Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a furcsa hozzáállás a...

Mi ez a furcsa hozzáállás a gyerekekhez? (Tömegközlekedés)

Figyelt kérdés

A közelmúltban láttam néhány esetet, amin nem jutok túl. Egyszer két ovis korú gyerek utazott az anyjukkal. Anyuka fogta mindkettő kezét és a lába között szorította a cuccukat. A két kisgyerek nem érte még el a kapaszkodókat, de az utasok arra nem vették a fáradtságot, hogy legalább a kapaszkodócsőhöz odaengedjék őket. Bár a normális az lenne ha engednék leülni az ilyen kicsi gyerekeket. Az egyik gyereknek segített egy néni, neki így mindkét keze fogva volt (megj. A néni is állt) de a másik picúr elesett. Nem nagyot, nem is sírt, de akkor is!


A másik eset, amikor egy ismerősömmel utaztam és hallottuk hogy egy gyerek sír. Nekem még ugyan nincs gyerekem de mégis meg tudom különböztetni a hiszti sírást a fájdalomtól. Annak a gyereknek fájt valami. Az ismerősöm morgolódott hogy miért nem lehet elhallgatattni... benne is csalódtam.


Ezeken kívül itt is láttam néhány kérdés alatt olyan válaszokat, hogy "de hát én is eleshetek, miért adjam át a helyem?" Írják ezt felnőtt emberek, fejlett egyensúlyérzékkel, amik már a kapaszkodót is elérik.


2018. dec. 13. 17:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
49%
Ezt én is észrevettem sajnos és nem tudom megérteni. Egyáltalán nem szeretem a gyerekeket, de alap emberi gesztusnak tartom, hogy átadom a helyem vagy odaengedem őket a kapszkodóhoz.. Sajnos sokakból ennyi emberség is hiányzik.
2018. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos igazad van, én is ezzel találkozom.
2018. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%
Én át szoktam adni a helyem,nemcsak gyerekeknek, hanem várandós kismamának is, idősnek is, vagy ha látszik, hogy fiatal, de túlterhelt, akkor is. Ez van sajnos, eltűnőben az empátia.
2018. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
18%
Vállalni kell, és fel kell állítani a mobiljukat bújó tizen-, huszonéveseket, mert akkora tahók tudnak lenni, hogy az már néha fáj.
2018. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

#4: Lehet nálad kéne valamit felállítani inkább, akkor nem azzal foglalkoznál mások mit csinálnak.

Átadni a saját helyed minden jogod és lehetőséged megvan.

Megmondani másnak, hogy adja át a helyét, pontosan 0 jogod van.

2018. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%

Pont ezért döntöttem el már sok évvel ezelőtt, hogy addig nem szülök gyereket, amíg össze nem hoztunk legalább egy középkategóriás használt autót.

Sosem akartam úgy élni az életem, hogy csak akkor tudunk normálisan közlekedni pl., ha valaki jótékonykodik velünk és felajánlja a helyét.

Egyébként nem pártolnám, hogy mindenki járjon autóval, mert eléggé környezetbu*i vagyok, de ami a buszokon/metrókon/vonatokon zajlik, az förtelmes.

Totális tömegnyomor, bűz, mocsok, tolakodás, zsebtolvajok, csövesek... mindez jó drágán.

Persze mindenki fáradt, mindenki ülni szeretne, mindenkinél nagy csomag meg táska van, mindenki türelmetlen, mindenki magáénak érzi a jogot, hogy ő ülhessen le.

Aki gyerekkel van, az azért, aki nyugdíjas, az azért, aki munkából jön, az meg azért, akinek nehéz cucca van, az meg amazért...

Ez van. Jó lenne, ha az emberek figyelnének egymásra és segítenének egymásnak, de az emberek nem ilyenek. Néhányuk igen, de nem a többség. Kár is elvárni tőlük.

(megjegyzem: a hisztiző gyerek PONTOSAN úgy üvölt, mint akinek baromira fáj valami, szóval erre azért ne alapozz :) )

2018. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Szomorú dolgok ezek.

Nem írod, hol történt ez.

Nekem jobb tapasztalataim vannak itt Győrben: kisfiammal buszozva mindig volt helyünk. Zsúfoltság esetén átadta nekünk valaki.

Ha a kapaszkodócsőhöz nem engednék oda, akkor én rájuk szólnék vagy utat törnék oda a gyerekemnek.

2018. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

"Átadni a saját helyed minden jogod és lehetőséged megvan."

Ha nekem se jutott ülőhely, akkor nem adhatom át.


"Megmondani másnak, hogy adja át a helyét, pontosan 0 jogod van."

Minden jogom megvan hozzá, nyugodt lehetsz, sehol sem tiltja semmiféle törvény, hogy felállítsak egy mobilbújó tizen-huszonévest, amikor a nyugdíjas, fájós lábú, 70 éven túli anyámmal felszállok a buszra a sugárkezelésről hazafelé menet, hogy adja át neki a helyet! Meg is tettem.

2018. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%
#8: Tévedsz. Nincs.
2018. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

Kedves 9-es

Igenis van jogod megmondani neki mit csináljon, csak kényszeríteni nem kényszerítheted rá.

2018. dec. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!