Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy kövér...

Miért van az, hogy kövér emberekkel muszáj tapintatosnak lenni, míg a vékonyaknak bármikor be lehet szólogatni?

Figyelt kérdés

Ha valaki kövér, akkor alapból csak köntörfalazva, néha szinte cukiskodva lehet fogalmazni, hogy "telt", "mackós", "pocakos", "husi"...stb., ha valaki kimondja, hogy kövér, dagadt, akkor egyből bunkó. Meg persze akkor is rögtön bunkó, ha kiköti, hogy soha nem kéne neki túlsúlyos férfi/nő.

Ellenben a vékonyakat lehet piszkálni, meg lehet mondani kerek perec, hogy miért nem eszik rendesen, nem egészséges, hogy néz már ki, biztos nyúlkaján él, meg ilyenek.

Nemcsak a férfi-nő viszonyokban mutatkozik meg a probléma, hanem nekem például volt egy ismerősöm az egyetemen, aki megszólt, hogy miért vagyok vékony, csokival kínált, aggódott, és mondta, hogy enni kell, mert ez így nem nőies. Ő 85 kiló volt ugyanakkora magassághoz, amihez én 55, szóval amikor elegem lett, megmondtam, hogy én meg érte aggódom, amiért így el van hízva. Rögtön megsértődött, és utána csomóan pikkeltek rám, akiknek elmesélte, de az persze senkit sem zavart, hogy ő hetek óta cseszegetett.

Pedig sportolok, és egyáltalán nem vagyok kórosan sovány.


Miért van ez?

Szerintem marhára nem jó irány ez, mivel olyan mértékű az elhízottság ebben az országban, hogy EU-s szinten mindig az élmezőnyben vagyunk.


2017. okt. 29. 15:21
1 2 3 4 5
 41/41 anonim válasza:

Engem kövérként néha ért pár kelletlen szó de őszinten szolva nem lepett meg ugyanis tisztában vagyok az alkatommal. Szerintem mind a kövérekkel mind a vékonnyal tapintatosnak kéne lenni nem pedig pusztán a testalkata miatt cikizni valakit mint az alsós gyerekek...

Egyszerűen csak a kövérek ne szóljanak be a vékonyaknak és fordítva se, nem nehez ;)

Magában meg mindenki gondolhat mindent ahhoz senkinek semmi köze hogy te mit gondolsz :)

2017. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!