Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kövér...

Miért van az, hogy kövér emberekkel muszáj tapintatosnak lenni, míg a vékonyaknak bármikor be lehet szólogatni?

Figyelt kérdés

Ha valaki kövér, akkor alapból csak köntörfalazva, néha szinte cukiskodva lehet fogalmazni, hogy "telt", "mackós", "pocakos", "husi"...stb., ha valaki kimondja, hogy kövér, dagadt, akkor egyből bunkó. Meg persze akkor is rögtön bunkó, ha kiköti, hogy soha nem kéne neki túlsúlyos férfi/nő.

Ellenben a vékonyakat lehet piszkálni, meg lehet mondani kerek perec, hogy miért nem eszik rendesen, nem egészséges, hogy néz már ki, biztos nyúlkaján él, meg ilyenek.

Nemcsak a férfi-nő viszonyokban mutatkozik meg a probléma, hanem nekem például volt egy ismerősöm az egyetemen, aki megszólt, hogy miért vagyok vékony, csokival kínált, aggódott, és mondta, hogy enni kell, mert ez így nem nőies. Ő 85 kiló volt ugyanakkora magassághoz, amihez én 55, szóval amikor elegem lett, megmondtam, hogy én meg érte aggódom, amiért így el van hízva. Rögtön megsértődött, és utána csomóan pikkeltek rám, akiknek elmesélte, de az persze senkit sem zavart, hogy ő hetek óta cseszegetett.

Pedig sportolok, és egyáltalán nem vagyok kórosan sovány.


Miért van ez?

Szerintem marhára nem jó irány ez, mivel olyan mértékű az elhízottság ebben az országban, hogy EU-s szinten mindig az élmezőnyben vagyunk.


2017. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak te elmédben létezik.

Valójában nincs így.

2017. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim válasza:
80%
Vékony nőként hozzá kell szokni, hogy dagi nőktől kapod az ívet. Irigyek, ennyi, legyinteni kell rá. Amíg sok fiúnak tetszek, és magamnak is, addig pont nem érdekelnek az ilyen dolgok.
2017. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

7 vagyok, kérdező, olyan alakkal, mint az egyes lány,a súlyom alig 2kg-val több a tiédnél, mégis rengetegen bántottak itt az oldalon, hogy el vagyok hízva, az én koromban még xxs-nek kéne lennem (25 körüli vagyok)

Amennyiben te nem ezek közé az emberek közé tartozol, elnézést kérek.

Csak már tényleg én is olyan vagyok, hogy harapok mindenre, amit igazságtalannak érzek. Most mondjuk tévedtem.

2017. okt. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit. :D

Van amúgy mellem, alkatomhoz képest még nagy is (nem mintha a kérdéshez tartozna), de még ha lapos is lennék, akkor sem irigykednék egy ~85 kilós nő szétfolyós csöcseire. Igen, általában ez szokott lenni, ez az utolsó kapálózás, amit néhányan kitalálnak, hogy rá lehessen húzni a karcsúbb nőre, hogy irigy.

2017. okt. 29. 15:41
 15/41 A kérdező kommentje:

# 13


Láttam a kérdéseidet, és nem bántottak rengetegen, hanem 1-2 (inkább 1 konkrét) NŐ írt mindenféle elmebeteg dolgot, hogy 36-os mérettel vastag vagy, és biztos kövérít a pulóver. Jól emlékszem? Te voltál az a kérdező?

2017. okt. 29. 15:44
 16/41 anonim ***** válasza:
43%

#6 vagyok.

igazából nem értelek. nem tudom mi benned ez az utálkozás a kövérebb nők ellen. ha most itt valaki azt mondaná, hogy nem irigykedik a vékony nők szúnyogcsípés melleire, tuti neked se esne jól. te meg ilyen szétfolyó csöcsökről beszélsz.

én tényleg duci vagyok (ami azt jelenti, hogy 72 kiló 167 centihez.) a kövér és a duci nem ugyanaz. bár sok tényleg kövér nő eufemizmusként használja, a 90-100 kiló a kövér, a duci meg az, aki ugyan nem teljesen vékony, de nem is mondanád kövérnek.

nem értem miért nem bírod elrendezni ezt annyival, hogy szerinted megfelelő a súlyod, és kész. miért kell utálkozni?

2017. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
38%
Hú, kérdező, ritka egy undorító személyiség vagy.
2017. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Igen, ez az én (egyik) kérdésem konkrétan, ha erre gondolsz:


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Nem tudom, kik voltak konkrétan, ugyanaz a személy többször, vagy néhány különböző, de fájt. Ez az oka, hogy harapósabb lettem minden "kövér nő" kérdésre.

Elnézésed kérem, ha letámadtalak ok nélkül.

2017. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Erre a kérdésre gondoltam. Ez is a tied?


---


Nincs bennem utálat a dagadt nők felé, amíg békén hagynak a fenébe engem. Ha meg nem, akkor onnantól csak viszonzást kapnak.

"ha most itt valaki azt mondaná, hogy nem irigykedik a vékony nők szúnyogcsípés melleire, tuti neked se esne jól." Ez pedig cseppet sem esne sehogy, mert úgy gondolom, hogy szép és viszonylag nagy melleim vannak. Ha pedog megnézed, a szétfolyós csöcs dolog sem magától jött, hanem valamire reagáltam ezzel. :D


A kérdés pedig nemcsak nőkről szólt, hanem férfiakról is, egy általános jelenségről. Szóval nem kellene a "ki irigy kire" téma felé offolni.

2017. okt. 29. 15:57
 20/41 anonim ***** válasza:
91%
Jolvan. Akkor az ellen az egy db dagadt no ellen forditsd az energiaidat kerlek, minket tobbieket meg hagyj beken.:)
2017. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!