Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki mit cselekedne, ha kötelező...

Ki mit cselekedne, ha kötelező lenne gyereket szülni, mert megszüntetnének minden fogamzás gátlást és az abortusz lehetőséget?

Figyelt kérdés

A kormány új családtámogatási rendszere kapcsán jutott eszembe ez a kérdés és tettem fel idegeneknek és ismerősöknek egyaránt 16 és 25 év között. Nagyon érdekes válaszokat kaptam.

Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne. Amitől viszont elképedtem, hogy kb 50 esetből 6-an írták, hogy képes lenne öngyilkos merényletre is ha belekényszerítenék ilyen helyzetbe. Hím neműektől kaptam olyan választ, hogy kamu névvel csajozna és akár csináltatna hamis személyit is, nehogy a nyakába varrjanak egy gyereket. Olyan válasz is érkezett, hogy apácának állna valaki és olyan is, hogy megbarátkozna a gondolattal, mi szerint a saját neméhez vonzódik. 50-ből csupán 3 olyan érkezett aki azt mondta, szívesen alapítana családot.

Gondolom az itt válaszolók nem csak fiatalok, ezért tettem fel itt is a kérdést, hogy más generációból ezt hogyan gondolják.



2017. máj. 27. 06:02
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
28%

T.Kérdező! Ön feltételezéseivel nem talált.

De az az érzésem, sőt meggyőződésem, hogy mesterségesen generált "statisztikája". Ami hergelő és idegesítő.


Mint azt említettem épelméjű ember nem mond ilyet egy eleve abszurd kijelentésre: "képes lenne öngyilkos merényletre".


"Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne."

Ez is hazugság.


A véleményem pedig a fenti #26-tal szolidáris:

aljas görény dolog ezt az abszurd és erőltetett "kérdést" összemosni a kormány új családtámogatási rendszerével.


Ismerje el, ez egy szerencsétlen erőlködés volt! Elnézést kérek, ha nem igaz, hogy ezért valami anyagi haszna is van, valóban lehet valaki önkéntesen is ostoba.


btw. De hogy a kérdésre válaszoljak: aki ilyen erőltetett és abszurd dologgal támadna az emberekre, arra megadnám a kilövési engedélyt.


Minden jót kívánok! Üvözlettel: TS

(egy nicknevet azért Ön is vállalhatna, ha már ez is hisztérikus kitörésre adott alkalmat)

2017. máj. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:

30-as:"ritka görény dolog összemosni a családtámogatást a kötelező szüléssel" Én nem tudom, hogy az ön gyerekei honnan informálódnak és miként, de azt igen, hogy ahová az én lányom jár iskolába ott úgy látszik sokan néznek híradót a gyerekek közül és csak sajnálatos, ha a nagy többségüknek így marad meg az információ. A lányomnak is úgy merült fel a jövőkép a tv által, hogy azt kérdezte:- gyereket kell szülni ahhoz, hogy ne legyen hitele az embernek? (Részemről elmagyaráztam neki, de sok szülő nem teszi meg)

"hogyan lett pont 50 a válaszadók száma" Kérem olvassa el ismét az adott mondatot. (segítek: kb 50) Ami jelenleg pontosan 56-ra emelkedett.

"Nagy baráti társasága van mindhárom gyereknek, de így is nehéz lenne 50-et összeszedni" Az én lányomnak nincs nagy baráti társasága és nem is szükséges. Ismét örülök, hogy ön elsajátította az olvasás és szövegértés képességet. fentebb már leírtam: iskolatársai és azok barátai vagy valamilyen módon ismerősei, rokonai adták a válaszokat.

"Miért is volt ez neked olyan fontos" Önnek nem fontos, hogy mit gondolnak és hogyan-honnan informálódnak,hogy gondolnak dolgokat azok az emberek, akik akarva-akaratlanul körülveszik a gyerekeit? Nekem igen is fontos! Véletlenül sem szeretnék olyan meglepetést, hogy ne adj isten egy szép napon alányom közli, hogy X szektához akar tartozni vagy isten tudja milyen szubkultúrát akar követni.

Ezt más is látta a tényekben: [link]

Ha ön még nem, akkor itt az alkalom.


Teqila: "Ami hergelő és idegesítő" Miért is olvas ön olyat ami hergeli és idegesíti? Gyanítom mazochista és ezt szereti.

" "Nagyon sok volt aki azt írta, öngyilkos lenne."

Ez is hazugság. " Sajnos meg kell nyugtatnom, hogy nem az. Mert rengeteg tájékozatlan fiatal csupán ebben lát kiutat. Nem kell túlságosan belemélyedni az internet csodáiba, hogy rátaláljon fiataloknak generált játéknak nevezett brutális dolgokra, mint az elég népszerűvé vált kék bálna ( [link]

Egyébként pedig köszönöm a végre megadott válaszát. Emelte a statisztikám :)

2017. máj. 28. 12:28
 33/54 anonim ***** válasza:
30%

Drága kérdező, ezen az oldalon eltekintek az önözéstől, bátran tegezhetsz.:-) Érdekes módon az én gyerekeim közül egyben sem merült fel ilyen hülyeség, hogy "szülni kell ahhoz, hogy ne legyen az embernek hitele." Elmagyaráznom sem kellett, ők ugyanis tudnak olvasni, szöveget értelmezni, és az internet korában több oldalról tájékozódni is.:-) Tekintettel arra, hogy rendszeresen beszélgetünk, sokszor a barátaikkal is, eléggé tisztában vannak az élet dolgaival. Például azzal is, hogy pénzt munkával lehet keresni, nem gyerekcsinálással, egzisztenciát teremteni pedig kvalifikált munkával, amihez tanulni kell. Talán érdemes lenne egyszer ezt a lányodnak is elmagyarázni.

Az pedig, hogy 50, ill. bocsáss meg, most már 56 válaszadót felhajtani komoly energiabefektetés, továbbra is fennáll, nem cáfoltad meg az ostoba személyeskedéssel, az ugyanis nem érv.:-) Arra viszont nagyo kíváncsi lennék, hogy ennek a kérdésnek feltevése konkrétan hogyan is segít a fiatal generációnak, akiknek érdekét ennyire szíveden viseled? Vezesd már le, hogy az általad többségében nem is ismert emberek miként is fogják megismerni a valóságot családtámogatási redszerről egy teljesen mást sugalló kérdésből! Roppant kíváncsi vagyok rá!

2017. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:

Ja igen.

"Ezt más is látta a tényekben: [link]

Ha ön még nem, akkor itt az alkalom. "


Elég gáz, ha te ezt csak a Tényekből tudod. Talán többet kéne beszélgetni a lányoddal.:D Hogy miért is alakult ez ki, mennyi köze van hozzá a már-már szélsőségesen individualista korszellemnek és nevelésnek, arról hosszasan lehetne értekezni. Azt viszont továbbra sem értem, mennyiben segít ez az uszító kérdés a valóban fennálló problémán.

2017. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:

Ajaj.. Nagy bajok vannak itt Önnél, kedves X.Y. Asszony!

A rám vonatkozó gyanakvásai nem ülnek, amint lehet a "gyakori kérdések" nevű akadémiai szintű portálon csatolni C.V.-t és Portfóliót, megteszem, addig fogadjuk el egymást alattomos gyanakodás nélkül - kérdések- feleletek alapján.


Hogy jön ide a köztörvényes bűnözők és már sitten ülők által létrehozott "kékbálna" bűntette?

Nagy a turmix az Ön fejében, tisztelt X.Y. Asszony.


A családtámogatás egy szociálpolitikai döntés - lehet vele egyetérteni, lehet nem egyetérteni, lehet utálni a fideszt, lehet más valamely rohadt családellenes gócban tevékenykedni - szabad emberek vagyunk. Jogaink és kötelességeink vannak a társadalomban.

Lehet és kell foglalkozni a kilátástalanságból a rossz felé menekülő fiatalokkal, értelmes, szabadlelkű, kreatív embereket kell nevelni, akik megállják az életben a helyüket.

Akik megvalósítják mit József Attila gyönyörűen írt:

[link]

"Az én vezérem bensőmből vezérel!

Emberek, nem vadak -

elmék vagyunk! Szivünk, mig vágyat érlel,

nem kartoték-adat.

Jöjj el, szabadság! Te szülj nekem rendet,

jó szóval oktasd, játszani is engedd

szép, komoly fiadat!"

----------

De nem lehet mesterségesen generálni a feszültséget és sugallni, hogy ájájáj nincs más már itt ( a szörnyű fidesz szociálpolitikája miatt), mint öngyizni.


Javaslom NE STATISZTIKÁZZON - mert nem megy. Nem emeltem az Ön műstatisztikáját, nem értette meg a beírásomat.

Maradok tisztelettel: TS

2017. máj. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 szittty válasza:

Utolsó két kommentelő, ti vagytok itt a helyi trollok? Miért uszító a kérdés? Nincs benne semmi uszító. Az az uszító, hogy eltaposni próbáltok valakit aki kíváncsiskodik. Én állítom, erre maszturbáltok :D

Te névtelen, pokoli okosnak akarsz tűnni, pedig nem vagy az! Olyan szinten nem, hogy nem érted ami le van írva. Már nevetséges vagy az okosnak látszódás helyett :D Ki a fene mondta neked, hogy egy kérdés segít megoldani egy problémát? A kérdés az kérdés és nem válasz.. ;)

Egy tizenéves tinit rohadtul nem érdekeli a családtámogatás, se gyerekszülés, se hasonló. A többséget érdekli koncert-fesztivál, kocsik, ruhák, filmek, játékok és még sorolhatnám. Esetleg érdekli a tovább tanulás, bár így nyár elején azt is kétlem. Jó hogy így reagálnak, ha kapnak néhány hírfoszlányt a médiából.

Állítom az átlag csak büfögött valamit egy linkelt kérdőívre anélkül, hogy átgondolta volna. Ti meg itt vérre menően földbe döngölnétek bárkit egy kis trollkodás elismerésért.

Látszik, hogy nincs életetek csak ezen a szaros online platformon kívül :D


Am, a kérdésre válaszolva, bérgyilkost fogadnék és kivégeztetném aki megszüntetné a védekezési lehetőséget.

2017. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
47%
szittty - magadból induló csekélyértelmű reakciódat érthetetlennek nyilvánítom. Nem baj, majd legközelebb. Sokat te sem foglalkozhattál szociálpolitikai kérdésekkel.
2017. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
0%

"Am, a kérdésre válaszolva, bérgyilkost fogadnék és kivégeztetném aki megszüntetné a védekezési lehetőséget."


LOL. Ennyi ésszel nem valószínű, közmunkából nem futja profi bérgyilkosra.:-)

2017. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 szittty válasza:

Tequila Sunrise! Engem sosem érdekelt a szociálpolitika.

Ellenben tudom, hogy miről lehet tinikkel dumálni, mi az ami érdekli őket átlagban és az nem épp a fenti kérdés :)


Névtelen utolsóka! Oké, hogy magadból indulsz ki, sokan ezt teszik :D De én nem te vagyok- hála ;)

2017. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
47%

"De én nem te vagyok- hála ;)"


Hidd el, ennek én sokkal jobban örülök, mint te.:D

2017. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!