Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit cselekedne, ha kötelező...

Ki mit cselekedne, ha kötelező lenne gyereket szülni, mert megszüntetnének minden fogamzás gátlást és az abortusz lehetőséget?

Figyelt kérdés

A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés és tettem fel idegeneknek és ismerősöknek egyaránt 16 és 25 év között. Nagyon érdekes válaszokat kaptam.

Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne. Amitől viszont elképedtem, hogy kb 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is ha belekényszerítenék ilyen helyzetbe. Hím neműektől kaptam olyan választ, hogy kamu névvel csajozna és akár csináltatna hamis személyit is, nehogy a nyakába varrjanak egy gyereket. Olyan válasz is érkezett, hogy apácának állna valaki és olyan is, hogy megbarátkozna a gondolattal, mi szerint a saját neméhez vonzódik. 50-ből csupán 3 olyan érkezett aki azt mondta, szívesen alapítana családot.

Gondolom az itt válaszolók nem csak fiatalok, ezért tettem fel itt is a kérdést, hogy más generációból ezt hogyan gondolják.



2017. máj. 27. 06:02
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Jól van, szitttyke, leülhetsz, egyes, menj "a tinikkel dumálni." Szerintem is vihogtak volna, ha kérdező valóban megkérdezte volna - nem pedig a felvetettél volna, hogy öngyik lesznek vagy öngyilkos merénylők.


Ha nem érdekel - ne szólj bele a nagyok párbeszédébe. Itt most ugyanis a szociálpolitika volt szó, mely során abszurd kérdést tett fel a kérdező és valótlan tényeket állított.


Szerintem elég lett volna, ha a kérdező megjegyzi, utálja a kormányt és a családtámogatási rendszerét, és hozzábiggyeszti, más is így van vele????. Ehhez joga van. Becsapni embereket nincs joga, bár ez a gyakori sok embert megkísért erre, egyre többet kamuznak itt.

2017. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
*ugyanis a szociálpolitikáról volt szó
2017. máj. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

Az elmúlt napokban volt egy találkozó Budapesten, ahová több országból érkeztek képviselők. Családok világkongresszusa.

Itt lett megemlítve többek között ez a lehetőség is. Jó sokan ráhelyeseltek a mi kis országunkból is.

" Becsapni embereket nincs joga" Akkor tájékoztasd őket, hogy ne csapják be az embereket. Az, hogy én egy linken osztottam a kérdést, az egy dolog. Nem én voltam az értelmi szerzője. Engem viszont érdekelt, hogy mit szólna hozzá az akikre vonatkozna, ha megvalósítják.

Tequila! Gondolom önnek nincs családja és más lehetősége sem a szórakozásra és így gyereknap alkalmából rettentően unatkozik. Biztosan szép és főleg mozgalmas élete lehet itt a gyakorin xd

2017. máj. 28. 21:34
 44/54 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondolsz, kérdező? Ez egész pontosan tegnap és ma zajlott. Te meg tegnap hajnali 6.02-kor írtad ki a kérdést...Ilyen korán indul a nap a pártirodában?:D Oszd már meg velünk is azt a bizonyos linket, amit körbeküldözgettél az állítólagos lányod facebookjáról, ne szégyellősködj. Most már kíváncsi vagyok rá, mivel is kampányoltál. Egyúttal oszd meg velünk azt a videófelvételt is, ami igazolja, hogy ez a felvetés elhangzott a kongresszuson, és a magyar résztvevők, különösen a kormányzati tagok sűrűn bólogattak rá. Addig fölösleges ide firkálnod, mert minden kommenteddel csak tovább ásod a gödröt magad alatt.

2017. máj. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Javaslom nézze meg a naptárat, hogy ma milyen nap van és a rendezvény mikor VOLT. Eszem ágában sincs közszemlére tenni a lányom profilját, főleg nem egy ilyen tudatlan névtelen senki felhívására, aki még azt sem tudja milyen nap van ma. Legalább arra venné a fáradtságot, hogy megnézi a saját linkjét, mielőtt lejáratja vele magát.

Segítek: ma vasárnap van és gyereknap is egyben.

2017. máj. 28. 22:34
 46/54 anonim ***** válasza:
Wow, tényleg elnéztem. Nem mintha sokat változtatna a lényegen, kedves kérdező.:D Említettem már, hogy az ostoba személyeskedés nem érv? Nem vagyok kíváncsi a lányod profiljára, csak a linkre, amit közzétettél. Meg a videóra, ami alátámasztja a sunyi kis sugalmazásodat, hogy náluk esetleg bevezetésre kerülhet a kötelező gyerekvállalás. Függetlenül attól, hogy gyereknapon (ami nem érint, lévén, hogy az enyémek már kinőttek ebből), vagy egy-két nappal korábban készült-e.:D
2017. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:

" Említettem már, hogy az ostoba személyeskedés nem érv?"

Akkor miért is személyeskedik, követeli a lányom profilját.("állítólagos lányod facebookjáról,")

Engem is érdekelne, milyen videó készült maga szerint napokkal ez előtt. Mivel ezt az információt valahonnan beszerezte, nem?

Egyébként pedig, ha nagyon kíváncsi, nézzen utána az internet csodás világában. Már május elején közzé lettek téve a felmerülő kérdések és egyes résztvevők erről való nyilatkozatai is. Sőt konkrét előre közölt beszédeket is olvashat, amik jóval megelőzték a rendezvényt.


További szép estét! Az ön kötözködéseire nem vagyok hajlandó reagálni a továbbiakban.

2017. máj. 28. 23:00
 48/54 anonim ***** válasza:
48%

"További szép estét! Az ön kötözködéseire nem vagyok hajlandó reagálni a továbbiakban."


LOL. Megsértődtünk? Megértem, nehéz helyzet lehet, ha pufogtatunk valamit a levegőbe, aztá egyszer csak bizonyítani is kéne.:D

2017. máj. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 principella válasza:
46%

Neked mindent a szádba szoktak adni?

Elég szomorú, hogy van három kölke - ha te vagy az állítolagos 3 gyerekes - és családokra vonatkozó dolgokról halvány fingja sincsen. Remélem nem te vagy a 3 gyerekes, mert ekkora tudással ne szaporodjál :P

Nem találod a guglin a betűket vagy az entert? A gyerekeidet meg tudtad csinálni? A farkad könnyebb volt megtalálni? Nagy kamu, hogy van annyi gyereked!Szerintem egy sincs és itt próbálsz csajozni. Figyuszka csak: erre nem buknak a nők. Aki lenézi őket, buta is, meg még agyaskodik is az nem kell normális csajnak :P

Én most kaptam ezt a posztot a véletlen kérdés gombal. Hát bakker én meg tudom érteni a kérdezőt. Hogyne kérdezne ilyet. Azért is olvastam el mert engem is érdekelt. Még jó hogy kiváncsi, kikkel van napközbe egy fedél alatt a kicsi lánya. Jó, hogy tudni akarja, hogy gondolkodnak akik befolyásolhatják. Te 48-as egy igazi megkeseredett őstulok vagy! Becikized a helyzetedet és még rinyálsz is :D Tökre értem, miért nem vállalsz a dumádhoz nevet :D


Kérdező! Én vállalnék gyereket, de nem most, hanem pár év múlva. De ismerkedni szeretek, szóval biztos nem mondanék valódi nevet egy éjszakásnak :D

2017. máj. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
48%
Nahát, kérdező, csináltál egy nicket, amiről válaszolgathatsz magadnak hajnali negyed háromkor?:DDDD
2017. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!