Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rájöttem, hogy utálok családba...

Rájöttem, hogy utálok családban élni. Más is van ezzel így? Hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy nagyon utálok gondoskodni másokról. Én mindig magamról gondoskodtam, ezzel együtt rohanokmindenhova, suli/edzés/meló, de szeretem ezt az életvitelt. Viszont az otthon fogalmával összeegyeztethetetlen: rendelten vagyok, utálok takarítani, főzni, mosni, pakolni a párom után, mindent ami van. Állandóan baszogat mindenki, hogy mikor lesz már gyerek, de úgy érzem utálni fogom, mert minden az én nyakamba fog szakadni -már így is. Ha pl autót kell javíttatni vagy fát rendelni fűteni mindig én szorgalmazom, mert a párom olyan mint a Pató Pál úr, de még így is segítőkészebb, mint látom azt sok férfin. Anyukám mindig azt mondja, törődjek bele, ilyen a nők élete. De én egyszerűen nem akarom rabszolgasorban élni az életem. Miért ekkora szívás nőnek lenni? Ha csinálom egy fos az egész élet, ha nem csinálom meg szar vagyok, mert még háziasszonynak sem vagyok jó. Folyton fáradt vagyok, frusztrált, nincs időm tanulni, a melóban alig tudok koncentrálni, az edzésen is romlik a teljesítményem, de cserébe itthon sem tudok elvégezni. Mindenki azt mondja, hagyjak fel valamivel, pl a sporttal(másik kettőt a pénz miatt nem hagyhatom). De akkor marad helyette a házimunka amit gyűlölök, és még csak azt sem tudom csinálni amit imádok. Hogyan tudnám ezt megoldani?
2017. júl. 15. 13:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
36%
Sosem akartam saját családot. Elriaszt az a tudat, hogy rabszolgája legyek másoknak. Ha lesz is párom, nem árt, ha neki is van lakása, így összejárunk, hol nála, hol nálam és kész. De összecuccolni nem szeretnék. Nekem éppen elég a munkahelyem és az otthoni házimunka. Nem még másokat körbeugrálni. Jó, oké, ez az élet rendje, ha nőnek születik valaki...
2017. júl. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

19 nem tudom ki volt, de kérdező beleírhattad volna,


hogy nem segítséget vársz itt,


hanem ez a kérdés is egy az egymillió közt, a "fogjunk össze és hörögve szidjuk" anyóst/apóst/férjet/feleséget/sógort/politikust/válaszolókat/ természeti törvényt/istenséget/világot/lószart

(a megfelelő aláhúzandó)


- és akkor nem pazaroljuk arra az időnket, hogy segíteni próbálunk, mi a 0-ra lepontozott, az ilyeneknek mindig bedőlő, segíteni akaró barmok.


További jó hörgést-börgést, a viszontlátásra!

2017. júl. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy 9-10 órát dolgozom, de ez csak a munka. Vagyis a munkahelyemen ennyit töltök el. Ebbe még nincs benne az odautazásom (másfél óra tömegközlekedéssel csak oda és másfél óra vissza) 2 óra edzőterem.. Szóval félreértettél, nem az egész napom 9-10 óra.. csak a munka ami fizikai munka..
2017. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Tequila Sunrise: Nem pontoztam le senkit, sosem szoktam. Hörgés börgés? Egyébként néha jól esik, igen. Ilyenek vagyunk, mint a kérdésben olvadható "más is így van ezzel? Hogyan kezelitek" pontosan, hogy "sorstársaimnak" címeztem.

Utolsó! Nagyon jó, hogy neked még marad időd ilyesmire. Neked mennyit segít párod? Gyerek van esetleg? Én is igyekszem beosztani az időm, de mind szellemileg mind fizikailag le vagyok húzva nap végére. Inkább az a fárasztó, hogy minden aprósággal nekem kell törődni: mint írtam pl az autó dolgai, fa rendelés, ami ha már munkamegosztás legyen férfi feladat. Ti hogyan osztjátok el ezeket?

2017. júl. 15. 18:43
 25/32 anonim ***** válasza:
7%

Szerencsére nem kötelező gyereket vállalni.

Általában olyanok vállalnak gyereket(persze vannak kivételek),akiknek magukra nem sok igényük van.


Edzés?azt sem tudják mi fán terem.Az sem érdekli őket,ha elhíznak,de milyen szép babóca.A lényeg,hogy a gyerek ott van,de az ő egészsége tönkremegy.


Persze találhatsz szuperanyukat,akikheztakarítónő,meg baby sitter jár,azok nagyon csinosak,csak ne reklámozzák,hogy lehet az anyaság mellett is csinosnak maradni,mert ez 10-ből 9 esetben nem igaz.

2017. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
70%
Mivaaan??? Azok vállalnak gyereket akiknek magukra nem sok igényük van? Ezt kifejtenéd kedves utolsó?!
2017. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
49%

Ha gondolod kifejtem.


A legtöbb családos,aki ismerek magára nem sokat költ,mert kell a gyerekre a pénz.

Ezért gagyi ruhák vannak rajtuk.A sportolás kimerül annyiban,hogy futnak a gyerek után,ha a gyerek nagyobb,akkor a busz után.


Persze vannak kivételek,mint mondjuk a Schobert család,de ők nem is annyiból élnek,mint egy átlag család.

Ahhoz a fizikumhoz,amit mondjuk Rubint Réka fenntart,kb heti 4-5 edzés kell.


A gyereknevelés lemondással jár.A legtöbbeknek romlik az életminősége és elszegényedik,szegényebb lesz.


Egy vígjátékban lehet,hogy vicces,hogy anyuka elalszik a kanapén,büfis pólóval(mint a Született feleségekben),de a valóságban nem olyan vicces,főleg,ha veled történik.

2017. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek semmiképp ne legyen, ebbe pedig senkinek nincs belepofázása, ha a családnak nem tetszik akkor a családi kapcsolaton szépen el kell kezdeni ritkítani.
2017. júl. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
23%
ritkítani.. Kisbalta?
2017. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Sok volt a Sunrise úgy látom, ha nehéz értelmezni.
2017. júl. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!