Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit cselekedne, ha kötelező...

Ki mit cselekedne, ha kötelező lenne gyereket szülni, mert megszüntetnének minden fogamzás gátlást és az abortusz lehetőséget?

Figyelt kérdés

A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés és tettem fel idegeneknek és ismerősöknek egyaránt 16 és 25 év között. Nagyon érdekes válaszokat kaptam.

Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne. Amitől viszont elképedtem, hogy kb 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is ha belekényszerítenék ilyen helyzetbe. Hím neműektől kaptam olyan választ, hogy kamu névvel csajozna és akár csináltatna hamis személyit is, nehogy a nyakába varrjanak egy gyereket. Olyan válasz is érkezett, hogy apácának állna valaki és olyan is, hogy megbarátkozna a gondolattal, mi szerint a saját neméhez vonzódik. 50-ből csupán 3 olyan érkezett aki azt mondta, szívesen alapítana családot.

Gondolom az itt válaszolók nem csak fiatalok, ezért tettem fel itt is a kérdést, hogy más generációból ezt hogyan gondolják.



2017. máj. 27. 06:02
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
*megfosztanának
2017. máj. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, mit tennék, de remélem, nem tiltják be, nehogy a full kretén ismerőseid szaporodjanak.
2017. máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
11%
10: A magzat fogantatásától kezdve önálló emberi személy és élet. Aki csak távolról ugatja a jogtörténetet, az is tudja, hogy az utóbbi időkig ez volt az elfogadott álláspont. (A GyK közönségéről persze semmi ilyesmit nem feltételezek). Ezt csak a vulgármarxista, liberális, feminista, "emberi jogizmusban" fetrengő szellemi csőcselék gondolja másképp. De meg is kapjuk nekik köszönhetően a "jutalmat" hamarosan (ha az eddigiek nem voltak elegendőek).
2017. máj. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
0%
Inkább tanulnátok, te is, kérdező, meg az agyhalott ismerőseid is.:D
2017. máj. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim válasza:
100%

Szerintem a kérdező ismerősei azért döntenének az öngyilkosság mellett, mert a fogamzásgátlás megtiltásával elvennék azt az alapvető jogot az emberektől, hogy a saját testük felett rendelkezzenek.

Az abortusz-kérdés szerintem egy nagyon kényes téma. Ugyanakkor most könnyen beszél az, aki sosem volt olyan helyzetben, hogy vagy elveteti a gyerekét, vagy tönkre tesz 3 életet (sajátját, az apáét és elsősorban a gyerekét). Ezt elsősorban mindenkinek magának kell eldöntenie, de meg kell adni az embereknek a választás lehetőségét.

Én tudom, hogy egyáltalán nem akarok gyereket és azt is, hogy a természetes fogamzásgátló módszerek mellett is elég magas az esély a terhességre. Ugyanakkor a szexről sem lennék hajlandó lemondani egy rakat idióta politikus miatt. Mit tennék? Szerintem annak ellenére itthagynám az országot, hogy imádom a hazámat (nem nagymagyar-módra). Nem akarnék olyan helyen élni, ahol elveszik tőlem a saját testem feletti uralmat.

2017. máj. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
8%
szomoru hogy manapsag milyen sokan nem akarnak gyereket sot irtoznak a gondolattol hogy legyen nekik :/// pedig egy gyerek erkezese mindig hatalmas orom en mar varom hogy nekem is legyen! :) 18/L
2017. máj. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
13%

"Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne.... 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is"


Röviden? Hazudsz, gazember!

2017. máj. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
11%

Ezt hívják frusztrációnak: eddog volt lehetőség a családtervezésre, de hirtelen nincs, pedig igény változatlanul lenne rá.

Érdekes, 200 éve se lett öngyilkos senki azért, hogy ha gyereket csinál, akkor abból gyerek lesz. Vagy nem szexelt, vagy vállalta a következményeket. Nem is volt divatban ilyen, hogy swinger klubb. ;)

Az ismerőseid is inkább abba halnának bele, hogy nem lehet fűvel-fával kefélni következmények nélkül. A legtöbb lány visszaszokna arra, hogy csak házasságban lesz szex. De minimum hosszú udvarlás után, megválogatva, kivel kockáztat.

A legtöbb srác pedig már ettől a gondolattól eret vágna magán. ;)

2017. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

Irorszag tilos az abortusz nezzd meg milyen ott elni.

Ha mindent betiltananak amit ketlek akkor segitenek a bajba jutott nokeon anortusztablettaval es fog gatloval ovszerrel kulfoldrol csempeszve.

Sajat magam azonnal csomagolnek ( soha nem volt abortuszom hazassagban gyerekekkel elek es a ferjem sterilizaltatta magat).

De alapveto emberi jog a vedekezes


Ill meghivam az abortuszhajot a dunara.

Ha csak ovszer lenne a nemi betegsegek visszszorulnanak.

2017. máj. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
34%
#16-tal értek egyet, én is örülnék akármennyi gyerekem lenne, de megértem, hogy nem mindenki akar gyerekeket. 19/L
2017. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!