Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nyomatja mindenki ezt a...

Miért nyomatja mindenki ezt a dumát?

Figyelt kérdés

,,Mindent lehet, csak akarni kell." ,,Pozitív gondolkodással előbb-utóbb összejönnek a dolgok." ,,Ne add fel, te is megtalálod a párod!"


Nagyjából ezeket a válaszokat látom itt (és másutt is), de úgy, ahogy van, ez mind marhaság. Nem születhet mindenki mázlistának. Mikor értik már meg az emberek, hogy van, akinek nehezebb, van, akinek könnyebb?


2016. okt. 7. 08:03
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

19:

Te panaszkodva dicsekedsz.

2016. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Mi van idegbaj? Nem ismered a "munkásságomat" szoktam segíteni is az értelmes kérdéseknél. De mivel te csak a hozzád hasonló hisztis p_csák kérdéseit bújod, ezért csak a "kötözködésem" jut el a picike agyacskádig.
2016. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
Kérdező, simán le lehet írni úgy is a dolgokat, hogy ne ismerjenek rád. Pl. ha mondjuk azt írom (megtörtént eset), hogy középiskolában tesi óra után belehugyoztak a cipőmbe, akkor azzal nem tudnak beazonosítani, mert ezer szerencsétlennel megtörtént ugyanez. Még a helyszínek is kicserélhetőek (pl. én sportoltam egyesületnél, ahol khmmm, nem éreztem jól magamat a társaságban, de nem mindegy, hogy milyen csapatsportág?), úgysem az a lényeg.
2016. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Amúgy Asperger szindrómával lettem volna én is szívesen kis alacsony emberke, akkor legalább nem vagyok feltűnő...
2016. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

21#

Akkor mit kellett volna írnom? Ha nem írom le a konkrét dolgot, hogy miért nem tartozok az okoskodó "normálisak közé, akkor még ennyire sem veszik komolyan. De amúgy tökmindegy, hogy mit írok, mert ennek az idiótának mindenből csak az jön le, hogy én kötekszem vele. Szar dolog az üldözési mánia...

2016. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:
Ha nem jött volna le, fiú vagyok, te nagyon sík, úgyhogy nem lehetek p*csa. Amúgy meg tudod ki az idióta... A kedves nőági felmenőd, te vérszívó görény. Csak egyszer találkozzunk élőben, úgy megverlek, hogy aztán többet ide nem írkálsz, szaréletű...
2016. okt. 7. 12:27
 27/48 anonim ***** válasza:
56%

Úgy lehetsz p_csa, hogy folyton picsogsz, mint egy kislány.

És már megint a verekedésnél tartunk. A primitív emberek miért ezzel akarnak megoldani mindent?

2016. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező. A verekedés is csak egy eszköz, amit - bizonyos esetekben - jogosan használhatsz/használhatnál, hisz van amikor a verbális kommunikáció nem igazán állja meg a helyét. De ha egyszerű beszélgetésről van szó, nem ölték meg édesanyád meg semmi hasonló, s egyből erőszakhoz fordulsz az jellemez téged. Nem tudsz érvelni, szegényes a gondolkodásmódod, felületes. Nem tudod egy vitában érvényesíteni magad/a saját érdekeid s ezért ehhez folyamodsz. Valamint a vita is értelmetlen ebből kiindulva, hisz makacsságod is jelzed ezzel, hogy bárki bármit mond csak neked lehet igazad.
2016. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Nem vagyok primitív. De egyesek másból nem értenek. Hiába érvelnék, paraszt úgy is lehurrog. Meg itt oltogat. Mintha ez intelligens viselkedésre vallana...
2016. okt. 7. 14:47
 30/48 anonim ***** válasza:

Mert buták, képtelenek komplexen gondolkozni vagy egyszerűen az önámítás csapdájába estek.

Az utóbbi időben én is egyre több olyan emberkével találkozok, akik teljesen rákattantak az önfejlesztésre meg hasonlókra. Alapvetően jók ezek, csak nem kell túlzásba esni és nyomni full kreténbe.

Konkrét példák, hátha pár embernek így könnyebben esik le, hogy mi az alapvető probléma a gondolkodásával: Egy ismerősöm egyszer leoktatott egy másikat, hogy a tanulásra fordítsa az energiáját, ne izmok építésére, mert azzal nem megy semmire. A srác megadta a címét, hogy menjen el hozzá a "bölcs" este 10-kor. Persze, a srác ismerte a környéket és azért várt rá. Jól is tette, mert a vékony, jól öltözött srácot megakarták támadni. Megvédte a srácot, aztán elkísérte haza. Otthon az anyjuk egyedül nevelt 3 gyereket és net sem volt a lakásban. Ezek után leesett a "bölcsnek", hogy a srácnak nincs ideje tanulni, mert az öccseiről gondoskodik és annyi lehetősége sem, mint neki. Az izmok meg azért kellettek, mert kisebb korában jó párszor megverték.

Másik példa: Egyszer egy osztálytársam leoktatott egy másikat, hogy tanulni egyszerű és könnyű, csak le kell ülni és csinálni. Nem értette meg, hogy másnak ez nem megy ilyen könnyen. És a srácról, akinek ez nem ment, kiderült, hogy otthon verte az anyját az apja, a srác meg figyelemzavaros volt.


Leesett a lényeg? Nem mindenki ugyanolyan mentalitással, lehetőségekkel és tulajdonságokkal jön, mint ti. Persze, tök jó pl. az a módszer, hogy a napod oszt feladatokra meg légy pozitív és hasonlók. De ez attól nem lesz mindenkinek nyerő, mert nektek az. Ez egy óriási bullshit, amit oké, hogy bekajáltok, csak ne jelentsétek ki általános igazságnak, ha sorban megcáfoljuk őket. Amiket írtok, általában csak kiragadott példák.

Ismerek olyat, aki nyomta ezt az egészet és rá pár évre tönkrement a vállalkozása. Nyomta, csinálta, csak épp nem volt szerencséje. Így hozta a véletlen. Az is baj veletek, hogy fogjátok a véletlent és kidobjátok a kukába. Pedig, ha holnap lebénulnátok, akkor hirtelen mások lennének az erőviszonyok. Lehetnétek ti tök pozitívak meg hasonlók, de az álmaitok nagy része menne a kukába. Ha elfogadjátok, ha nem.


És akkor nem is beszéltünk azokról, akik negatív gondolkodással lettek sikeresek... A "nagy" könyveik írói pl. szorgalomról meg kitartó munkáról írnak folyamatosan. Azért, ha valaki kicsit járatos az üzleti világban, az látja, hogy a nagy fogások mindig más módszerrel akadnak a horogra.


De ha ennyire tartjátok magatok a dologhoz: Szóljatok, ha ezzel a nagy pozitivitással megnyertétek az ötöslottót.


Paraszt fehe'r lovonnal meg felesleges foglalkozni. Barátnője van, meg fejlődik, de akármikor felnézek az oldalra, itt írogat, napokra visszamenőleg is. És szinte mindig megkeseredett, kötekedő kommenteket.

2016. okt. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!