Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy utálok családba...

Rájöttem, hogy utálok családban élni. Más is van ezzel így? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon utálok gondoskodni másokról. Én mindig magamról gondoskodtam, ezzel együtt rohanokmindenhova, suli/edzés/meló, de szeretem ezt az életvitelt. Viszont az otthon fogalmával összeegyeztethetetlen: rendelten vagyok, utálok takarítani, főzni, mosni, pakolni a párom után, mindent ami van. Állandóan baszogat mindenki, hogy mikor lesz már gyerek, de úgy érzem utálni fogom, mert minden az én nyakamba fog szakadni -már így is. Ha pl autót kell javíttatni vagy fát rendelni fűteni mindig én szorgalmazom, mert a párom olyan mint a Pató Pál úr, de még így is segítőkészebb, mint látom azt sok férfin. Anyukám mindig azt mondja, törődjek bele, ilyen a nők élete. De én egyszerűen nem akarom rabszolgasorban élni az életem. Miért ekkora szívás nőnek lenni? Ha csinálom egy fos az egész élet, ha nem csinálom meg szar vagyok, mert még háziasszonynak sem vagyok jó. Folyton fáradt vagyok, frusztrált, nincs időm tanulni, a melóban alig tudok koncentrálni, az edzésen is romlik a teljesítményem, de cserébe itthon sem tudok elvégezni. Mindenki azt mondja, hagyjak fel valamivel, pl a sporttal(másik kettőt a pénz miatt nem hagyhatom). De akkor marad helyette a házimunka amit gyűlölök, és még csak azt sem tudom csinálni amit imádok. Hogyan tudnám ezt megoldani?
2017. júl. 15. 13:08
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nő él hasonlóan, egy része beletörődik és csinálja, másik része lázadozik, de igazából semmire nem megy vele.Nagyon kis része szereti a főzést, házimunkát, jól szervezi az idejét.

Nehéz leírni, de a társad nem megfelelő hozzád!Ő még a hagyományos értékrend szerint gondolkodik, hogy a házimunka a nők dolga.A világ megváltozott, de ez a nézet nem tart vele lépést.Mintha felnőtt lányomat hallanám, ugyanez mint te.Párja szintén, mint te párod.Lányom "ránevelte"a párját, és házimunka ki van osztva, melyiket ki csinálja.Kellett pár év, hogy ilyen téren rendbe jöjjenek.Most várják 2.gyereket, vejem mindent megcsinál ha kell, szó nélkül, de nem volt mindig így.Ülj le vele, és komolyan beszéld meg vele ezt a dolgot, hogy így nem tudsz élni, osszátok be a házimunkát.

A tanulás egyszer úgyis végetér, keress közelebbi munkát, edzéshelyet ha van, ne kelljen időt pazarolni utazásra.A lovakat ne hagyd,velük lenni csodálatos!(nekünk is van 2)

Család, gyerek nélkül nem érdemes élni,egyszer majd arra is fogsz vágyni.Szerintem időzavarban szenvedsz, ezért utálsz dolgokat, valahogy ezt kellene rendbe tenni. Ha van rá pénzetek, lehet a kaját hordani valahonnan, vagy melóhelyen ha lehet ebédelni. Már ez is sokat javítana. Ki mit mond, ne törődj vele, nem ők élik a te életedet.Ha picit is belemész velük, hogy úgy élsz ahogy ők gondolják, meglátod utána egyre többet akarnak irányítani.De mindehhez megfelelő TÁRS kell!

2017. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
A legutolsó hozzászólónak nagyon szépen köszönöm a választ :)
2017. júl. 16. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!