Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyen, hogy lány vagyok, de...

Szégyen, hogy lány vagyok, de nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, anyukám nagyon jól főz, de valahogy engem sosem vonzott a konyha. A barátomnak szakács szakmája van, imád főzni, így amikor elköltöztem otthonról se voltam rákényszerülve, hogy megtanuljak. A barátom anyukája szerint ez hatalmas szégyen, alap lenne, hogy munka után nem a fia áll a tűzhely mellett, hanem nekem kellene, a nőnek. Mosogatni, takarítani, bevásárulni, stb mindketten szoktunk, egyedül főzni nem szoktam. Ez tényleg szégyen? Miért baj, hogy bár nő vagyok nem vagyok konyhatündér? Ha akarnék biztos meg tudnék tanulni, de nem is akarok.
2019. júl. 16. 17:39
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
26%
igen
2019. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
34%
Jó lenne ha megtanulnál főzni, mert ha valamiért távol leszel a barátodtól akkor magadnak kell főznöd.
2019. júl. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem mindenkinek illene legalább annyira tudnia főzni, hogy ne okozzon problémát egy rántotta. Nem csak a nőknek, hanem a férfiaknak is.

Ha neked/nektek így jó, akkor senkinek semmi köze hozzá. Ha az anyósod szemét ez szúrja, akkor így járt.

2019. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a 21. században ez nem nemfüggő. Tehát ez nem úgy megy, hogy a nő egy konyhagép, de ha valaki imádja a tojásos galuskát akkor tanulja meg elkészíteni magának. Az alapokkal szerintem illene mindenkinek tisztában lennie, hogy ha egy ideig egyedül van akkor tudjon magának normális ételt készíteni. Én férfiként főzni és takarítani is szeretek, egyesek szerint tisztaság mániás vagyok.
2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
Ma már nem akkora gáz, a krumplipürét is megveheted por alakban. Szóval nem halnál éhen ha egyedül maradnál, nem úgy mint kb 100éve.
2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
77%

Én se tudtam, még csak most tanulgatom (30 évesen), és leszrom a társadalmi elvárásokat, mert nevetségesek.

A mai világban? Nem mindegy? Nem életbevágó. Ha nem tudsz, nem tudsz. Van ezer más módja.

Én is csak azért kezdtem el, mert rá vagyok kényszerülve. És tudod mi derült ki? Hogy lehet mégse vagyok akkora analfabéta, mint ahogy szentül meg voltam róla győződve. Nem sok kaját csináltam eddig, de egy se lett ehetetlen, sőt a nagyobbik hányada jobb lett, mint anyám kosztja. Szóval lehet, neked is menne. De ha párod nem zavarja és szívesen sertepertél a konyhában, anyós pajti ne dumáljon bele a ti életetekbe.

2019. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
29%

Hát.. ha annak érzed akkor szégyen.. én férfi létemre is annak érzem valamilyen szinten ha szóba kerül a téma.. :D Valamit csak el tudsz készíteni, nem? Legalább a kedvenc ételeid..vagy valami. Mi lesz ha egyszer úgy alakul, hogy szétmentek és az új párod nem fog tudni és nem lesz ott az édesanyád? Konzerveken fogsz / fogtok élni? Vagy mindennap étterem? :D


Én is elkezdtem tanulmányozni az ilyen egyszerűbb kajákat, aztán majd haladok szépen előre, mondjuk én szeretem az egyszerű ételeket, szóval ja.. :D

2019. júl. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
77%
Sztem nem gáz. Te ilyen vagy.
2019. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
70%
Az a szégyen, hogy ennyire meg akarsz felelni az anyósnak.
2019. júl. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem az a gáz aki gáznak tartja. Hahó, üdv a 21. században barlanglakókám. Már rég ciki a kettős mércézés.
2019. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!