Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom úgy hogy a...

Csak én gondolom úgy hogy a határon túli "magyarok" nem magyarok?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít,hogy magyarnak adják ki magukat,de soha semmit nem tesznek Magyaországért,nem állnak ki Magyaország mellett,de a támogatás az kell nekik...
2016. ápr. 6. 12:44
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
67%
De azok. viszont az, hogy szavazhatnak, miközben nem is idehaza laknak, és a többségének eszében sincs hazaköltözni a jövőben.. na az felháborító!
2016. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
72%
És Te mit teszel?Köpködsz arra ami nem tetszik?XD Vagy eljársz szavazni...?Öreg...
2016. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
80%

Ezt meg hogy érted??? Ők tehetnek Trianonról, akik az elcsatolt területeken élnek? Hogy tudnának így bármit is tenni? Nekik elsősorban az ottani magyarságot kell fenntartaniuk úgy, hogy ott élnek és dolgoznak!

A kivándoroltak, a történelmi Magyarország határain túl élők esete már más kérdés. Persze, tudjuk, hogy sokan megélhetési kényszerből mentek ki, bár nem mindegyik. Mindenesetre több külföldön dolgozó magyar nyilatkozott úgy, hogyha itt újra jobb munkalehetőségek adódnának, akkor visszajönnének.

2016. ápr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
90%
Rám senki nem mondhatja, hogy nagy "magyarkodó" vagyok, de számomra teljesen egyértelmű, hogy magyarok! A határok alakulhattak volna úgy is, hogy te is kívül rekedsz. Nem volt szerencséjük, ennyi. Roh@dt szar lehetett nekik szerintem.
2016. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 Kései Sirató ***** válasza:
91%

Kérdező, te rendkívül ostoba vagy és tudatlan.

Az, akinek az anyanyelve magyar, igenis magyar, éljen akár a Holdon, akkor is magyar.

Ha itt születik kínai anyától egy gyerek, az szerinted nem kínai? Inkább magyarnak mondanád??


Nem bírod megkülönböztetni a nemzetiség fogalmát az állampolgárságtól, sem pedig a lakóhelytől? Olvasnod, tanulnod, utaznod kellene, hogy ráébredj arra, hogy rendkívül nagy butaságot mondtál!


Ráadásul saját nemzeted ellen beszélsz. Abba bele se tudsz gondolni, hogy milyen lenne a te helyzeted, ha mondjuk Erdélyben, vagy a Felvidéken születtél volna..


A határainkon túl élő magyarok igazi magyarok, ne tedd idézőjelbe ezt a szót, ha róluk beszélsz. Nem tudhatod, hogy mikor kerülsz egy másik országba, nem szégyen magyarnak lenni, se itt, sem másutt. -

2016. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem tudod mik történtek vala, minek előtte születtél, gyermek vagy.

Katona József

2016. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egy átlag határon túli magyarba több magyarság szorult mint beléd, ilyen kérdést látva.


Magyarországért közvetlenül nem sok mindent tudnak tenni, de a magyarságért viszont igen. Tesznek is, például azzal, hogy majdnem száz év után is őrzik a nyelvüket, kultúrájukat, identitásukat.


Támogatásokért meg felesleges őket bántani, ők csak élnek a lehetőségekkel, mindenki ezt tenné. Gondolom téged sem zavarnak az uniós támogatások, amiket közvetve-közvetlenül megkapsz.

2016. ápr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
66%
Igen, csak te....
2016. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
84%
Én pedig az általánosítást kérem ki. Külföldön élünk, az anyukám magyar. Nem kapunk semennyi pénzt és szavazni sem jár el. Magyarországért pedig többet tesz, mint sok magyar. Tobább adja nekünk, a gyerekeinek a nyelvet, történelmet, irodalmat, népdalokat szokásokat. Vagyis őrzi a kultúrát. Ezt hány magyarországi tudja elmondani magáról? Félig külföldiként helyesebben írok magyarul, mint sok korombeli magyar. Sokan alap dolgokat nem tudnak. Az nagyon meglepő volt nekem, hogy Vajk ismeretlen név egyeseknek. Nemzeti ünnepekről nem tudnak pár mondatot mondani. Lehetne még folytatni. Őszintén szólva nem szeretek Magyarországra menni. Sokkal kedvesebbek a magyar emberek az elcsatolt területeken. Szerencsére vannak kivételek is. De a legtöbb olyan, mint a kérdező sajnos. Szavazni pedig a magyar is elmehetne, ha nem tetszik neki, ami van. De nem megy, max a fele.
2016. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 Sunshinedoll ***** válasza:
67%

Nem csak te gondolod így, de veled együtt nekik sincs igazuk.

Mert te mennyire állsz ki Magyarországért? Érdekelne, hogy nálad ez mit takar??? Itthon élsz, ennyi? Az nem sok, valljuk be. És még?

2016. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!