Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én "soványként" nem használ...

Ha én "soványként" nem használhatom a "kövér" kifejezést, rám miért mondhatnak ennél durvábbat? Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Gondolom hozzám hasonlóan sok vékony alkatú lány észrevette, hogy manapság már nem csak hogy elfogadott, de egyenesen divat leszólni a vékonyabb lányokat, és megjegyzéseket tenni a testükre, csúfonli őket, beszólni nekik.


Rendszeresen hallok, olvasok olyan megjegzéseket hogy pl.:

"Elöl deszka, hátul léc" "csonkollekció" "anorexiás" "csak a kutya játszik csonttal" "olyan a teste,mit egy 12 évesnek" stb... és persze a férfiak a csak a husisabb lányokat szeretik mert ugye ki akarna egy vasalódeszkával lefeküdni.


Redszersen találkozom ehhez hasonló cikkel:


[link]


és ugyanilyen kiselőadással amiben azt bizonygatni, hogy a telt nők az ideál a "többi" egészségtelen önsanyargató divatmajom zombi.


Ebben a cikkben is :


[link]


Úgy becsmérlik a Kendallt a teste miatt (legyen is bármi a vélemény róla) ami szerintem undorító.


És akkor még nem is beszéltem a gyakran haszált "igazi nő" fogalomról meg a "nem is igazi nő" megjegyzésekről.


De ha a túlsúlyos nőkre tennék bármi hasonló megjegyzést, vagy bizonygatnám, hogy a vékony az ideál, én lennék a világ legszarabb embere, aki rohadjon meg stb...



2017. ápr. 7. 13:39
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
82%

Pontosan, undorító kettős mérce ez!


Én sovány srác vagyok, én is kaptam már kövér emberektől olyat, hogy "miért vagy ilyen sovány, nem eszel?", bezzeg ha én azt mondtam volna neki, hogy "miért vagy olyan kövér, túl sokat eszel?", biztos besértődött volna.

2017. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy nekem eszembe nem jut egy kövér embert gyalázni a súlya miatt, amíg ő se tesz megjegyzést az enyémre.
2017. ápr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
78%

Mást nem tudsz tenni. Ha foglalkozol ezzel, akkor csak jobban idegesít. Bunkó emberek mindig is voltak és lesznek.

Egyébként pedig nekem a vékony lányok tetszenek és a telt sosem jött be. A cikkben lévő egyik alak sem jön be (arról nem is beszélve az ilyennincs.com-ot nem éppen tartom hiteles forrásnak)

2017. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
0%
Tehát,aki normál alkatú az már kövérnek számit?
2017. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Kendall Jenner nem elég vékony neked?Hú micsoda egyetértés,itt mindenkinek a vékonyak jönnek be.Azt nem tudtátok,hogy vékonyakkal nem mehettek kajálni?
2017. ápr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%
Most már értem miért van ennyi anorexiás.Még egy normál alkatú nő,is vergődik,hogy nem eszik meg egy tál ebédelt,nehogy elhízzon.Szánalmas.
2017. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
85%

Ti vagytok a szánalmasak. Lehet, hogy nem is anorexiás az illető, hanem genetikailag örökölte.

Mi a bajotok azzal, ha valaki vékony? Nemn lehet már normális vagy mi?

Nem mondta senki sem hogy a normál alkat már dagatnak számít.

2017. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Drága 56%-os! Egyem azt a primitív, prosztó, kepmutató lelkedet. Köszönom, hogy premier plánban bemutattad azt amiről beszéltem. :)


Tipikus előítéletes, buta libuska vagy, aki azt hiszi, hogy midenki olyan mint Ő, pedig ki kell, hogy ábrándítsalak: nem midenki éhezteti magát aki "sovány" (bármennyire is szeretnéd ezt hinni) van aki genetikailag képtelen a hízásra mint pl.:Én

Sok ilyen alkatú lány van aki eszik mident mégse hízik, mert például gyors az anyagcseréje vagy más okból.


A vàlaszaidból csak úgy dől a sértettség, ami irónikus mivel te pont ugyan olyan előitéletes, szemét módon sértegeted a vékonyabb lányokat, mint amit Te annyira sérelmezel.


*


Szerintem senkit sem kellene a súlya, vagy bármilyen más külső adottsága miatt degradálni (pláne úgy,hogy SEMMIT sem tudunk róla) és úgy kéne viselkedni más emberekkel ahogy szeretnénk, hogy velünk viselkedjenek, és nincs jogunk mást elvárni, mint amit adunk (56%-os!!!).

2017. ápr. 7. 23:50
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igaz bár nekem meg nem szóltak be szerencséjükre a 175cmhsz 66kg-ra:Dmertek volna szétoltottam volna őket.amugy igazából csak az onbizalomhianyukat próbálják ezzel kompenzálni mivel ok nem találják magukat szépnek pedig ez nem minden esetbe igaz csak hat ugye a mai romlott társadalom erre tanít bennünket h ha valaki nem felel meg a mostani elvárásoknak az csúnya pedig ez egy óriási hülyeség.szoval lehet ócsárolni a másikat de ez nem fog sehova vezetni csak ahhoz h mindenki egymás külsejének fikazasaval lesz elfoglalva aztan már nem lehet egy normális kapcsolatot sem kialakítani mert mindenki ruhelli a másikat.
2017. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok az 56szazalekos prosztó,primitiv valaszolo.Bizony sok sertettseg van bennem, mivel sokszor beszoltak a normal alkatomra ami sokak szerint sovany,meg hova fogysz mar stb.Amugy hany eves vagy?Mivel ugy tudom kesobb lassul az anyagcsere s most ehetsz barmennyit de kesobb annal inkabb vigyaznod kell .En ia kerdezhetnem hogy miert szolnak be egy olyannak akinek normalis a súlya?Jo lenne ha mindenki beken hagyna egymast,kulfoldon sokkal normalisabbak az emberek,mikor visszajottem mar kaptam a beszolasokat.Kedves magyarok:)
2017. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!