Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kövér...

Miért van az, hogy kövér emberekkel muszáj tapintatosnak lenni, míg a vékonyaknak bármikor be lehet szólogatni?

Figyelt kérdés

Ha valaki kövér, akkor alapból csak köntörfalazva, néha szinte cukiskodva lehet fogalmazni, hogy "telt", "mackós", "pocakos", "husi"...stb., ha valaki kimondja, hogy kövér, dagadt, akkor egyből bunkó. Meg persze akkor is rögtön bunkó, ha kiköti, hogy soha nem kéne neki túlsúlyos férfi/nő.

Ellenben a vékonyakat lehet piszkálni, meg lehet mondani kerek perec, hogy miért nem eszik rendesen, nem egészséges, hogy néz már ki, biztos nyúlkaján él, meg ilyenek.

Nemcsak a férfi-nő viszonyokban mutatkozik meg a probléma, hanem nekem például volt egy ismerősöm az egyetemen, aki megszólt, hogy miért vagyok vékony, csokival kínált, aggódott, és mondta, hogy enni kell, mert ez így nem nőies. Ő 85 kiló volt ugyanakkora magassághoz, amihez én 55, szóval amikor elegem lett, megmondtam, hogy én meg érte aggódom, amiért így el van hízva. Rögtön megsértődött, és utána csomóan pikkeltek rám, akiknek elmesélte, de az persze senkit sem zavart, hogy ő hetek óta cseszegetett.

Pedig sportolok, és egyáltalán nem vagyok kórosan sovány.


Miért van ez?

Szerintem marhára nem jó irány ez, mivel olyan mértékű az elhízottság ebben az országban, hogy EU-s szinten mindig az élmezőnyben vagyunk.


2017. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem egyikkel sem kéne bunkónak lenni. Te sem voltál jobb nála. Csak tudod amíg te tetszel a férfiaknak, ez a lány valószínűleg sosem kapott tőlük egy szép szót sem
2017. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

De igen, jobb voltam, ő nyomatta az aggódó stílust, érte pedig tényleg érdemes aggódni, mivel tönkrevágja az elhízással az egészségét, míg én nem.


Férjnél van, ráadásul még csalta is a férjét, de ez nem a kérdéshez tartozik.

2017. okt. 29. 15:26
 3/41 anonim ***** válasza:
71%
Mert zokonveszik, hogy a külsejük mellett az életmódjukat is krititizálod.
2017. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
63%

Erre a cikkre gondolsz?

Tegnap olvastam.



[link]



Én hasonló paraméterekkel rendelkezem mint az a lány, 159 centi és 40 kiló vagyok, engem is mindig a hízással cseszegettek.

Megtanultam leszarni, egészséges vagyok, annyit eszek amennyi jólesik, ha nem megy a hízás, az csak az én dolgom, nem pedig másé.


Sokkal több kövér ember van mint sovány, az elhízottság lassan népbetegség, ezért érinti őket ilyen érzékenyen.


Mindig azzal jönnek, hogy nekem könnyű, csak enni kell...

Ja, erre csak annyit szoktam mondani, hogy neked is... neked meg nem kell enni. 25N

2017. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Ja, csak nekik lehet az enyémet. :) De azt ne merészelje kritizálni senki, ami tényleg káros. Értem.
2017. okt. 29. 15:29
 6/41 anonim ***** válasza:
66%

Azért egy emberről nem kéne általánosítani. :D Lehet, hogy igazából irigy volt rád, és próbálta magának is bizonygatni, hogy te vagy a túl vékony.


Amúgy meg tipikusan irigyebb fajta kövér nők szoktak beszólogatni a vékonyaknak. Én is duci vagyok amúgy, de nem szoktam senkinek beszólni, akár vékony akár kövér... nyilván ha valaki Eugenia Cooney szinten vékony az már aggasztó. Én sose hangoztattam ezt a hülye "az igazi férfi nem csontokkal játszik" meg mittudomén milyen szlogeneket, az ízlést nem választja senki. De én pont azt tapasztaltam, hogy a ducibb embereket sokkal több kritika éri. Hastáncoltam, és még ott is, ami eleve a husisabb hölgyeknek lett "kitalálva" voltak bántó vélemények... Kisebb korban sem a vékony lányokat cikizik a suliban. Netes bullying is a kövérek ellen gyakoribb. Főleg vékony lányként, akinek nincs önbizalomhiánya ezt szerintem sokkal könnyebb magadról lerázni, főleg, mivel alapja sincs. Ne foglalkozz vele és kész.

2017. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
36%

Azért, mert olyanokra is azt mondják, hogy kövér, túlsúlyos, aki messze nem az. Pl:

[link]

Mindössze azért, mert van melle, illetve kicsit erősebb a felépítése (comb, csípő, vállak)


A husi meg a telt nem a kövér becézgetése, hanem azokat a nőket hívják így, akiken bár van felesleg, de szépen látszik a homokóra alak. Pl:

[link]


55kg-val kétlem, hogy beszólogatnának, hacsak nem vagy 180cm, nem esel a "betegesen vékony" kategóriába.

Még a vékony nőknek irigységből, addig a moletteknek gonoszságból szoktak beszólogatni, ez a fő különbség.

2017. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim válasza:
Nem egészen így van, őket is lehet kritizálni, csak nem szemtől szembe, hanem a hátuk mögött. Mások is úgy szokták! :)
2017. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

# 7


Te valami súlyos álomvilágban élsz. Ezekre a nőkre senki épelméjű nem mondaná, hogy túlsúlyosak, pláne nem az elsőre.


Ellenben nagyon sok dagadék van, akit nem szabad kövérnek hívni, hanem "duci" vagy "telt", különben bunkó vagy.


Az meg senkit nem érdekel, hogy "kétled", hogy beszólogatnak nekem, a valóság ettől még valóság.

2017. okt. 29. 15:37
 10/41 anonim ***** válasza:
25%

Látom, már le is pontoztál (engem egyedüliként), mert találtál valamit, ami érzékenyen érintett a mondandómban.

Talán annak a telt lánynak van melle, neked meg nincs, és ez a baj? (mert többnyire ez szokott lenni)

2017. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!