Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én "soványként" nem használ...

Ha én "soványként" nem használhatom a "kövér" kifejezést, rám miért mondhatnak ennél durvábbat? Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Gondolom hozzám hasonlóan sok vékony alkatú lány észrevette, hogy manapság már nem csak hogy elfogadott, de egyenesen divat leszólni a vékonyabb lányokat, és megjegyzéseket tenni a testükre, csúfonli őket, beszólni nekik.


Rendszeresen hallok, olvasok olyan megjegzéseket hogy pl.:

"Elöl deszka, hátul léc" "csonkollekció" "anorexiás" "csak a kutya játszik csonttal" "olyan a teste,mit egy 12 évesnek" stb... és persze a férfiak a csak a husisabb lányokat szeretik mert ugye ki akarna egy vasalódeszkával lefeküdni.


Redszersen találkozom ehhez hasonló cikkel:


[link]


és ugyanilyen kiselőadással amiben azt bizonygatni, hogy a telt nők az ideál a "többi" egészségtelen önsanyargató divatmajom zombi.


Ebben a cikkben is :


[link]


Úgy becsmérlik a Kendallt a teste miatt (legyen is bármi a vélemény róla) ami szerintem undorító.


És akkor még nem is beszéltem a gyakran haszált "igazi nő" fogalomról meg a "nem is igazi nő" megjegyzésekről.


De ha a túlsúlyos nőkre tennék bármi hasonló megjegyzést, vagy bizonygatnám, hogy a vékony az ideál, én lennék a világ legszarabb embere, aki rohadjon meg stb...



2017. ápr. 7. 13:39
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
71%
Értem, tehát azok miatt voltál anorexiás, akiket fikázol, hogy soványak. Még véletlenül sem jut eszedbe, hogy esetleg nem kellene másokat fikázni a testalkata miatt, hanem egyszerűen beállsz fikázni, mint ha minden sovány vagy elhízott ember tehetne a te táplálkozási zavarodról.
2017. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
28%
Én nem fikázom,csak nem szeretem,ha a koplalást mint olyat követendő példaként állitanák az emberek elé.Nem mindegy,hogy sovány alkat,vagy a kóros diétától vékony.
2017. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
23%
Amikor anorex voltam,egy elhízott ember sem szólt be nekem,sovány sem.Ellenben mikor normál alkat lettem,értsd úgy meggyógyultam a betegségemből,akkor jöttek a jobbnál jobb beszólások.Ugyhogy miattuk nem tudok megenni büntudat nélkül egy sajtos tésztát ebédre.Mondjuk érdekes,hogy csajok szültak be csak nekem:)
2017. ápr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
79%
Olvasd már el miket írtál, mert bizony te rendesen fikáztad itt a soványokat. Egyébként meg sem a kérdező, sem a válaszolók sem írtak opyat, hogy mi a követendő példa, egyedül te az általad normálnak tekintett testalkatot. Egyébként 162/49-el simán normál testalkatú vagy, bár 170.49-es is van, aki még simán belefér a normálisba, persze lehet, hogy szerinted meg nem, de ez nem ok a gúnyolódásra, fikázódásra.
2017. ápr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
75%

"Ugyhogy miattuk nem tudok megenni büntudat nélkül egy sajtos tésztát ebédre."


Persze, még vélwtlenül sem a te fejedben van az ok...

2017. ápr. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mondtam olyat,hogy belül nincs baj.Bizony,van,de ne szidjuk már a telteket,hogy azok mennyi megjegyzést tesznek a soványakra.Mikor csont voltam se szóltak be,szóval szerintem ez kamu,a teltek nem szólnak be,csak nem szeretjük azokat,akik hirdetik az éhezést, a koplalást.Fúj,undoritó
2017. ápr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
16%
A soványak szólnak be egy normál testalkatú nőre pl,hogy de kövér,csak mert van vádlija combja.
2017. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
78%

Mire jó a másik felett ítélkezni az alkata miatt?

Lehet az sovány. De már egyszerre elrendelik anorexiásnak, szuper mi? :) Nem, nem az. Attól még, hogy valaki vékony, nem tudhatjátok az okát annak, hogy miért olyan, amilyen.

Lehet az kövér. És? Kit érdekel? Teljesen normális lehet belülről ettől még.

Lehet normál alkatú. Erről nem tudok mit írni igazából.

Én sovány vagyok sajnos. Akár mennyit eszek, nem hizok. Imádok enni:)

Sajnos ilyen a mai társadalom, túl sok a sztereotípia.

A fiúknak az a lényeg, hogy legyen mit fogni.(tiszt. Kiv.)

2017. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
30%
Akkor te szerencsés vagy,gondolom sok irigyed van,akinek vigyáznia kell,de te ehetsz lángost lángossal,sem hizol el.De mivel lepontoztad mindkét válaszom,így sajnos én sem tehetek mást.De ha azt írnám,hogy a soványak a csodák,akkor felpontoznák a válaszom.
2017. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
77%
#28-as vagyok. Én nem pontoztam le senkit. :)
2017. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!