Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy utálok családba...

Rájöttem, hogy utálok családban élni. Más is van ezzel így? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon utálok gondoskodni másokról. Én mindig magamról gondoskodtam, ezzel együtt rohanokmindenhova, suli/edzés/meló, de szeretem ezt az életvitelt. Viszont az otthon fogalmával összeegyeztethetetlen: rendelten vagyok, utálok takarítani, főzni, mosni, pakolni a párom után, mindent ami van. Állandóan baszogat mindenki, hogy mikor lesz már gyerek, de úgy érzem utálni fogom, mert minden az én nyakamba fog szakadni -már így is. Ha pl autót kell javíttatni vagy fát rendelni fűteni mindig én szorgalmazom, mert a párom olyan mint a Pató Pál úr, de még így is segítőkészebb, mint látom azt sok férfin. Anyukám mindig azt mondja, törődjek bele, ilyen a nők élete. De én egyszerűen nem akarom rabszolgasorban élni az életem. Miért ekkora szívás nőnek lenni? Ha csinálom egy fos az egész élet, ha nem csinálom meg szar vagyok, mert még háziasszonynak sem vagyok jó. Folyton fáradt vagyok, frusztrált, nincs időm tanulni, a melóban alig tudok koncentrálni, az edzésen is romlik a teljesítményem, de cserébe itthon sem tudok elvégezni. Mindenki azt mondja, hagyjak fel valamivel, pl a sporttal(másik kettőt a pénz miatt nem hagyhatom). De akkor marad helyette a házimunka amit gyűlölök, és még csak azt sem tudom csinálni amit imádok. Hogyan tudnám ezt megoldani?
2017. júl. 15. 13:08
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
48%

hiszen ezt mind akkor is csinálnád, ha nem 2 fő háztartás lenne! csak kevesebb mennyiségből főznél, pár db-bal kevesebbet terítenél - ne hallgass a párod kidobására való gusztustalan uszításra. A 3 műszakról tudni kell, hogy nagyon, embertelenül fárasztó a ritmustalanság miatt és 2x annyit öregszik a szervezet, a ritmikus rendszerei (keringés, légzés) ez alatt.


Szerintem ki vagy merülve- jót tenne 3-4 nap, ha egyedül el tudnál valahova utazni - és csak bambulni, semmit tenni - ez pihentető, és tkp minden nap kellene ilyenre szánni 20-30 percet, aki pl busszal jár annak ez az idő adott. Neked minden perced be van táblázva, ez nagyon kimerítő.

2017. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Felesleges, ugyan az a mókuskerék jön újból.

Ha nem ketten lennénk nem kellene más után pakolnom. És ha nem tudnuk elosztani a terheket minek is legyünk ketten? Lassan nem érdekel, mennyit öregszik a 3 műszakban, mert eszébe nem jut kicsit képezni magát, hogy esetleg valaha ki tudjon szállni a 3 műszakozásból. És ő férfi. Ha ő dolgozik és fáradt akkor jahj istenkém, ha én vagyok fáradt akkot az a válasz, hát nem muszáj ezt csinálni. Igen, mert elmehetnék 80ezerért 3 műszakba én is, csak nem látom értelmét. Utálok nőnek lenni, utálom, hogy az egyetlen elfogadható dolog amitől egy nő elfáradhat az a gyerekhez való kelés éjjel. Ne legyenek ambíciók, ne legyen hobbi, ellenben szeresse a párját, meg a gyerekeket meg a háztartás intézését. Ha egy férfi nem mosogat el maga után vagy gyűrött a pólója senki nem szólja meg, ellenben a párja minden lusta sz*nak meg lesz pecsételve, mindegy, higy mennyit tapos amúgy az életben.

2017. júl. 15. 14:03
 13/32 anonim ***** válasza:
67%

a #12 után már biztos is vagyok, hogy nem lenne felesleges néhány napra elvonulni - ki vagy merülve. Lehet, hogy valóban egyedül kellene élned, de így nem tudod látni a saját helyzetedet (mi meg egyáltalán nem látjuk, csak tapogatózunk a sötétben).


" mókuskerék jön újból"

Ez olyan mintha én este fáradt vagyok a sok munka miatt, majd lefordulok a székről - de nem megyek el aludni, mert holnap is annyi a dolgom és úgyis újra elfáradok...

És amíg ilyen állapotban vagy, ne hozz döntést. Ilyenkor szokott az ember rossz döntéseket hozni.

Pihenj, utána (!) gondold át, és szinte magától elébed jönnek a megoldások.

2017. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

baszogat

szar

Jeee csak ennyire voltam kiváncsi..bocs

2017. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
48%
(látod,látod az egyeskének is megoldódnak a kardinális problémái, ha pihen egy kicsinykét)
2017. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
58%
A pasidnak is ki kellene vennie a reszet az otthoni munkakbol tennivalokbol, nem ugy van mar mint regen, ilyen embernek ne is szuljel gyereket mert garantalom hogy meg fogsz szakadni, csereld le a csavot.
2017. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
32%
Nemhiába nem házasodott újra nagynéném, hanem maradt egyedül a válás után. Tök jól eléldegél, dolgozik, utazik, van ideje a hobbijára, társaságba járkál, nem várja otthon egy nyafogó óriáscsecsemő, nincsen leamortizálva a teste-feje, 59 évesen is sugárzik. Nagyon ritkán találják meg a normális nők és férfiak egymást, a jóindulatú, dolgos nőket-férfiakat általában lehúzós, visszatartó energiavámpírok találják meg.
2017. júl. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
57%
"Oszd be az idődet rendesen. Jó magam is nőként 9-10 órákat, dolgozom, edzek, de mégis van időm az otthoni dolgokra is. " Jaja, mindenképpen a kérdező szívjon többet, ne lusta párja.
2017. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Hagy kérdezzem meg attól a hímtagtól, aki a 6-ost lepontozta, hogy miért is? Lehet, hogy igaza van?
2017. júl. 15. 15:14
 20/32 anonim ***** válasza:

Átérzem amit írsz, szívás nőnek lenni. Gyerekkel meg, még nagyobb szívás nőnek lenni. Ezvan..bele kell törődni.


Szerintem egyelőre amíg így érzel véletlenül se vállalj gyereket, mert tegyük fel az apja is maxon kiveszi a részét az egészből, akkoris neked jut a nagyobb szívás. És még mi van akkor ha lóf aszt sem segít..Ez az igazság..

2017. júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!