Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a furcsa hozzáállás a...

Mi ez a furcsa hozzáállás a gyerekekhez? (Tömegközlekedés)

Figyelt kérdés

A közelmúltban láttam néhány esetet, amin nem jutok túl. Egyszer két ovis korú gyerek utazott az anyjukkal. Anyuka fogta mindkettő kezét és a lába között szorította a cuccukat. A két kisgyerek nem érte még el a kapaszkodókat, de az utasok arra nem vették a fáradtságot, hogy legalább a kapaszkodócsőhöz odaengedjék őket. Bár a normális az lenne ha engednék leülni az ilyen kicsi gyerekeket. Az egyik gyereknek segített egy néni, neki így mindkét keze fogva volt (megj. A néni is állt) de a másik picúr elesett. Nem nagyot, nem is sírt, de akkor is!


A másik eset, amikor egy ismerősömmel utaztam és hallottuk hogy egy gyerek sír. Nekem még ugyan nincs gyerekem de mégis meg tudom különböztetni a hiszti sírást a fájdalomtól. Annak a gyereknek fájt valami. Az ismerősöm morgolódott hogy miért nem lehet elhallgatattni... benne is csalódtam.


Ezeken kívül itt is láttam néhány kérdés alatt olyan válaszokat, hogy "de hát én is eleshetek, miért adjam át a helyem?" Írják ezt felnőtt emberek, fejlett egyensúlyérzékkel, amik már a kapaszkodót is elérik.


2018. dec. 13. 17:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

#18


Egy kérdés volt ezzel kapcsolatban nemrégiben, ha jól emlékszem, még a tábla fotóját is belinkelte. Talán Aldi vagy Lidl volt?

2018. dec. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
24%

Ha véletlenül olyan anyuka olvassa, aki szokott kisgyerekekkel hasonlóan buszozni-villamosozni. Én annak idején, 30+ éve úgy oldottam meg, hogy a gyerekeket a lábaimba kapaszkodtattam, két kézzel, erősen, terpeszben ők is, én is, derékszögben egymásra.

Sajnos már régen is ilyenek voltak az emberek, néhány kivételtől eltekintve. Előfordult, hogy öreg néni az ölébe vette az egyik gyereket, vagy a szatyraimat. És sajnos, aki ugrott- ha ült a 4-6-oson- az a színcigány ember volt, hogy ide tessék, kezicsókolom. És a saját fajtám öregasszonyok meg arról dumáltak, hogy nekik is lenne 4 gyerekük, ha mind megszülték volna. Pedig rajtam nem látszott, hogy ülnénk, pillanatok alatt felvettük a biztonságos alakzatot, még + gyerekkocsival is. Fiatal voltam, tele energiával, könnyű volt, még játszottunk is útközben.

Ha csak 2-3 megálló volt, inkább föl se szálltunk.

Nem jó, hogy ilyen önzőek vagyunk. Amikor mutogatni kell, hogy "jónak lenni jó", akkor adományozunk, hogy mutogassuk, milyen szuper emberek vagyunk, de a hétköznapokban, kis dolgokban egyáltalán nem.

Lehet, hogy használna, ha a vezető bemondaná, hogy "kérek egy helyet a néninek, vagy a kismamának", mert ő látja, hogy ki vár a megállóban; nem tudom. Ha az utastársak is szólnának, az is jó lenne. Mert lehet, hogy tényleg nem veszi valaki észre, annyira belefeledkezik a könyvbe-telefonba. Ki tudja.


Lehetne valami műsort is csinálni, a forgalomfigyelősökhöz hasonlóan, hogy riporterek járnák a forgalmasabb vonalakat KAMERÁVAL, és beszélgetnének az emberekkel, hogy hogyan érzik magukat közlekedés közben. Esetleg minden akárhányadik alany kapna valami nyeremény, következő havi bérletet, ha rajta kapnának valakit, hogy pont átadja a helyét, kapna egy feliratos bögrét, hogy ő egy jó és önzetlen utastárs. Mit tudom én, valami motiválót.

2018. dec. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
53%

Hát én aztán senkinek nem adom át a helyem, ha nem tetszik, hogy állni kell, vegyem az illető kocsit vagy gyalogoljon. :D


Nekem sem adták át a helyet,pl mikor 3 éves tesómmal kellett utaznom , de szerencsére megoldottuk, és kapaszkodót kierőszakoltam neki, félrelöktem egy nőt. Akkor se adták át a helyet,mikor törött kézzel utaztam, akkor se amikor nagyon beteg voltam,hánynom is kellett. Hát mondom a jó édes k..... Anyját mindenkinek, ha ti g..ik lesztek, én is. Az se érdekel ha a vén mammer fejre esik a buszon. Fúj de gyűlölöm az embereket :)))) L

2018. dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj az ötleteiddel 22-es válaszoló, hogy ezekkel mind azt sugallod, hogy márpedig vannak emberek, akiknek JÁR az ülőhely, és a többi ember pedig felszólíthatja az utasokat, hogy biztosítsák nekik, akár úgy, hogy a sajátjukról lemondanak.


Az ülőhely átadható, de nem vagyok köteles senkinek átadni. Nem fogom átadni pl. a helyem, amikor görcsölök, amikor beteg vagyok vagy nagyon fáradt.

Egy éve megsérült a gerincem edzésen, nem látszott rajtam, de hónapokig iszonyatosan fájt. Ha ott állsz előttem a gyerekeiddel akkor és valaki felszólít, hogy márpedig én adjam át a helyem, bizony nem adtam volna át. És ilyenkor szokták sunyiban lefotózni az illetőket és kitenni az internetre, hogy a "szemét fiatalok", miközben nem tudhatod, hogy neki mi a problémája.

2018. dec. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!