Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én "soványként" nem használ...

Ha én "soványként" nem használhatom a "kövér" kifejezést, rám miért mondhatnak ennél durvábbat? Mi ez a kettős mérce?

Figyelt kérdés

Gondolom hozzám hasonlóan sok vékony alkatú lány észrevette, hogy manapság már nem csak hogy elfogadott, de egyenesen divat leszólni a vékonyabb lányokat, és megjegyzéseket tenni a testükre, csúfonli őket, beszólni nekik.


Rendszeresen hallok, olvasok olyan megjegzéseket hogy pl.:

"Elöl deszka, hátul léc" "csonkollekció" "anorexiás" "csak a kutya játszik csonttal" "olyan a teste,mit egy 12 évesnek" stb... és persze a férfiak a csak a husisabb lányokat szeretik mert ugye ki akarna egy vasalódeszkával lefeküdni.


Redszersen találkozom ehhez hasonló cikkel:


[link]


és ugyanilyen kiselőadással amiben azt bizonygatni, hogy a telt nők az ideál a "többi" egészségtelen önsanyargató divatmajom zombi.


Ebben a cikkben is :


[link]


Úgy becsmérlik a Kendallt a teste miatt (legyen is bármi a vélemény róla) ami szerintem undorító.


És akkor még nem is beszéltem a gyakran haszált "igazi nő" fogalomról meg a "nem is igazi nő" megjegyzésekről.


De ha a túlsúlyos nőkre tennék bármi hasonló megjegyzést, vagy bizonygatnám, hogy a vékony az ideál, én lennék a világ legszarabb embere, aki rohadjon meg stb...



2017. ápr. 7. 13:39
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Marmint ugy ertem sokak szerint sovany sokak szerint dagi:)
2017. ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim válasza:
54%
Nem olvastam el a válaszokat, túl hosszúak, de az első linken lévő nők nem kövérek, sőt. Vékony vagyok, mindenki mondja rám is, hogy anorexiás, de nem érdekel. Büszke vagyok az alakomra, és csak féltékenyek. Engem sokkal inkább sértett az, amikor azt mondták kövér vagyok, hol ott 178cm/68kg- mal nem voltam olyan kövér.
2017. ápr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:

Nincs kettősmérce. Ne legyen.

Tisztázzuk senkinek nincs joga rád és az alkatodra semmit mondani. Én az a plus size/kövér/duci nevezzük, ahogy akarjuk lány vagyok. De sosem értettem, hogy miért lenne nekem jobb, ha leszólnám a vékony lányokat. Én se akarom, hogy rám mondjon bárki bármit és ugyanezt várom el. Nem lenne szabad marakodni ezen.


Mert attól, hogy valaki vékony még ugyanúgy problémás lehet a testképe, ezen még véletlenül sem szabad felvenni, meghallani, meglátni. Ha pedig a konkrétan mondja valaki neked, akkor vágj vissza azzal, hogy téged nem érdekel, más hogy néz ki, te sem szólsz be őrá.


(Amúgy attól, hogy látszólag nagy az elfogadás a túlsúlyosokkal, ez csak az egyik fele, kb pont annyian elfogadóak és támogatóak, mint amennyien támadnak, meg van a szürke mezsgye, aki nem törődik a problémával.)

2017. jún. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!