Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kövér...

Miért van az, hogy kövér emberekkel muszáj tapintatosnak lenni, míg a vékonyaknak bármikor be lehet szólogatni?

Figyelt kérdés

Ha valaki kövér, akkor alapból csak köntörfalazva, néha szinte cukiskodva lehet fogalmazni, hogy "telt", "mackós", "pocakos", "husi"...stb., ha valaki kimondja, hogy kövér, dagadt, akkor egyből bunkó. Meg persze akkor is rögtön bunkó, ha kiköti, hogy soha nem kéne neki túlsúlyos férfi/nő.

Ellenben a vékonyakat lehet piszkálni, meg lehet mondani kerek perec, hogy miért nem eszik rendesen, nem egészséges, hogy néz már ki, biztos nyúlkaján él, meg ilyenek.

Nemcsak a férfi-nő viszonyokban mutatkozik meg a probléma, hanem nekem például volt egy ismerősöm az egyetemen, aki megszólt, hogy miért vagyok vékony, csokival kínált, aggódott, és mondta, hogy enni kell, mert ez így nem nőies. Ő 85 kiló volt ugyanakkora magassághoz, amihez én 55, szóval amikor elegem lett, megmondtam, hogy én meg érte aggódom, amiért így el van hízva. Rögtön megsértődött, és utána csomóan pikkeltek rám, akiknek elmesélte, de az persze senkit sem zavart, hogy ő hetek óta cseszegetett.

Pedig sportolok, és egyáltalán nem vagyok kórosan sovány.


Miért van ez?

Szerintem marhára nem jó irány ez, mivel olyan mértékű az elhízottság ebben az országban, hogy EU-s szinten mindig az élmezőnyben vagyunk.


2017. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól emlékszem, kérdést írtál ki :)
2017. okt. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:
Te pedig nem válaszoltál a kérdésre, csak hisztériázol és offolsz, ami benne van a szabályzatban "ne" címszavak alatt. De semmi baj, engem nem zavar, felőlem csinálhatod. Csak ne várd, hogy a hozzászólásod tartalmára fogok reagálni, sőt, azt se, hogy tartalak annyira, hogy rendesen elolvassam egyáltalán. Ennek tudatában folytasd, ha ennyire akarod! :)
2017. okt. 29. 16:37
 33/41 anonim ***** válasza:

"Hastáncoltam, és még ott is, ami eleve a husisabb hölgyeknek lett "kitalálva" voltak bántó vélemények..." - A hastánc egyes kultúrákhoz hozzátartozik, testalkattól függetlenül, nem a husisabb hölgyeknek találták ki. Én vékonyabb alkat vagyok, nem vagyok hízékony, és hastáncolok, és ismerek hasonló alkatú hastáncos nőket, egyáltalán nem néz ki hülyén egy vékony nőnél sem ez a tánc.


Kérdező, a frusztráltabb ducik szokták piszkálni a vékonyakat, de nem mindegyikük ilyen.

2017. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
48%

utolsó, egy szóval sem mondtam, hogy vékony nőkön hülyén néz ki. túlzás volt tán, hogy a husis nőknek "találták ki" (bár záójelbe tettem már az első hszben is), de tényleg felülreprezentáltak a húsosabb nők a hastáncban, mint más táncokban és a "hastáncosnő" szót is egy teltebb hölggyel azonosítja a többség, a közgondolkodásban ez honol. ettől még senki nem támadta a vékony nőket.


kérdező, te meg egy db lányról írtál, aki hülyén viselkedett. én pont azt magyaráztam, hogy sztem senki testalkatát nem kéne kritizálni, de minden oldalról vannak barmok, akik úgyis meg fogják tenni. a vékony nőket max a nagymamájuk vagy kövér irigy nők bántják, míg a kövér nőket sokkal több frontról éri támadás. ez egyszerűen tény. férfiak részéről meg max akkor láttam vékony nőt szidni, ha feljött a duci nők fujfuj téma, és beírták ezt a "kutyák játszanak csontokkal" fasságot, de ezt is csak neten, én élőben még férfit vékony nőt shamelni nem láttam, kövéret annál többet.


82% kissé mellreszívta a kérdést, tény. de te sem vagy valami kedves.

2017. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
"és a "hastáncosnő" szót is egy teltebb hölggyel azonosítja a többség" - Csak a laikusok.
2017. okt. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
attól még tény, hogy sokkal több húsos nőt lehet találni egy hastáncórán, mint egy bármilyen más táncórán. és sok kövérebb nőnek ez a nőiesség megélésének egy tök jó módja, én legalábbis ezt tapasztaltam. csak erre akartam utalni, sry, ha félreérthető voltam, semmi bajom a vékony hastáncosokkal.
2017. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ahova én járok, ott alig van olyan, aki kifejezetten kövér lenne. A hastánc felér egy bármilyen más edzéssel, nagyon jól formálja a testet. Egy ismerősöm lefogyott vele, én izmosodtam, és akikkel együtt táncolok, ők sem kifejezetten kövérek (a tanárnőnk kifejezetten csinos), max. némelyikükön van egy kis többlet, de a többség formás, és jól oszlik el az a többlet is, akin van. Szóval pont nem a hastáncosokat mondanám elhízottnak, mert aki rendesen csinálja, az még ha kövéren kezdi is, formálódik közben és le lehet vele fogyni.
2017. okt. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
nálunk sem voltak kifejezetten elhízottak, pár idősebb hölgy, aki igen, a többiek inkább a duci/husis kategória. a tanárnő meg nálunk is szép volt nagyon, mint egy esmeralda. :) bár én csak olyan fél évig csináltam, szeretném majd folytatni, de egyetemistaként a havi 12 ezer elég sok volt heti 2 óráért. majd ha lesz keresetem, folytatom.
2017. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudom, de hol élsz, de mifelénk egy vékony nő szekálása igen ritka, sőt. A vékony testalkatú nőknek igen jó dolguk van, amit ők kapnak, az csakis irigységből fakad, míg amit egy husosabb nő kap, az színtiszta gonosz őszinteség az agymosott emberek szájából.


Az én környezetemben férfiak-nők egyaránt savazzák a husisabb, de még az átlagos testalkatú nőket is. Aki nem modell alkat, annak fogyókúráznia kell, és pont. Akinek egy icipicit szélesebb a csípője, az már "ne egyen többet, menjen inkább edzeni". Ha nem is a szemébe mondják (bár az sem ritka), a háta mögött nem feledkeznek meg róla. Nem is kell kórosan túlsúlyosnak lenni ahhoz, hogy kapd is a gyalázást.


Ellenben ez a jelenség fordítva csak igen ritkán fordul elő, akkor sem sokáig foglalkoznak vele, max elhangzik egy "egyél többet" szerű humbug, de azt se gondolja senki komolyan. Két lány közül a vékonyabb a kelendő, a butább emberek pedig a másikat vagy nem veszik emberszámba, vagy még be is szólnak valamit. Egy kövér nő testalkatát ijesztően hosszú ideig tudják elemezni az emberek, szóval nincs okod a panaszkodásra, és szerintem ezt te is tudod.


Ismétlem, lehet hogy úgy fogalmaztam, hogy kövér, mégis nyomatékosítanám, hogy nem a 100 kiló feletti nőkre gondolok, hanem mondjuk egy 170 centihez 60 kilós, tehát éppen nem sovány nőről már biztosan eszébe jut az embereknek, hogy a helyében zabálnák a salátát egész nap, mert kövér. Mindezt még kegyetlenebbé teszi az, hogy soha senki nem kérdezi az emberek véleményét, mindegyik kéretlen, egytől egyig.


Egyébként meg se te 55 kilóval nem vagy kórosan sovány, se ő 85 kilóval kórosan kövér. Az is probléma, hogy az emberek az egészséggel jönnek, holott ezeknek az önjelölt orvosoknak fogalmuk sincs, hogy mi az a kritikus pont, ami felett a túlsúly már tényleg veszélyes lehet. És ez a pont nem a 75 vagy a 80 kiló (bár a kórosany sovány sem 55 kilónál kezdődik, ez tény, de ezt jóval kevesebben is gondolják így).


Szóval a lényeg az, hogy jóval kevesebben szidják a vékony nőket, mint a kevésbé vékonyakat, és ez évek óta így van.

2017. okt. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, úgy nézd amit írtam, hogy nem vagyok frusztrált kövér nő, hanem inkább vékony (173, 56)
2017. okt. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!