon és azon gondolkodom, hogy vajon elmebeteg-e, vajon tett-e ilyet (esetleg nem derült ki) vagy készül-e tenni ilyet, talán még most maga sem tudja, de elborul az agya és fog.


Ha ismerkedem, tehát a közelemben van egy férfi, akkor ez hatványozottan igaz.

Párkapcsolat esetén, én nem az esküvőt tervezgetem, hanem hogy milyen önvédelmi eszközöket kell majd elrejtenem a lakásban, és hova.



Nem volt (lekopogom) ilyesmiben tapasztalatom, sem apum, sem senki nem bántott. (De mindig nagyon féltem!)


2023. júl. 6. 22:23
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
19%
Hát akkor válassz magadnak egy erős, kigyúrt, kopasz egyént, osztan lássuk meg, milyen eredményre jutsz vele:).
2023. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
21%

Ez nem igazán normális. Biztos nem ért semmilyen trauma? Egy pszichológust érdemes lenne felkeresned.

Vannak férfi barátaid? Rokonaid? Tőlük is félsz?


Az meg, hogy a nők milyenek itt nem igazán lényeges, mert bár teljesen igaza van a válaszolónak, hogy vannak bántalmazó nők is, viszont a bántalmazók (legyen férfi vagy nő) sosem akkor fog a bántalmazáshoz fordulni, ha a másik is bántalmazó. Épp ellenkezőleg, akkor bántalmaz egy bántalmazó, ha a másik gyenge, engedékeny, túlságosan papucs. Szóval az már egy jó kezdés ennek a kivédésében, ha tudod, hogy hol húzol határokat, és határozottan viselkedsz.

2023. júl. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
58%
Üdv a klubban, annyi különbséggel, hogy én pár bántalmazó kapcsolat után vélekedem már így.
2023. júl. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
69%
#3 "A nők lelki terroristák" - a férfiak is, csak nekik ott van még a fizikai fölény is.
2023. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz nem értem miért kellene járnom.


Nem én vagyok, aki rejtett elmebeteg. Illetve nem fog kevesebb ilyen sétálni az utcákon, attól hogy én pszichológushoz járok!

2023. júl. 6. 23:49
 16/42 anonim ***** válasza:
90%

Kezdem egyre jobban azt hinni, hogy ez a kérdés csak provokáció.


Nézd. Azt mondod, hogy félsz, annak ellenére hogy senki nem nyúlt hozzád egy ujjal sem. Ez tudod mi? Fóbia. Irracionális félelmeid vannak, VAGY valami traumát szenvedtél amire nem emlékszel. Nem, attól hogy pszichológushoz mész nem lesz kevesebb gyilkos szabadlábon, viszont neked jobb lesz, mert feloldasz egy gátat az életedben.

2023. júl. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
91%

#15


Azért kellene, mert ez nálad paranoid tűnet, képzelgések stb.. nyilván nem mind alaptalan, de nem elmebeteg az összes ember. Tényleg rettegésben akarsz élni indokolatlanul? (Lényegében..)


Nem mondom, hogy ne vigyáz és legyél óvatos, de ez paranóia. Akár hogy is nézem és ez nem egészséges.

2023. júl. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
34%

17-es!


Látod pont a hozzád hasonlókról beszélt a 3-as válaszoló, amikor a lelki terrorista nőket, az ok-okozati összefüggéseket, és az asszertív kommunikációt emlegette!


Lefordítom neked magyarra: Ha valakit féregnek nevezel, ne csodálkozz rajta, ha cserébe pofánvág téged!

2023. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
24%
14, 15 nagyon jó komment
2023. júl. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
90%
20, nem vághatja pofán, de féregnek nevezheti nyugodtan, max nagy nyilvánosság előtt nem mert az meg becsületsértés, de otthon csinálhatja. Max a gyerekével nem, mert az meg kiskorú veszélyeztetése, ha szr légkörben nő fel. Az ilyen nevezgetéseknél különben nem lehet tudni hogy ki kezdte. Az izomból pofánvágás meg garázdaság vagy erőszak pl családon belüli.
2023. júl. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!