Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit cselekedne, ha kötelező...

Ki mit cselekedne, ha kötelező lenne gyereket szülni, mert megszüntetnének minden fogamzás gátlást és az abortusz lehetőséget?

Figyelt kérdés

A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés és tettem fel idegeneknek és ismerősöknek egyaránt 16 és 25 év között. Nagyon érdekes válaszokat kaptam.

Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne. Amitől viszont elképedtem, hogy kb 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is ha belekényszerítenék ilyen helyzetbe. Hím neműektől kaptam olyan választ, hogy kamu névvel csajozna és akár csináltatna hamis személyit is, nehogy a nyakába varrjanak egy gyereket. Olyan válasz is érkezett, hogy apácának állna valaki és olyan is, hogy megbarátkozna a gondolattal, mi szerint a saját neméhez vonzódik. 50-ből csupán 3 olyan érkezett aki azt mondta, szívesen alapítana családot.

Gondolom az itt válaszolók nem csak fiatalok, ezért tettem fel itt is a kérdést, hogy más generációból ezt hogyan gondolják.



2017. máj. 27. 06:02
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
90%

En mar semmit :-)

Megvan a idealis gyerekszam es el vagyok kotve

Igy elveznem a eletet a szexet tovabb

2017. máj. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
85%
A fogamzásgátlást nem lehet egyetemlegesen megszüntetni, mert azért a guminak már nagyon régóta voltak elődjei és az ember találékony szerzet. No de hogy a kérdésre is válaszoljak, milyen hülyeség már ez az öngyilkososdi. Annyi esze senkinek nincs, hogy akkor nem kefél? Inkább tolják mint a nyulak, aztán megölik magukat? Nagy észre vall. Vannak más lehetőségek is, sufnituning védekezés, orális sz.ex,pett.ing, önkielégítés stb... inkább az élesben történő hagyományos sze.xet raknám parkolópályára (ha nem akarék épp gyereket persze), semmint hogy végezzek magammal, annyira azért nem lehet létszükséglet du.gni. Van millió lehetőség az örömszerzésre, ha valami utópisztikus elképzelés szerint ez bekövetkezne amit írtál, akkor bízom benne, hogy feltalálnám magam, mert egy valamiben biztos vagyok, az pedig az, hogy engem akaratom ellenére soha senki és semmi nem kényszeríthetene gyerekszülésre. Ha a válaszom szempontjából relenváns, akkor megemlítem, hogy nő vagyok, a harmincas éveimben, házasságban élek, 2 gyerekem van. Ergo nem a családalapítással van problémám. Viszont kényszerből semmit nem tennék, az is hótziher, ez klasszikusan az a terület, amiről egy értelmes, szuverén ember önmaga akar és fog dönteni, mindig, minden helyzetben, akkor is, ha az épp aktuális "rendszer" a feje tetejére állna és feljogosítva érezné magát arra, hogy elvegye a független döntéshozás lehetőségét az egyéntől.
2017. máj. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
70%

A természetes fogamzásgátló módszereket nem lehet betiltani. Igaz hogy ezek nem túl megbízhatóak, de kombinálva elég jók. Naptármódszer megszakítással pl.


Plusz ha valami nem legális, virágzik illegálisan. Lehetne kapni óvszert, foggátlót, 72 órás tabit, lennének "rendelők" abortuszhoz, jó pénzért az orvosok adnának igazolást hogy a terhesség veszélyezteti a kismamát stb.


A megoldást keresném, nem a menekülést. Öngyilkosság, apácaság eszembe sem jutna.

2017. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
39%

Rég elmúltam 25, így ilyen éretlen válasz, mint az öngyilkosság és tsai eszembe se jutna.


Természetes módszerek kombinálva, óvszer és egyéb eszközök külföldről, önmegtartóztatás ha kell. Biztos virágozna az abortuszturizmus is, de még jobban a fogamzásgátló fekete importja. Ilyen globalizáció mellett abszurd.


Van már gyerekem és nem akarunk többet, más nem kényszeríthet rá (főleg hogy veszélyes is lenne rám nézve).

2017. máj. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
50%
Aki ilyen miatt inkabb ongyilkos lenne, az jobb is, hogy nem szaporodik, ezeket a geneket nem is szabad tovabb orokiteni! Ennyi hulyet, az eszem megall.
2017. máj. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
80%

Fogamzásgátló eszközök betiltása katasztrofális következményekkel járna, és még a legvadabb mélykeresztény barmok sem tudnának ilyet átverni. Soha. Még a lengyeleknél sem sikerült a abortusz teljes tiltása sem. Anno követtem néhány magyar jobboldali blogot ahol ez téma volt, sok jobboldali, szoc. abortuszt elítélő ember is felháborodott azon, hogy egy súlyos beteg gyereket nem lehetne abortálni.


Szóval szerintem ez a kérdés egyáltalán nem reális, így nem igazán lehet rá válaszolni. Már az is durva lenne, ha a szoc. abortuszt kivennék a lehetőségek közül.


(Amúgy ha mégis válaszolni kell, akkor a kívánt gyerekszám után külföld, és sterilizáció.)

2017. máj. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, az egy dolog, hogy megszuntetnek a fogamzásgátló szereket/eszkozoket. Az meg egy másik, hogy ha egy nő nem akar gyereket, annak nem is lesz. Visszaterne az ezer éves "angyalcsinalas ", emelkedne a csecsemogyilkossag és az itt-ott talált csecsemők száma.
2017. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
19%
Hiába teszel fel kérdéseket, ha hiányosak az ismereteid. Ugyanúgy, mint a megkérdezetteknek. Kivéve persze, ha idegen állam kéme,a baloldal ügynöke, troll, vagy más zavarkeltő vagy. Akkor ez a kérdés célracionális.
2017. máj. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem azokat, akik emiatt öngyilkosok lennének. Még csak a szexről sem kellene lemondani, hiszen léteznek olyan szexuális aktusok, amiből nem lehet gyerek, pl. orális szex. Ugyanúgy élhetné mindenki tovább a maga kis életét, csak kicsit óvatosabb lenne, hogy mit csinál a párjával az ágyban és mit nem.

Amúgy meg megszüntetni ezeket a lehetőségeket nem lehet, sem a fogamzásgátlást, sem az abortuszt, legfeljebb illegálissá tehetnék, na de attól még ugyanúgy léteznének ilyen dolgok. Legfeljebb nem a szupermarketben vennéd a kotont ezentúl, hanem egy havertól, aki tudja, honnan lehet beszerezni. Nagy ügy. :D

2017. máj. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha betiltanák a fogamzásgátlást, megint az illegális abortuszoknál kötnének ki. Több elvérzett nő, megölt csecsemők. Ez lenne az eredmény.


Amúgy hogy mit tennék: Mindent megpróbálnék hogy azoknak a vezetőknek menni kelljen akik a legelemibb jogomtól - mely szerint dönthetek a saját testemről,- távozni kelljen a hatalomból igy vagy úgy. Azoknak akik ilyen durván visszaélnek a helyzetükkel, semmi keresnivalójuk egy ország élén. És biztosan megtalálnám a módját hogy ha nem akarok gyereket az ne szülessen meg, akárhogy akarnának belepofázni a fejesek.

2017. máj. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!