Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit cselekedne, ha kötelező...

Ki mit cselekedne, ha kötelező lenne gyereket szülni, mert megszüntetnének minden fogamzás gátlást és az abortusz lehetőséget?

Figyelt kérdés

A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés és tettem fel idegeneknek és ismerősöknek egyaránt 16 és 25 év között. Nagyon érdekes válaszokat kaptam.

Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne. Amitől viszont elképedtem, hogy kb 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is ha belekényszerítenék ilyen helyzetbe. Hím neműektől kaptam olyan választ, hogy kamu névvel csajozna és akár csináltatna hamis személyit is, nehogy a nyakába varrjanak egy gyereket. Olyan válasz is érkezett, hogy apácának állna valaki és olyan is, hogy megbarátkozna a gondolattal, mi szerint a saját neméhez vonzódik. 50-ből csupán 3 olyan érkezett aki azt mondta, szívesen alapítana családot.

Gondolom az itt válaszolók nem csak fiatalok, ezért tettem fel itt is a kérdést, hogy más generációból ezt hogyan gondolják.



2017. máj. 27. 06:02
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
88%
"én is örülnék akármennyi gyerekem lenne" ez szép és jó, ha tudod etetni, ruházni, iskoláztatni. Meg persze bírod erővel. Van egy olyan halovány érzésem, hogy nem igazán tudod felmérni mennyi energiába kerül egyetlen gyerek NORMÁLIS felnevelése meg ellátása is.
2017. máj. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
37%
ugyan azt mint most.. nem szexelek.
2017. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 szittty válasza:
Én mivel eléggé introvertált vagyok és világ életemben egyedül éltem, csak egy éjszakás kalandból tehetnék szert rá, de tudatosan védekezek. Ha erre nem lenne semmilyen módom, vagy örökbe adást választanám, vagy ha elborulna az agyam, nem lenne elképzelhetetlen az sem, hogy megkeresem azt-azokat akik miatt nem védekezhetek megfelelően és kivégezném, majd öngyilkos lennék, mert felesleges lenne a sitten rohadnom. Nem vagyok gyerek ellenes, nem azért tenném.Mi több, sok gyerekes családnak segítettem már. De ha más megteheti, hogy a semmire vállal gyerekeket és elvárja, hogy segítsenek neki és elfogadják a döntését, akkor én is elvárom, hogy elfogadják az én döntésem. Egyszerűen ha nem rendelkezhetek a testemmel, akkor más se rendelkezzen vele, mert az kiszolgáltatottság érzetet nyújt és abból nem kérek.
2017. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az előzővel. Amúgy meg nem szülnék egy olyan helyzetben, ahol én magam nem rendelkezhetek a testemmel. és a gyerekem sem fog. Mert azt aki nem dönthet önmagáról rabszolgának hívják- a gyerek meg inkább halott legyen mint állami tulajdonú rabszolga.
2017. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

12-es és 14-es!

Mint írtam, idegeneknek és ismerősöknek...

A gimnazista lányom iskolatársai és azok barátai vagy valamilyen módon ismerősei, rokonai adták a válaszokat.

Az én általam ismert személyek a válasz adók közül, csupán néhány iskolatársa és nem minden válasz adó! Nem kértem személyi azonosító okmányokat senkitől és be sem mutatkoztunk egymásnak. Teljesen anonim módon kérdeztem meg és a válasz mellé a neme és életkora volt fontos számomra. Az pedig, hogy miért tettem fel a kérdést, azért történt, hogy tisztábban lássak ebben az ügyben a lányom korosztályában.

2017. máj. 27. 13:30
 26/54 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, tökmindegy, ki vagy, és kiknek tetted fel a kérdést a 16-25 év közötti korosztályban, ritka görény dolog összemosni a családTÁMOGATÁSt a kötelező gyerekszüléssel. Volt már olyan is, 1950-56 között, úgy hívták, Ratkó-korszak, ha esetleg nem hallotál volna róla - akkor tilos volt az abortusz, létezett gyermektelenségi adó, éppen csak börtönbe nem zártak, ha nem szültél vagy csináltál gyereket. Mellesleg nem történtek öngyilkos merényletek, és nem emelkedett a homoszexuálisok száma sem, ugyanúgy dugtak a fiatalok tovább, így aztán apád-anyád is megszületett.:D
2017. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
23%

"Az pedig, hogy miért tettem fel a kérdést, azért történt, hogy tisztábban lássak ebben az ügyben a lányom korosztályában."


hazudsz természetesen, erőltetett és röhejes "saját statisztikát" készítettél - épelméjű ember SOHA NEM mond ilyet, hogy "képes lenne öngyilkos merényletre "

(még a szerencsétlen öngyimerénylők sem mondanak ilyet egy statisztikázó banyának)


- az abszurd, bomlasztó, erjesztő, izgató, provokatív kérdést azért tetted fel, mert fizetnek érte - valamely olyan gennycsoport, aki szeretné a családokat, a hazát, a tradicionális elveket "végképp eltörölni" - és utána a zavaros mocsárban vígan halászni.


Szívesen, a többi naív válaszadó érdekében, hogy tisztábban lássanak.

2017. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

Teqila! Látszik, önnek átmosták az agyát és nem meri vállalni a véleményét még álnéven sem. Az is látszik, hogy nincs kamasz korú gyereke, akinek a generációját próbálná megérteni.

Véleményem szerint ön egyetlen dolog miatt szólt hozzá, ami nem más, mint feltűnési viszketegség.

Kíváncsi lennék: önnek milyen csoport fizet azért, hogy itt "abszurd, bomlasztó, erjesztő, izgató, provokatív" hozzászólásokat generáljon?

2017. máj. 28. 09:43
 29/54 A kérdező kommentje:
26-os: Az én szüleim nem az ön elképzelése miatt születtek meg, többek közt azért sem, mert kamaszként élték át a második világháborút. Jómagam sem az említett 50-56 években születtem. Így ez az opció az én családomban nem fedi a valóságot.
2017. máj. 28. 09:58
 30/54 anonim ***** válasza:
25%

"26-os: Az én szüleim nem az ön elképzelése miatt születtek meg, többek közt azért sem, mert kamaszként élték át a második világháborút. Jómagam sem az említett 50-56 években születtem. Így ez az opció az én családomban nem fedi a valóságot."


Milyen "elképzelésem"?:D Annak azért örülök, hogy a többit - miszerint ritka görény dolog összemosni a családtámogatást a kötelező szüléssel - nem cáfoltad. Tequila által leírtakban van igazság, mellesleg te sem névvel, címmel, fényképpel arcoskodsz itt. :D

Mellesleg nekem 3 gyerekem van, a legkisebb most kamasz. Szerencsére egyik sem olyan idióta, hogy öngyilkos merényletről és hasonlókról fantáziáljon, pláe egy - állítólag - elméleti kérdés kapcsán...Azt pedig áruld már el, hogyan lett pont 50 a válaszadók száma? Nagy baráti társasága van mindhárom gyereknek, de így is nehéz lenne 50-et összeszedni, egyetlen gyerek ismerőseiből pedig elég komoly energiabefektetés. Miért is volt ez neked olyan fontos - ha igaz egyáltalán, amit leírsz -, hogy utánajárj? Pláne ezzel a bevezetéssel: "A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés" ?

2017. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!