Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy bizonyos országokban még ma is törvényes a halálbüntetés?

Figyelt kérdés
én speciel embertelenségnek, barbár dolognak tartom. meg úgy gondolom, hogy ezzel igazából nem is a bűnöst büntetik meg, hanem a családját, hiszen aki meghal, az már mit érez az egész szenvedésből, teherből? semmit. azok szenvednek, akik itt maradnak utána... amúgy sincs joga senkinek elvenni egy másik ember életét. zárják egy életre börtönbe, és kész... az egyébként is nagyobb büntetés szerintem valakinek. a másik meg, hogy már nem a középkorban élünk, miért van, hogy sok ember még mindig nem jutott el arra az agyi szintre, hogy felfogja, a gyilkolás nem megoldás semmire?

2018. jan. 7. 21:17
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Igen, en is ezt mondom, amit mar elottem is irtatok, hogy a halal igazabol nem buntetes a bunosnek.. Az mar megvaltas
2018. jan. 8. 07:08
 22/26 anonim válasza:
20, igen, láttam róla dokut, azt vegyíteném Joe Arpaio sátorvárosával :D az a pali tudja mi kell :) minden nap ugyanaz a kaja. Mindig, ebéd közben meg főzőműsorokat vetitenek :D pink ruhában vannak, sivatagban 50 fokban élnek.. van fent róla egy kisfilm, érdemes megnézni :D
2018. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
A papám tesóját megölték. Jó érzés tudni, hogy a gyilkosa az én adómból is nyaral a börtönben, zabál, jár neki az orvosi ellátás és ha úgy gondolja, hogy embertelenek a körülmények, akkor lázadozhat is ellene. Persze X év múlva szabadul, akkor lehet mást öl majd meg a pénzéért. Lehet most egy gyereket ver agyon az okostelefonjáért, vagy egy idős nénit 10.000 forintért. De az is lehet, hogy egy kétgyermekes édesanyát fojt meg a pénzéért. Szép dolog az álszenteskedés, miszerint mindenkinek joga van az élethez, csak ha mondjuk valamelyik családtagotokat ölné meg egy elmebeteg, akkor másképp gondolnátok. Papám testvérének is lett volna joga az élethez, annyi volt a bűne, hogy sok pénze volt, mert végigdolgozta az életét és szeretett volna a gyerekeinek/unokáinak félretenni.
2018. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%

,,a halál igazából megváltás" mi a ???!

Te ilyen agyalágyult vagy? Szerinted a börtönben mi megy? Az első időszakban adnak neki ha nincs kapcsolat aztán kész, hawaii.. nem kell dolgozni, ingyen kaja pia, gyógyszer. Elmondom neked hogy volt olyan eset ahol afrikai ölt európai országban hogy ne küldjék vissza afrikába...


Nincs kínzás a börtönben... sőt. Egyes eus országokban jobbak a körülmények mint nálunk egy átlagos háztartásban. Hű ha de rossz. A norvég mészárost is érdemes megnézni. Játszik egész nap a börtönben.


Halálbüntetést jogosnak tartom, sőt... én a családjától el is vennék mindent.

Hogy miért? Nézd meg kínát, korát.

Ahol nem csak az egyént büntetik hanem a családját is mennyivel visszaesik a bűnelkövetés.

Nem egy kenyér lopásra gondolok, hanem egy gyilkosság, bántalmazás stb...

Most az ha lop valamit a boltból, hát legyen, vagy kiszedi a pénzt a bankautomatából.

De most az hogy minden bűnözőt pátyolgatnak 5-10-30 évig... semmi értelme.

A börtön nem visszatartó erő, főleg ha valaki megöl egy másikat és kap érte 5 évet. (egy cigány illető, esete)

2018. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Az első időszakban adnak neki ha nincs kapcsolat aztán kész, hawaii.. "


Igen, azért elgondolkodtató, hogy például a norvég tömeggyilkos is luxus körülmények között van a börtönben.

2018. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk betörtek tavaly amíg én dolgoztam. Volt otthon céges pénz, megtakarítás, mindent elvitt. Mivel nem lehetett egyszerű bejutni, szétfeszegette az ablakot, amivel nem kis anyagi kárt okozott. Aztán mivel a céges pénzt nem tudtam zsebből visszaadni (elzárt helyen volt természetesen-este kellett volna vele elszámolnom), így kirúgtak az akkori munkahelyemről. Természetesen a tettes nem lett meg annak ellenére, hogy az utcában félóránként jár rendőrautó, és a szomszédban is sikerült 2 házat kirámolni.


Az ilyennek gondolkodás nélkül levágnám tőből mindkét karját, hogy többet ne tudjon másokat megkárosítani. A gyilkosokat pedig szó nélkül kivégezném, így is túlnépesedés van, felesleges pszichopatákat zabáltatni az adófizetők pénzén.

2018. jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!