Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is borzasztóan...

Szerintetek is borzasztóan szexista a 'tud nokedlit szaggatni' mém?

Figyelt kérdés
Amikor egy nőről, vagy nő karakterről megkérdezik hogy tud-e nokdelit szaggatni és aztán ezek röhögnek. Miért kéne egy nőnek tudnia? Az egész egy allegória a főzésre magára, és a korlátol szűklátókörű férfiak csak akkor tartanak egy cisz nőt vagy egy transz nőt nőnek hogyha erre képes! Miért nem jelentik az emberek az ilyen tartalmakat?

2019. jan. 17. 16:04
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%

A témákba beraktad a feminizmust, de szerintem nem kellett volna, mert te csak lejáratod az igazi feminizmust ezzel a nevetséges picsogásoddal...

Van a poén hogy "ha a férfi bemegy a konyhába akkor leég a ház", meg "Az nem férfi aki nem tud felfúrni egy polcot" akkor most a férfiak is dobják magukat hanyatt és vergődjenek mint a büdösbogár hogy "ááh gonosz feminácik brühühü"

2019. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Gonosz büdös feminácik hogy gondolják hogy én fel tudjak fúrni egy polcot?! Nem gondoljátok? Majd hívunk valakit aki az 5 perces polcfelfúrást 60 ezer forintért 2 óráig csinálja.
2019. jan. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kicsit túltolod a feministáskodást. Lazíts és süss valami finomat! :) 27/N
2019. jan. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
68%

(Akik a konyhába küldték, egymástól lesték és költötték át, mert elsőnek vicces volt, a végére meg erőltetett.)


Nekem fogalmam sincs, hogy kell nokedlit szaggatni, mert nem ettünk nokedlit. Csak menzán ettem azt, mert anyum próbált normálisan főzni.


De nem hiszem, hogy sértő. Azt nem mondom, hogy nincsenek férfiak (és nők!), akik így gondolják, de az élet ennél összetettebb.

2019. jan. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom, az ilyen "csinálj szendvicset" "menj vissza a konyhába" "szaggass nokedlit" viccek nekem első sorban inkább szánalmasak, mintsem bármi mások, ezért nem tudom őket komolyan venni, vagy megsértődni rajtuk.

Szinte látom magam előtt ahogy huszonéves, cselekvőképes felnőtt férfiak pötyögik be őket a kis számítógépükön, akarva-akaratlanul utalva ezzel arra, hogy elvárnák, hogy úgy bánjanak velük életük végéig, mint egy kisgyerekkel.

Nem tudom, hogy az mennyire lehetnének elterjedtek a nőktől az olyan "viccek" amiknek az a csattanója, hogy csak az férfi, aki vásárol nekik. Vagy az már sértő lenne? Ehh mindegy...


Persze, vicc az egész, de ettől megmutatja, hogy milyen az illető észjárása, ha ő ezt tartja humornak.

2019. jan. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem sem vicces, szexista és csöppet sem kreatív, de most ezen nem tudom felhúzni magam. Tök fölösleges. Csináld, amit én, és kerüld azokat, akiknek ez a humor netovábbja.
2019. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon érdekel mások nokedlije (bár úgy tartom, hogy aki zabálni akar, az ne legyen lusta főzni se, legyen szó férfiról vagy nőről) de megakadt a szemem az "interszekcionális feminizmus" kategórián ami egy kicsit fejbe vágott... Az "intersectional feminism" Kimberlé Crenshaw nevéhez kötődik, és nem szól másról, mint a fekete nők helyzetéről. Nem szól a nőimitátorokról, meg mittudomén mikről, hanem arról, hogy a fekete nőknek a szexizmus mellett a rasszizmussal is szembe kell nézniük. Ennyi. Ezt nem tiszteletben tartani, és azt mondani, hogy a kifejezés használható másra is, mint a fekete nők (USA-beli) helyzetére rasszista. Az, hogy a "tumblr"t is beírtad a kategóriák között megmagyarázza, hogy miért kevered a fogalmakat, de attól nem árt utána olvasni a dolgoknak.

(Mellesleg a nokedliszaggatásnál ezerszer szexistábbnak tartom ezt a cis nő/transznő baromságot, de ebbe nem kell belemennünk lol...)

2019. jan. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
82%
21-es és 16-os vagyok. Azért nem rendelünk, mert én még soha nem ettem rendelt, finom tortát. Pedig, nagyon nagy becsben tartott cukrászok műveit is megkóstoltam már (nem Mo-n). Plusz, szeretek főzni, sütni. Ennyi. Sose hagynám, hogy a családom mindenféle adalékanyagos/ízfokozós cuccot megegyen, mert nem főzök nekik soha. Nem azért, mert nő vagyok. Azért, mert szeretem őket. Ennyi.
2019. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
85%

Na most mindenki álljon le és fejezze be a vitát! Ugyanis a kérdéssel kapcsolatban felmerülő legfontosabb dolgot még senki meg sem említette és így egy rettenetesen fontos dolog marad megválaszolatlanul. Nem hiszem el, hogy egy ilyen ignoráns, a társadalmi normákat teljesen mellőző csürhe verődött itt össze, akik egy beszélgetés során elfelejtik megkérdezni a legalapvetőbb dolgok egy nőtöl:

Kérdező! Te tudsz nokedlit szaggatni?

2019. jan. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
77%
40-es. Ritkán szoktam akár csak megmosolyogni egy kommentet,de a te kommentedre a reakcióm valahok a nevetés és a mosolygás között volt. :D köszönöm. Bár a vége felé kezdtem picit aggódni de végül jól sült el. :'D
2019. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!