Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyen, hogy lány vagyok, de...

Szégyen, hogy lány vagyok, de nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, anyukám nagyon jól főz, de valahogy engem sosem vonzott a konyha. A barátomnak szakács szakmája van, imád főzni, így amikor elköltöztem otthonról se voltam rákényszerülve, hogy megtanuljak. A barátom anyukája szerint ez hatalmas szégyen, alap lenne, hogy munka után nem a fia áll a tűzhely mellett, hanem nekem kellene, a nőnek. Mosogatni, takarítani, bevásárulni, stb mindketten szoktunk, egyedül főzni nem szoktam. Ez tényleg szégyen? Miért baj, hogy bár nő vagyok nem vagyok konyhatündér? Ha akarnék biztos meg tudnék tanulni, de nem is akarok.
2019. júl. 16. 17:39
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Most olvasom én is egyszerűbb ételeket tudok szóval semmi probléma szerintem, ha esetleg nehezebbet szeretnél ott a szakácskönyv és ki próbálod, de tényleg ne akarj másnak meg felelni, csak is magandak,sógoromnak az anyja ilyen :-D rá kell hagyni, sok mindenbe bele lehet kötni.

21F

2019. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
8%
Azért tanulj meg főzni.Egy férfinek sokat számít,hogy legyen melegétel.Nem akar mindenki száraz tápon élni,holmi elvek miatt.
2019. júl. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a férfiak annyira primitív lények, hogy számukra nem az a legfontosabb, hogy hogy nézel ki, mennyire vagy intelligens, művelt, gazdag, empatikus, kedves, humoros, jólelkű, ha nem tudsz főzni, akkor nem kellesz.

Én is elgondolkodtam ezen a Jennifer Annistonon, jól néz ki, gazdag, állítólag humoros és intelligens is, de hát, azt hiszem nem tud főzni, én meg aztán biztos nem fogok főzni, ételt rendelni vagy étterembe menni, úgyhogy marad Marika a Sparból, kicsit kövér, kicsit buta, kicsit mogorva, de isteni paprikáscsirkét csinál.

2019. júl. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
52%

Úrinő nem főz. Legalábbis 100 éve még nem főztek. Jól főzni művészet, de simán meleg ételt készíteni nem egy atomfizika, bárki meg tudja tanulni akinek szüksége van rá.

Egyszer nyaraltam olyan helyen, ahol a férj készítette a reggeliket, tök büszkén hozta a maga termesztett kaliforniai paprikát a tojásrántottája mellé, ő állt a konyhában és tálalta kötényben az ételeket, a felesége vezette a szállót, nála fizettünk, ő írta a számlát, regisztrált, könyvelt, teljesen jól működtek így ketten.

2019. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
47%

Nem szégyen, csak nem praktikus.


Én férfiként, alap szinten (ne szakmunkás színvonalat képzelj el) értek egy kicsit a villanyszereléshez, az asztalos, munkákhoz, a vasas munkákhoz, tudok burkolni, vakolni, glettelni, festeni, lazán kiépítek bárhova bármilyen vízvezetékrendszert lefolyóval együtt, és még a kerti munkáknál se vagyok teljesen elveszve.


Egyedül az autók... ciki nem ciki, azokat csak vezetni tudom, egyszerűen annyi minden van az életemben, hogy az már nem fért bele, jó egy izzót kicserélek, de amúgy atom hülye vagyok hozzá.


Szóval, praktikus dolog érteni pár dologhoz, jó, ha nem kell mindenért valakire várni.


"A barátomnak szakács szakmája van"


Na, itt van a csavar a történetben! :)

Tulajdonképpen csak ezért válaszoltam. Mert a fentiek mellett amúgy én alapvetően szakács vagyok. Csak sok más dologra is rá vitt az élet, de mindig is szakácsként dolgoztam, most is -természetesen- szakmámban dolgozom.


Komoly kapcsolatot 100% hogy nem kezdenék olyan nővel, aki meg se akar tanulni főzni! A nem tudás csak egy állapot. Meg lehet tanulni.

De hogy abszolút ne is akard... persze , ilyen is van, nincs ezzel baj.


Csak mondjuk én mikor letolok 50 fokban a konyhán egy hónapba, 250-300 órát, egész biztos lehetsz benne, hogy otthon semmit, (értsd egy teát se!!!) fogok főzni!

Ez, nálam magától értetődően kizáró ok lenne, hogy egy olyan nővel tervezzek hosszútávon, aki még csak hajlandóságot se mutat ilyen téren.


Neked mi a szakmád? Mit dolgozol? Hány órát dolgozol egy hónapban? Milyen tempóban?

Örülnél neki, ha holnaptól, mikor végzel a melóval, otthon várna még egy műszak?

2019. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
55%

A mai világban nem hátrány.


Engem is kb 23 évesen kezdett érdekelni.


Mondjuk én szeretek alkotni, szeretem magam előállítani, amit használok (erkélyen is fűszernövényt termesztek stb), így szeretek "kézzel" és otthon készített ételt enni. Finomabbnak és egészségesebbnek tartom. Kevés sót használok (nem meggyőződésből, hanem így ízlik), a fűszereket magam válogatom össze.


Ettől függetlenül volt már párszor, hogy hetekig dobozosat és konzervet ettem, mert másra kellett az idő és ez volt elérhető. Sőt, holnapra még van ebédem, de csütörtökön és pénteken konzerv.


Ma már egyáltalán nem "gáz", nem hátrány, bár praktikus lehet, ha tudsz főzni.

2019. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
57%
#25 Elképzeltem ahogy az ápolónők, óvónők, takarítónők, tanárnők hazamenve a munkából ezen okra hivatkozva, nem lennének hajlandóak a saját gyerekeikkel foglalkozni egy másodpercet sem, de még a vécét sem húznák le maguk után, mert elég volt egy műszakot letolni. :D
2019. júl. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

De most... a barátja imád főzni.


Fordítsuk meg, ha én nő vagyok, és imádok főzni, akkor oké, senki nem mondja, hogy a barátomnak kell főznie, de ha a pasi imád főzni, nekem is kell, mert... mert...


Amúgy megértem a helyzeted, szerintem ilyen kérdéseknél sokat direkt nyomják a kretént. Egy húst belebszni a serpenyőbe nem nehéz, de én nem is nevezem főzésnek.


Én azért mondom azt, hogy nem főzök, mert amit én eszek, azt elkészítem, de "bonyolult" kajákat nem fogok senkiért megtanulni, mert unalmas.


Egyszerűen eszem, a meleg kaját nem is nagyon szeretem. Hús és zöldség, ennyi. Nem érdekelnek az olyanok, hogy paprikás krumpli meg főzelékek meg nokedli, ilyeneket nem eszek, és szerintem mindenkinek magát kell ellátnia. Azért nem fogok olyat tanulni, ami nem érdekel, mert valaki, akinek farka van azt hiszi, hogy majd valaki, akinek puncija van, eteti.

2019. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
#25 Hidd el, egy ilyen felfogasú emberrel én sem kezdenék komoly kapcsolatot. :) Semmi gond azzal, hogy így gondolkozol csak számomra ellenszenves, ahogy számodra is valószinűleg az, hogy én nem érzek rá késztetést, hogy tudjak főzni. Egyébként lehet gond van a szövegértéseddel is, mivel azt írtam szakács szakmája van a barátomnak, nem pedig azt, hogy szakácsként dolgozik. Mindketten 12 órában dolgozunk. Ő a családi vállalkozásukban heti átlag 3-4 napot, én egy nyomdában vagyok minőségellenőr, egyik héten 5 napot dolgozok, másik héten viszont csak kettőt. Nem igazán értem ez miért lényeges a kérdésem szempontjából.
2019. júl. 16. 21:34
 30/39 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem az a nem szép dolog, hogy gyakorlatilag rákényszeríted a barátod a főzésre azzal, hogy te képtelen vagy elvégezni ezt a feladatot. Attól, hogy imád főzni még ő is lehet néha fáradt, és ha nem lesz kedve, akkor is muszáj lesz neki megcsinálni a kaját, nem kérhet meg téged.
2019. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!